999 rezultate për

sovranitetit

Kush nuk i thotë Hashim Thaçit tradhëtar, "ai është gomar"! Nga Enver Bytyci Përpjekjet për korrigjimin (në të vërtetë ndryshim-shkëmbimin) e territoreve të Kosovës nga
Haradinaj: Zotohem se do ta ruaj Kosovën nga Vuçiçi Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, po konsideron se një deklaratë e fundit e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, ë
Pacolli kundër ndarjes së Kosovës: Shkelje e sovranitetit! Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, thotë se një ndarje e vendit si zgjidhje e problemeve me Serbinë do të is
Xhaferi: Ngjarjet e 27 prillit, sulm ndaj një pjese të sovranitetit Fizikisht dhe formalisht 27 prilli është një sulm ndaj neve si personalitete dhe përfaqësues të qytetarëve por në shoqër
VV: Qeveria anti-kushtetuese lejon cenimin e sovranitetit në veri Në këta muaj që do të jenë përcaktues për Republikën e Kosovës dhe kur populli në masë të madhe e ka kundërshtuar "Zajed
Tallava kundër sovranitetit të Kosovës Nga Hysamedin Feraj Derë për derë, kudo ku është, këto ditë popullatës shqiptare i kanë ardhur dy ftesa për da
Platforma 10-pikëshe serbe: "Kosova të ruhet brenda Serbisë" Partia Demokratike e Serbisë (DSS) ka miratuar një platformë, ku ndër të tjera fokusohet edhe në "ruajtjen e Kosovës dhe
Krasniqi: Mustafa nuk është njeri i sfidave të mëdha Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi përmes një postimi të bërë në profilin e tij në Facebook shkruan se kryem
Limaj: S'votojmë cënimin e sovranitetin të Kosovës, Specialja të shkojë në OKB Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka përsëritur apelin e tij se, duhet gjetur një zgjidhje për themelimin e Gj
Revanshi i populizmit, fuqia e sovranitetit në Bashkimin Europian Fuqia e partive populiste politike, brenda Bashkimit Evropian, është rritur në mënyrë dramatike vitet e fundit. Part
Korea e Veriut akuzon Meksikën për shkelje të sovranitetit Korea e Veriut ka akuzuar Meksikën se po mban të bllokuar ilegalisht një nga anijet e saj që prej vitit të kaluar. Qever
Iluzioni i sovranitetit të Evropës Nga Javier Solana Bashkimi Evropian e ka çuar integrimin evropian - të shtyrë prej vullnetit të lirë të anëtarëve të
Deda: Marrëveshja, historike Marrëveshja e arritur në mes bllokut LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosjes është një hap drejt sovranitetit politik në vend.
Takimi i djeshëm, cënim i sovranitetit Teksa Prishtina ka rënë dakord që autoritetet e Beogradit të mund të vizitojnë Kosovën, analistët mendojnë se takimi i
Serbët me pakon e Ahtisaarit kanë autonomi Për ministren e Integrimit Europian, Vlora Çitaku serbët me pakon e Ahtisaarit kanë autonomi. Duke iu referuar marrëvesh
Anëtarësimi në BE, jo arsyeja kryesore që Serbia po bisedon me Kosovën Data për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian nuk është arsyeja kryesore që Serbia po bisedon me
Ruajtja e sovranitetit, Daci kërkon unitet të spektrit politik Në 6-vjetorin e themelimit të Lidhjes Demokratike të Dardanisë, kreu i kësaj partie Nexhat Daci, kritikoi Qeverinë e Kos
Pavarësia e plotë po troket Komisioni për Ndryshime Kushtetuese ka përfunduar punën e vet të martën sa i përket ndryshimit dhe miratimit të amendame
Vijat e kuqe, zgjidhja e cështjes së veriut Ambasadori i Francës në Kosovë, Jean François Fitou, ka thënë se duke i respektuar vijat e kuqe mund të presim një zgjid
Fusnota e kthen Kosovën prapa Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) e kundërshton fuqishëm përfaqësimin e Kosovës me fusnotë në të cilën përmendet Re