999 rezultate për

spanjoll

Koronavirusi i merr jetën aktorit të njohur të telenovelave spanjolle (FOTO LAJM) Aktori meksikan Raymundo Capetillo ka vdekur në moshën 76 vjeçare për shkak të koronavirusit. Sipas deklaratave të fu
Lazio kalon në epërsi ndaj Sassuolos (VIDEO) Lazio ka arritur të zhbllokojë rezultatin ndaj Sassuolos 10 minuta nga fundi i pjesës së parë. Për vendasit është spa
VAR nuk akordoi penallti kundër Realit, shkak u bë përkthimi i gabuar në gjuhën spanjolle (VIDEO) Fitorja e Real Madridit ndaj Athletic Bilbaos kaloi nën hije nga një vendim i diskutueshëm i VAR-it për të mos i dhënë v
Thiago Alcantara arrin marrëveshje me Liverpool Drejtuesi i Bordit Ekzekutiv të Bayernit të Mynihut, Karl-Heinz Rummenigge pranoi në një intervistë për mediat gjermane
Me Hakimin në Milano vjen edhe aktorja e njohur spanjolle (FOTO LAJM) Anësori maroken Achraf Hakimi është përforcimi i parë i Interit për sezonin e ardhshëm, pasi zikaltrit kanë arritur marr
Nuk po ngjit dot skuadrën e njohur në La Liga, shkarkohet Guti Ish-ylli i Realit të Madridit është shkarkuar nga detyra e trajnerit. Nëse në karrierën si futbollist do të arrinte n
Shkatërrohet banda shqiptare në Itali, vodhën edhe vilën e presidentit të ekipit të njohur Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare që merrej me grabitje, Katalonia. Anëtarët e grupit kriminal lëvi
Ngjarje e rëndë në Spanjë, ndërron jetë talenti 17 vjeçar (FOTO LAJM) Talenti 17 vjeçar i Las Palmas, Horge Sanchez Vaka, ka humbur jetën ditën e shtunë së bashku me një 15 vjeçar, duke u mb
"Do mbjell 3000 pemë për çdo fitore të Arsenalit", premtimi i mbrojtësit spanjoll Hektor Bejerin i është bashkuar grupit ambientalist global “Një Pemë e Mbjellë” dhe ka premtuar se për çdo fitore të Ars
Katër muaj pas kandidimit, Casillas tërhiqet nga gara për president të Federatës Spanjolle të Futbollit Iker Casillas njoftoi në muajin shkurt se kishte vendosur të kandidonte në zgjedhjet e ardhshme për presidencën e Federa
Leipzig fiton ndaj Hoffenheim, forcon pozitat për Champions (VIDEO) RB Leipzig ka marrë tre pikë nga udhëtimi te Hoffenheim, duke fituar 0-2 në stadiumin "PreZero Arena". Kjo sfidë, u z
Trajneri spanjoll: Ju kam dhj*rë në ligë, na lanë si legenë “Arbitri ka bërë çfarë donte të bënte”, tha Alvaro Jimenez, ndërkohë që të gjithë shokët e tij tek Albacete ishin duke t
Klubi i njohur spanjoll ofertë për Selmanin Gentian Selmani, kaloi një periudhë të suksesshme tek ekipi i Lacit. Përshkak të paraqitjeve të shkëlqyera me klubin laç
Pedro dëshiron rikthimin në La Liga, i ofrohet skuadrës së njohur Ylli spanjoll, i cili aktualisht aktivizohet me skuadrën e Chelsea, Pedro Rodriguze, duket se do të kthehet në kampionat
Ylli i Milanit tërheq vëmendjen e Guardiolas, spanjolli mëson çmimin e mesfushorit Sipas RMC Sport, mesfushori i Milanit, Ismael Bennacer, ka tërhequr vëmendjen e trajnerit të Manchester Cityt, Pep Guard
Reali rikthen vëmendjen te mesfushori i Napolit, gati të ofrojë James ose Jovic Fabian Ruiz vijon të jetë një nga objektivat e merkatos verore për Realin e Madridit, por Florentino Perez nuk është gat
Ish-arbitri spanjoll: Ju tregoi marrëdhëniet e mia me Mourinhon dhe Guardiolan Në shtatëmbëdhjetë vjet karrierë, Eduardo Iturralde Gonzalez ka gjykuar qindra ndeshje dhe i është dashur të përballet m
Presidenti i klubit spanjoll "qeveri në vete", do të lejojë ndeshjet me tifozë Spanja është një nga vendet më të prekura nga Koronavirusi, ku janë regjistruar raste të shumta të infektuarish dhe vikt
Gazeta britanike zbulon 3 blerjet e mëdha të Realit në merkaton e verës Gazeta britanike The Sun ka bërë një parashikim me shumë guxim sesi do të jetë formacioni i Realit të Madridit sezonin e
Ish mbrojtësi holandez: Refuzova Realin pasi nuk e dija gjuhën spanjolle Të marrësh një ftesë nga klube si Real Madrid, është maksimumi dhe ëndrra e çdo futbollisti. Por ka edhe nga ata që kanë