999 rezultate për

spanja

Bullgaria mohon gjithçka: Spanja s’ka përdorur veto për Kosovën në Samitin e Sofjes Në mediat spanjolle, ka qarkulluar lajmi se kryeministri spanjoll Rajoy, nuk kishte pranuar ta nënshkruante një tekst që
Spanja përsëri i nxjerr probleme Kosovës, nuk nënshkruan dokumentin për samit Spanja ka vënë veto në tekstin e përbashkët të deklaratës që planifikohet të publikohet në Samitin e Sofjes, shkruan El
Puigdemont lirohet nga burgu gjerman Ish-lideri katalanas, Carles Puigdemont ka dalë nga burgu i Gjermanisë, pasi ka paguar 75,000 euro për lirimin e tij me
Spanja e përsërit, nuk do ta njohim shtetin e Kosovës Ministri spanjoll i Drejtësisë, Rafael Catala gjatë një interviste me ministren serbe të Drejtësisë, Nelom Kuburoviç, ka
Ramos: Spanja nuk është favorite për të fituar Kupën e Botës Sergio Ramos ka hedhur poshtë fjalët se Spanja është ndër favoritët e Kupës së Botës 2018 pas fitores 6-1 kundër Argjent
Spanja shkatërron Argjentinën, 6 "shpulla" në Madrid (VIDEO) Spanja ka shkatërruar Argjentinën e Leo Messit me shifrat 6-1 në miqësoren e zhvilluar sonte në "Wanda Metropolitano".
Spanja po shpartallon Argjentinën (VIDEO) Spanja po shpartallon Argjentinën në "Wanda Metropolitano". Iberikët nuk kanë të ndalur së shënuari, ku për një minu
Spanja i shënon dy gola të shpejtë Argjentinës (VIDEO) Spanja i ka shënuar dy gola të shpejtë Argjentinës në "Wanda Metropolitano". Në minutën e 52'-të ishte Isco që dërgo
Spanja dyfishon rezultatin ndaj Argjentinës (VIDEO) Spanja ka dyfishuar rezultatin ndaj Argjentinës në "Wanda Metropolitano". Këtë herë është mesfushori Isco Alarcon që
Spanja në avantazh ndaj Argjentinës (VIDEO) Spanja ka kaluar në avantazh ndaj Argjentinës në "Wanda Metropolitano". Ai që ka shënuar është sulmuesi Diego Costa
Spanja u cakton shpërblim futbollistëve për çdo arritje në Kupën e Botës Plot 125 mijë euro neto për çdo lojtar të Spanjës vlen fitimi i Kupës së Botës në Rusi. Ky është një shpërblim nga F
"Gjithmonë duam të përballemi me më të mirët, me Messin" Spanja është duke u përgatitur për t’u përballur me Argjentinën në “Wanda Metropolitano” dhe lojtari i Realit, Lucas Vaz
Kryeministri spanjoll: Kosova nuk mund të pranohet në BE Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy ka thënë se nuk duhet të shqyrtohet pranimi i Kosovës në Bashkimin Evropian. Shefi
Për pjesmarrjen e Spanjës në Samit, rrezikon heqja e flamurit të Kosovës Spanja, nën kryesimin e Mariano Rajoy, nuk do të marrë pjesë në asnjë samit evropian apo në ndonjë samit tjetër ku Kosov
Daçiç i gëzohet poshtërimit që Spanja i bëri Kosovës Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se
Spanja nuk merr pjesë në samitin e BE-së,shkak prezenca e Thaçit Spanja nuk e ka njohur ende pavarësinë e Kosovës dhe refuzon fuqishëm ta njohë. Prania e kryeministrit spanjoll, Mariano
Spanja i shpall luftë jashtëqitjes së qenve Kush nuk ka shkelur ndonjëherë jashtëqitjen e ndonjë qeni dhe nuk e ka mallkuar pronarin e tij. Qyteti jugor i Spanjës,
Spanja shkatërron shpresat e Kosovës për anëtarësim në BE Madrid nuk heq dorë nga qëndrimi i saj se Kosova po bllokon eurointegrimin, shkruan “Novosti” dhe deklaron se Spanja do
Spanja shuan ëndërrën e Kosovës për anëtarësim në BE Vetëm një javë para miratimit të Strategjisë së zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor, e cila do të miratohet më 6
Roma nguron të pranojë ofertën nga Spanja për lojtarin Së fundmi mediat nga Spanja bëjnë me dije se Villareal ka ofruar 10 milionë euro për transferimin e Defrelit. Por Rom