999 rezultate për

soreca

Ish ministri reagon për videon e supozuar të Sorecës: "Veglat" janë çështje private Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar deklaratat e djeshme që ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca
U përfol për video kompromentuese me zv.ministren, Meta del në krah të ambasadorit dhe kërkon hetim Në rrjete sociale vetëm pak kohë më parë u përfol për një video kompromentuese mes ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi
"Të gjithë po prisnin OFL", Veliu kujtohet: Nuk do të ketë asnjë tolerancë Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka folur ditën e sotme në lidhje me operacionin “Forca e Ligjit”. Edhe pse ka
ANTI-KÇK/ Soreca: Kjo strukturë e re duhet të punojë nën udhëheqjen e SPAK Luigi Soreca, ambasadori i Bashkimit Europian ka komentuar për ligjin anti-KÇK dhe OFL-në duke thënë se është mënyrë efi
Soreca: Lajm i mirë për Shqipërinë, çon përpara anëtarësimin në BE Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca e ka quajtur lajm të mirë propozimin e KE sot për metodologjinë e re të zgjerim
Soreca flet për Teatrin Kombëtar: Nuk futemi në punët e qeverisë "Ne nuk na takon të ndërhymë në punët e brendshme të qeverisë shqiptare, nese zgjedh t'a shëmbë apo t'a rindërtojë, ne k
Soreca-Çuçit: Të bëhet sa më shpejt vlerësimi i dëmeve Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Lugi Soreca ka kërkuar që të nisë menjëherë vlerësimi i nevojave të pas tërm
Pas Metës, Basha takon ambasadorin Soreca Ka nisur takimi mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe ambasadorit të BE Luigi Soreca. Ky takim, vjen pak pasi Basha tak
Jo vetëm Borchard, Meta sulmon ashpër Soreca Ndër të tjera Meta u shpreh për ambasadorin e Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca- n se është përgjegjës për si
Soreca dhe ambasadorët e tjerë takojnë Bashën Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka shkuar në selinë e Partisë Demokratike, për tu takuar me kryedemokratin, L
Diplomimi i magjistratëve, Soreca: Mos harroni, mbani sytë hapur Gjatë aktivitetit që u zhvillua sot te godina e ‘Polit të Drejtësisë’ për diplomimin e magjistratëve që përfunduan studi
Soreca: Kushtet e Gjermanisë duhen konfirmuar nga Këshilli i Europës Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca në një deklaratë për mediat ka sqaruar edhe njëherë vendimin e B
"PO" zyrtare nga Gjermania për hapjen e negociatave, reagon ambasadori Soreca "Bundestagu gjerman ka votuar këtë mbrëmje në favor të hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në te
Si reagoi Soreca kur u pyet për Tahirin Ambasadori i BE Luigi Soreca nuk ka dhënë një koment sot kur u pyet nga mediat për vendimin e gjykatës së Krimeve të Rën
Soreca: Kini besim, negociatat do çelen së shpejti Ambasadori i BE në Tiranë, ditën e sotme ka vëndosur të japë një mesazh urimi me rastin e fillimit të vitit të ri shkoll
U akuzua se mbrojti Ramën për çështjen e Teatrit, Soreca i përgjigjet artistëve Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca i është përgjigjur deklaratës së bërë këtë pasdite nga ana e Aleancës për Mbro
Budina i përgjigjet Sorecas: Nuk jam dakord me ju, duhet të takohemi Pas reagimit të ambasadori të BE-së Luigi Soreca për çështjen e Teatrit Kombëtar, i cili tha se situata e teatrit shtë e
Tensionet te Teatri, reagon Soreca: Teatri është i politizuar Ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca ka folur sot për çështjen e Teatrit Kombëtar, ndërsa ka theksuar se ajo t
Zbulohet shifra, kaq është shumë që BE ka dhënë për Reformën në Drejtësi Tre vite pasi u votua Reforma në Drejtësi, ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca thotë se kjo është
Soreca: Gjykata e Lartë të ketë cilësi dhe shpejtësi në punë Ambasadori i Bashkimi Europian për Shqipërinë, Luigi Soreca ditën e sotme është takuar me Kryetaren e Këshillit të Lartë