999 rezultate për

sovranitetin

Lekaj: Forma e betimit të Qeverisë së re të Serbisë, sulm mbi sovranitetin e Kosovës Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka reaguar ndaj betimit te&#
Aleksandrovich: Ukraina mbështet sovranitetin e Serbisë mbi Kosovën Ambasadori i Ukrainës në Serbi, Oleksandr Aleksandrovich, thotë se shteti i tij e ka mbështetur gjithmonë Beogradin, duk
Haradinaj: E kemi rikthyer sovranitetin, pasi ishte zhvendosur në dialog Kryetari i AAK-së, i cili është edhe kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar sot se do të jetë i gëzuar kur
Ahmeti thotë se Artmotion ka cenuar sovranitetin e Kosovës Shpend Ahmeti për herë të parë është mysafir në “Pressing” me Leonard Kerqukin, përballë gazetarëve Berat Buzhala dhe As
Haradinaj mbron sovranitetin përballë kërkesave absurde të ambasadorit spanjoll Kryeministri Ramush Haradinaj e ka refuzuar, të premten, një takim e pastaj edhe një konferencë të përbashkët me zyrtarë
Institucionet po arrijnë të shtrinë sovranitetin edhe në veri të Kosovës Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovë, Nehat Idrizi, priti sot ministrin e Drejtësisë, Abelard Tahiri. Gjatë këtij ta
Pas SHBA-ve, edhe BE mbështet sovranitetin dhe tërësinë e Maqedonisë "Bashkimi Evropian në tërësi e respekton sovranitetin e Republikës së Maqedonisë, përfshirë edhe respektimin e kufijve t
Ja është treni serb që do shkelë sovranitetin e Kosovës (FOTO LAJM) Serbia po bëhet gati që nesër pas 18 vjetësh ta lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Këtë akt a
Serbia merr avionë luftarak rus kundër shqiptarëve dhe NATO-s Kryeministri serb, Aleksandar Vucic, ka thënë sot se Serbia do të blejë aeroplanë luftarakë nga Rusia për, të mbrojtur
Mustafa: Kosova po e shtrin sovranitetin në territorin e saj Gjatë konferencës së përbashkët për mediat kryeministri i Kosovës Isa Mustafa është shprehur se Kosova është trajtuar va
Ymeri: "Zajednica" cënon sovranitetin e Kosovës Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri ka shpërndarë në "Facebook" një komunikatë lidhur me një takim që ka patur me Feder
VV: S'ka kompromis me shtetin, sovranitetin, lirinë e barazinë Lëvizja Vetëvendosje e quan provokim ndaj opozitës thirrjen e seancës nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Sipas tyr
"As Prishtina e as Beogradi nuk e kanë sovranitetin e plotë në Kosovë" Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se nuk do të bëhet asnjë veprim që do të ishte jashtë neutralite
CEPS: Marrëveshjet në Bruksel po konsolidojnë sovranitetin e Kosovës Në një analizë të Qendrës për Studime të Politikave Evropiane (CEPS), me seli në Bruksel, thuhet se marrëveshjet e reja
Asociacioni gjunjëzon sovranitetin Nga Mr.sc. Islam Krasniqi - Marrëveshja e fundit në Bruksel lidhur me Asociacionet ka krijuar një mjegulli të mad
Flet Matoshi: Asociacioni nuk e cënon sovranitetin e Kosovës Sipas analistit Halil Matoshi, Asociacioni i Komunave Serbe nuk cënon sovranitetin shtetëror të Republikës së Kosovës. N
Daçiç: Barrikada mbi Ibër hiqet vetëm me lejen e Serbisë "Qeveria e Kosovës nuk mund ta zgjidhë çështjen e veriut dhe as të ashtuquajturit "Parku i Paqes" mbi urën e Ibrit, nëse
Veseli: Askush nuk do të cënojë sovranitetin e Kosovës Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është shprehur se askush nuk do të cenojë sovranitetin e Republikës së Kosovës. D
Limaj: S'votojmë cënimin e sovranitetin të Kosovës, Specialja të shkojë në OKB Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka përsëritur apelin e tij se, duhet gjetur një zgjidhje për themelimin e Gj
Limaj: Unë dhe Haradinaj u gjykuam nga OKB-ja në Hagë Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se në Hagë bashkë me Ramush Haradinajn është gjykuar nga OKB-ja.