999 rezultate për

soylu

Merr flakë në ecje makina, detajet e para Një automjet është përfshirë pak më parë nga flakët teksa ishte në lëvizj në aksin Qafë Thanë- Prrenjas. Sipas polici
Katër viktima dhe mbi 10 të zhdukur nga reshjet e dendura të shiut në Turqi (FOTO LAJM) Numri i vdekjeve nga përmbytjet në provincën turke Giresun në Detin e Zi, ka shkuar në katër, përfshirë një oficer të xh
Ministri i Brendshëm turk jep dorëheqjen, Erdogan nuk ia pranon: Çfarë po ndodh në Turqi? Ministri i Brendshëm turk Sulejman Soylu dha dorëheqjen të dielën, pas kritikave për një shtetrrethim të imponuar paprit
Deklarata e frikshme e ministrit turk: Po përgatitemi për një tjetër tërmet të fuqishëm Megjithëse studimet dhe studiuesit vazhdojnë të këmbëngulin se tërmetet nuk mund të parashikohen, nga Turqia, një deklar
Deklarata tronditëse e ministrit turk: Presim një tërmet me magnitudë 7.5 në Stamboll Me 24 nëntor Turqia u godit nga një tërmet shkatërrimtar me magnitudë 6.8 sipas shkallës Rihter, i cili u mori jetën 38
Të paktën 30 ende nën rrënoja, 15 të vdekur nga tërmeti tragjik në Turqi (FOTO LAJM) Në ora 19.55 u regjistrua një tërmet i frikshëm me madhësi 6.8 në Turqi, epiqendra e të cilit ishte në Elazig. Tërmet
Ndodh në Turqi: Çdo i huaj që kritikon Erdoganin, arrestohet Ccdo shtetas i huaj që bën kritika publike ndaj Presidentit të Turqisë, Erdogan do të arrestohet nëse shkel në Turqi.
Irani i del në mbrojtje Turqisë kundër SHBA-ve Ministri i Jashtëm i Iranit, Xhevad Zarif, ka reaguar ndaj vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për të v
Turqi/ Ja autorët që vranë 38 persona dhe plagosën 166 të tjerë Pas sulmeve në zemër të stambollit ku u shkaktuan 38 të vdekur dhe 166 persona të plagosur, dyshimet e para mbi autorët