999 rezultate për

sovranitetit

Në Kuvend nuk raportohet për shtrirjen e sovranitetit Glauk Konjufca e ka ngarkuar veten me një mision. Po do që ta shtyjë Qeverinë e Kosovës “me zor” që ta bëjë një gjë, të
“Ndarja” e sovranitetit Tani që sërish kemi tensione në veri në Kosovës, një dëshirë e vjetër e Serbisë po vjen në petkun e idesë për “ndarjen e
Miratohet rezoluta për mbrojtjen e sovranitetit Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës ka përfunduar me miratimin e rezolutës në mbështetje të veprimit të qever
MPJ mbështet sovranitetin e Kosovës Ministria e jashtme shpreh keqardhjen për humbjen e jetës së një polici si dhe plagosjen e shumë të tjerëve nga dhuna e
Obama: Do të punoj për forcimin e sovranitetit të Kosovës Barack Obama, kandidat demokrat për president të SHBA-ve, ka deklaruar për gazetën “Illyria