E FUNDIT/ Mbyllen pjesët e para, kryesojnë Laçi dhe Teuta (VIDEO)
999 rezultate për

spanjes

Iu aksidentua "pjesëtari" i familjes, Ronaldo e Georgina nisen me avion privat drejt Spanjës (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez janë tronditur pasi macja e tyre 3000 dollarëshe u aksidentua nga një makinë.
Lajm i mirë për Kosovën, Spanjës do ti mungojnë dy yjet e Realit Kosova ka marrë një lajm të mirë para sfidës kundër Spanjës, që zhvillohet në muajin e ardhshëm. Dyshja mbrojtëse e S
Si ia mori Argjentina Spanjës Messin? Jose Pekerman ka shpjeguar sesi Argjentina, siç thotë ai, ia vodhi Spanjës Lionel Messin, pavarësisht se ylli i Barcelon
Hidhet shorti në Kupën e Spanjës, ja me kë luan Barcelona në gjysmëfinale Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Spanjës. Barcelona do të luaj kundër Sevillës ndërsa Athletic Bilbao
Caktohet stadiumi, ja ku do të luhet Spanjë-Kosovë (FOTO LAJM) Federata Spanjolle e Futbollit ka konfirmuar edhe stadiumin ku do të zhvillohet përballja ndaj Kosovës. Përmes një po
Marca: Ndeshja Spanjë-Kosovë mund të luhet në territorin spanjoll Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja
Bilbao fiton Superkupën e Spanjës, Messi e katranos në fund (VIDEO) Athletic Bilbao e ka fituar Superkupën e Spanjës, pasi mposhti pas shtesa 3-2 Barcelonën. Ishte minuta e 40-të kur B
Ja kur zhvillohet finalja e Superkupës së Spanjës Barcelona do të luajë ndaj Athletic Bilbaos në finalen e Superkupës së Spanjës. Barcelona fitoi ndaj Real Sociedad në
Ath Bilbao befason Realin (VIDEO) Ath Bilbao ka befasuar Real Madridin në sfidën gjysmëfinalen e Super Kupës së Spanjës. Në minutën e 18’ Raul Garcia k
Formacionet zyrtare, Reali kërkon finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Bilbao Real Madrid do të takohet me Athletic Bilbao për gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës, ku në finale do ta gjejnë Barcel
A do jetë gati Messi për finalen e Superkupës së Spanjës? Barcelona ka kaluar në finalen të Superkupës së Spanjës pas një fitoreje dramatike në gjuajtjen e penalltive kundër Real
Barcelona në ankth, Messi mund të mungojë edhe në finalen e e Superkupës së Spanjës Duket se dëmtimi i Lionel Messit është më serioz seç mendohej, pasi trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka thënë se ar
Reali pa dy yje në Superkupën e Spanjës kundër Athletic Bilbaos Real Madridi do të jetë pa lojtarët Dani Carvajal dhe Luka Jovic në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës kundër Athleti
Më e forta në 50 vitet e fundit! Pas Spanjës, stuhia godet Ballkanin: Preket edhe Shqipëria Stuhia “Filomena” ka shkaktuar sasi të mëdha dëbore në pjesë të ndryshme të Spanjës, ndërsa gati gjysma e vendit ndodhet
Shorti: Kupa e Spanjës, Barcelona dhe Real Madrid luajnë në udhëtim (FOTO LAJM) Ditën e sotme (e premte) është hedhur shorti për Kupën e Spanjës në futboll. Gjigandët e futbollit në gadishullin ibe
SHORTI/ Këto janë çiftet e Superkupës së Spanjës Është hedhur shorti i ndeshjeve gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës. Katër skuadrat pjesëmarrëse kanë mësuar kundër
Çfarë do të ndodhë me ndeshjen Kosovë – Spanjë? Përgjigjet Qeveria e Spanjës Ekipi Kombëtar spanjoll u çiftua në grupin B për fazën kualifikuese për Kupën e Botës Katar 2022. Një grup ku ndodhet ed
Liga e Kombeve: Përcaktohen gjysmëfinalet, përplasje titanësh Është hedhur shorti për gjysmëfinalen e edicionit të dytë të Ligës së Kombeve. Italia do këtë përballë Spanjën, teksa
Superkupa e Spanjës mund të mbahet në Arabinë Saudite Superkupa e Spanjës mund të ndryshojë vend dhe të zhvillohet në Arabinë Saudite. Tifozët nuk janë të lejuar në këto s
Ozil reagon pas humbjes turpëruese të Gjermanisë ndaj Spanjës: Koha për ta kthyer këtë lojtar Gjermania u mposht me rezultat 6-0 nga Spanja në ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve. Pas humbjes ka reaguar Mesut