999 rezultate për

sonĂ

Teme studimi?? Tema: Rrjetet sociale: Perdorimi i te dhenave personale dhe abuzimi me to ne kushtet e perdorimit te teknologjise (Shtat
"Vdekshmëria është 10 herë më e lartë", Zaimi thirrje për të vaksinuar personat me 'Sindromën Down' Sot bëhet një javë nga nisja e procesit të vaksinimit anticovid në Shqipëri. Gjatë gjithë këtyre ditëve ashtu si u dekla
23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer në Norvegji 23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfi
Maldini ka biseduar personalisht me Mario Mandzukic Mario Mandzukic duket se ështe shumë pranë të nënshkruaj më Milanin, ai kishte kontaktuar personalisht me Drejtorin spor
Drogë drejt Greqisë, arrestohen dy persona në Korçë Dy persona janë arrestuar nga Policia e Korçës pasi tentuan të trafikojnë drogë nëpërmjet kufirit të gjelbër me Greqinë.
Plagosja e biznesmenit në Tiranë, arrestohen 5 persona Konflikti fizik mes dy pronarëve të një objekti në ndërtim në zonën e ish-parkut të autobusëve në Tiranë ka përfunduar m
Habit mjeku shqiptar: Kam krijuar ilaçin anti-covid, i provuar në më shumë se 100 persona! Profesori Gëzim Boçari ka krijuar një preparat natyral dhe pretendon se arrin të kurojë koronavirusin duke shmangur përd
“Bild” zgjedh personazhin fitues tĂ« javĂ«s RamĂ«n: UrĂ« lidhĂ«s mes TurqisĂ« dhe GreqisĂ« Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar njĂ« listĂ« ku ka pĂ«rfshirĂ« Kryeministrat tĂ« cilĂ«t kanĂ« arritur sukses ose kanĂ« dĂ«shtu
MAQEDONI/ 477 raste të reja me Covid-19, 10 persona kanë humbur jetën Gjatë 24 orëve janë regjistruar 477 raste të reja me covid 19 prej 2543 teste të kryera. 331 pacientë janë shëruar, n
Reagon kompania e ndĂ«rtimit ku ndodhi plagosja nĂ« TiranĂ«: Allmuça s’ka qenĂ« prezent nĂ« kantier Pas njĂ« konflikti mes dy bashkĂ«pronarĂ«ve tĂ« njĂ« pallati nĂ« ndĂ«rtim, qĂ« pĂ«rfundoi nĂ« plagosjen e dy personave, ka reaguar
E nxorrën në pritë, si dy persona të maskuar qëlluan me breshëri ndaj 45 vjeçarit në Milot Të tjera detaje zbardhen nga ngjarja që ndodhi ditën e sotme në Milot, ku një 45 vjecar mbeti i plagosur. Mësohet se
Kush fshihet pas kĂ«tij personazhi tĂ« famshĂ«m memesh? (FOTO LAJM) TĂ« gjithĂ« mund tĂ« kemi parĂ« ose tĂ« kemi pĂ«rdorur nĂ« rrjete sociale meme apo ‘gifs’ me tĂ« ashtuquajturin, ‘Baby Yoda’, nj
Deri tani 170 të arrestuar, kush janë personat që sulmuan Kongresin Prokurorët amerikanë thanë të martën se ata kanë identifikuar më shumë se 170 persona për akuza të mundshme penale në li
A duhet të vaksinohen personat që e kanë kaluar Covid-19? Përgjigjet Silva Bino Shefja e Departamentit të Epidemiolgjisë pranë ISHP, Dr. Silva Bino tha se edhe personat që e kanë kaluar Covid duhet të
Sa persona do ta marrin vaksinën anti-Covid në Shqipëri? Manastirliu nxjerr shifrat Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu deklaroi se fillimisht do të nisë vaksinimi për 20% të
Bilanci i Covid-19 në Kosovë, për 10 muaj ndërruan jetë mbi 1 mijë persona Janë bërë dhjetë muaj që Kosova është duke u përballur me pandeminë COVID-19. Gjatë kësaj periudhe mbi 1 mijë pacientë k
Zi në Vatikan! Ndërron jetë nga Covid mjeku personal i Papës Fabrizio Soccorsi, mjeku personal i Papa Françeskut, vdiq nga Covid. 78 vjeçari u shtrua në spital për një patologji
Shpëtimi i sirianëve nga mbytja, 9 persona u dërguan te Trauma: Mes tyre tre fëmijë Detaje të reja dalin nga ndalimi i 50 siriane të cilët rrezikuan jetën mbrëmjen e djeshme. Rreth 50 klandestinë nga Lin
Nga Ivanka te dhëndri, Trump bën gati listën e personave që do falë para largimit Donald Trump ka hartuar një listë me dhjetëra persona që ai dëshiron të falë, para se të largohet nga Shtëpia e Bardhë.
Greqia nuk lëshon "pe" për shqiptarët, deri kur do të qendrojë i mbyllur kufiri Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve të Greqisë publikoi kufizimet e reja deri më 21 Janar me qëllim parandalimin e përha