999 rezultate për

sondazhe

Sondazhet paraqesin një elektorat gri dy javë nga zgjedhjet parlamentare në Itali Koalicioni i së djathtës dhe i ekstremit të së djathtës kryeson sondazhet për zgjedhjet parlamentare të 4 marsit, megjit
Italia para zgjedhjeve të reja, në mars zgjidhet parlamenti i ri Më 4 mars 2018 Italia do të zgjedhë një parlament të ri. Presidenti italian Sergio Mattarella shpërndau parlamentin duke
Numërimi hedh poshtë sondazhet në Gjakovë, Mimoza nuk është e para Vazhdojnë të dalin rezultatet për Komunën e Gjakovës. Sipas të dhënave të siguruara në terren nga Albeu.com mësohet se d
Taravari: Sondazhet tregojnë se jam para Nevzat Bejtës Ministri aktual i Shëndetësisë në Maqedoni, Arben Taravari ka rrëfyer disa informacione rreth kandidimit të tij për krye
​Merkel kryeson në sondazhe përballë Schulz Jo shumë kohë më parë, ai shihej si një dritë shprese jo vetëm për partinë e tij, socialdemokratët gjermanë, por edhe pë
Ish-deputeti i PD plas “bombën”: Basha e priste këtë rezultat, kishte sondazhe Deputeti i PD-së në qarkun e Durrësit, Igli Cara akuzon kreun e PD-së, Lulzim Basha se në zgjedhjet e 5 qershorit i dha
Ironizon Blushi: Jo Exit Poll, por Exit Rama Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi, ka reaguar pas publikimi të disa sondazheve në opinion në lidhje me rezultatin e zgjedhj
Çfarë po ndodh me votuesit? Sondazhet italiane dhe greke parashikojnë atë që s’pritej Vetëm një javë ka mbetur nga dita e zgjedhjeve ku shqiptarët do të shprehin vullnetin e tyre me votë e do të zgjidhet kr
“Shpërthen” Kryemadhi: Sondazhet manipulojnë opinionin publik Monika Kryemadhi ka folur për herë të parë për sondazhin e PR Marketing në studion “Opinion” të “News24”. Ajo tha se
Plas lufta e sondazheve: LSI e dyta, me 31.3 për qind (FOTO LAJM) Ndezja e motorëve të fushatës ka sjellë edhe një luftë sondazhesh në vend. Gjatë mbrëmjes së djeshme u publikua sondazhi
Francezët fillojnë votimin për President, Macron apo Le Pen Pas një fushate të zgjedhore të mbushur me skandale dh befasi, qytetarët francezë kanë filluar sot të votojnë për të zgj
Pak orë para zgjedhjeve në Francë, ja kush prin në sondazhe Gara presidenciale në Francë ka hyrë në orët finale teksa Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen u kanë premtuar fitore përk
Zgjedhjet në Francë, ja kë favorizojnë sondazhet Mediat belge kanë publikuar një sondazh fillestar të rundit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë pak orë para s
Mustafa: Po rrezikojmë liberalizimin duke kërkuar zgjedhje të reja Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shpërthyer ndaj një iniciative të opozitës që e ka ndërmarr për ta rrëzuar Qever
SONDAZHET/ Kandidati pro-europian fiton zgjedhjet në Bullgari Sondazhet e para kanë treguar se ish-kryeministri Boyko Borisov nga partia e djathtë "Qytetarët për zhvillim evropian të
Sondazhet, partia e kryeministrit Rutte fiton shumicën në Holandë Partia e kryeministrit të Holandës, Mark Rutte, ka fituar shumicën e vendeve në parlamentin holandez në zgjedhjet e mbaj
Zgjedhjet në Gjermani, Schulz kalon Angela Merkelin në sondazhe Rivali social-demokrat i kancelares gjermane, Angela Merkel, ka regjistruar një rezultat më pozitit në sondazhin e kryer
Sondazhet: "Luftë" e ashpër për kancelarin e Gjermanisë Konservatorët e Angela Merkel dhe Social Demokratët e Martin Schulz janë në një garë të ashpër dhe të barabartë për kanc
SONDAZHET / Merkel humb vendin e parë Socialdemokratët gjermanë për herë të parë që prej tetorit të vitit 2006, kanë parakaluar në sondazhe konservatorët e Ka
Le Pen udhëheq sondazhet në Francë Sondazhi i fundit i ndërmarrë nga “Cevipof” dhe i publikuar këtë të enjte nga “Le Monde” në faqen e internetit, tregon s