999 rezultate për

spak

Shembja e Teatrit: PD dorëzon në SPAK padinë për Ramën, Veliajn dhe Maznikun Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, bën me dije se Partia Demokratike ka depozituar sot në SPAK disa kallëzime penale
Zbardhet dokumenti, komisionerja e vettingut kallëzohet në SPAK (FOTO LAJM) Ditwn e sotme është depozituar një tjetër kallëzim në SPAK për një komisionere të KPK. Alma Fasko është kallëzuar si
Kush janë prokurorët që marrin postet e rëndësishme në SPAK Ditën e sotme, u zhvillua një mbledhje e prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, ku u diskutuan probleme që lidhen me nev
"Kemi nisur hetimet", SPAK i përgjigjet Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit SPAK i ka kthyer përgjigje Adriana Kalas juristes së Aleancës për Teatrin në lidhje me kërkesën e dërguar për informacio
Yuri Kim: SPAK duhet të jetë gati për të dënuar zyrtarë të lartë Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë një intervistë për “Illyria”, ku ka folur rreth përpar
E FUNDIT/ Nisin hetimet, SPAK merr në pyetje tre specialistët që firmosën shembjen (FOTO LAJM) Pas shembjes së Teatrit Kombëtar SPAK ka nisur hetimet. Burimet për albeu.com bëjnë me dije se SPAK ka thërritur që t
Aspak i penduar! Rama nuk e quan më as teatër: Rrënova një karakatinë (FOTO LAJM) Pavarësisht kritikave, kryeministri Edi Rama duket shumë i bindur dhe aspak i penduar për shembjen e teatrit. Sot, Ra
Fshehu shkarkimin nga detyra dhe akuzat për falsifikim dokumentesh, SPAK vendos fatin e Luan Dacit Ditën e sotme në SPAK do të zhvillohet seanca për gjyqtarin Luan Daci, i cili u pezullua pak ditë më parë, pasi akuzohet
Betohen 3 prokurorë të SPAK, Meta: Hetoni në mënyrë të pavarur! Tre prokurorë të rinj të SPAK janë betuar para Presidentit Ilir Meta. Sotir Kllapi, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi,
Gara për SPAK, kush janë tre prokurorët e rinj KLP ka zgjedhur ditën e sotme tre prokurorët e rinj që do jenë pjesë e SPAK. Kandidatët paraqitën para Këshillit një
Harryt i mungon mbretëria? Princi nuk duket aspak i lumtur 1 muaj pas shpërnguljes Kanë kaluar pak më shumë se një muaj që kur Princi Harry dhe Meghan Markle bënë shpërnguljen e guximshme në Kaliforni dh
Zbardhen detajet, pse SPAK kërkon burg përjetë për specialin grek Prokuroria e Posaçme kërkoi burgim të përjetshëm për specialin e forcave greke, Eftimius Eftimiu, i akuzuar për vrasjen
Balla paralajmëron Bashën: Dosja kriminale do përfundojë në SPAK Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të sotëm të Gjykatës së Apeli
SPAK mbyll hetimet, akuzat që rëndojnë mbi 6 të pandehurit që tentuan kalonin 1 ton ''mall'' drejt Greqisë Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka përfunduar hetimet për 6 persona të akuzuar
Ministria e Shëndetësisë dorëzon dokumentet në SPAK pas akuzave nga PD për tenderat sekrete Ministria e Shëndetësisë ka dorëzuar sot në Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) do
"Lajme të reja nga fronti i vjedhjes me tendera sekretë", PD nuk i ndahet qeverisë Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me tenderat sekretë të qeverisë dhe përgjigjen e Mini
Xhaferraj: Do i drejtohemi SPAK-ut për vidhjen e fondeve publike për ndërtimin e rrugëve në Durrës Kreu lokal i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka reaguar sot përsa i përket shtrimit të rrugë
Tenderat sekret, Ministria e Shëndetësisë reagon ndaj SPAK: Jemi të hapur SPAK të premten ka ridërguar sërish një shkresë në Ministrinë e Shëndetësisë për marrje informacioni për tenderat sekret
''Dosje të nxehta'', SPAK hap hetimin për 20 ish-gjyqtarë dhe ish-prokurorë SPAK nis hetimet për 20 ish – gjyqtarë dhe ish – prokuror pranë gjykatave të ndryshme të vendit. Hetimet kanë nisur p
SPAK nis marrjen në pyetje pas akuzave të PD për "tenderin sekret të ushqimeve" SPAK ka filluar hetimet lidhur me akuzat e PD për “tenderin sekret të ushqimeve nga Ministria e Mbrojtjes”. PD akuzoi