999 rezultate për

somali

Sulm terrorist në Somali, 70 viktima dhe dhjetëra të plagosur (FOTO LAJM) Një makinë bombë shpërtheu mëngjesin e së shtunës në një pikë kontrolli në kryeqytetin somalez të Mogadishu duke u marrë
Ivica Daçiç i shpëton sulmit me bombë në Somali: Mezi dolëm, shumë të vdekur Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ishte Somali, në takim me presidentin e vendit në pallatin presidencial në Mo
Terroristët e Al Shabaab vrasin mësuesit brenda në shkollë Militantë të grupit terrorist të Al Shabaab kanë vrarë dy mësues në një shkollë në Kenia, në kufi me Somalinë. Grupi
Tupac është gjallë dhe jeton i lumtur në Somali? Reperi më i famshëm në histori Tupac Shakur humbi jetën në vitin 1996 në Las Vegas pas një sulmi me armë zjarri. Ai u nd
Sulmi më vdekjeprurës në historinë e Somalisë, 512 të vrarë Bilanci përfundimtar i viktimave nga shpërthimi i bombës në Mogadisho është rritur në 512, duke e bërë sulmin më të madh
Shpërthim i madh në Somali, 30 të vdekur Një shpërthim i madh bombe ka ndodhur në një zonë të frekuentuar në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu si pasojë e të cil
Grupi terrorist Al-Shabaab e quan Trumpin miliarder budalla Grupi terrorist me bazë në Somali Al-Shabaab në një video të publikuar së fundi e ka quajtur Presidentin Donald Trump “m
Sulm terrorist në Somali, 10 të vrarë( FOTO) Raportohet se në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu të paktën 10 persona janë vrarë në një sulm me makinë- bombë. Shën
Forcat e sigurisë në Somali vrasin gabimisht ministrin Forcat e sigurisë në Somali kanë vrarë gabimisht një ministër të qeverisë, pasi e ngatërruan me një militant ekstremist.
Sulm me makinë-bombë në Somali, 8 të vdekur Të paktën 8 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi me makinë-bombë e cila ka shpërthyer pranë një hoteli në një
Kriza në Somali, 110 persona vdesin nga uria në 48 orët e fundit Kryeministri i Somalisë ka njoftuar se 110 persona kanë ndërruar jetë në një rajon të vetëm nga uria në 48 orët e fundi
Sulme me bombë në një hotel në Somali, vriten 13 persona Të paktën 13 persona janë vrarë të mërkurën në kryeqytetin somalez, Mogadishu, kur militantët e grupit Al Shabab kanë sh
Sulm me bombë në qeverisë e Somalisë Dy bomba kanë shpërthyer duke goditur ndërtesën e qeverisë Somaleze. Si pasojë e sulmit kanë mbetur të të vdekur 23
Sulm me bombë në Somali, raportohen të vrarë 10 persona Një sulm terrorist u ka marrë jetën 10 personave në qytetin Galkayo në Somali. Sulmi terrorisht ka ndodhur nga plasja
Sulmuesi në Londër, shtetas norvegjez me prejardhje nga Somalia Policia metropolitane britanike ka deklaruar se sulmuesi 19-vjeçar, që vrau një grua dhe la të plagosur pesë të tjerë n
Nëntë të vdekur nga një sulm me bombë në Somali Të paktën nëntë persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur, nga një sulm ndaj departamentit të Hetimit të Krimev
Ekzekutohet gazetari në Somali, ndihmoi al-Shabaab Një gazetar nga Somalia, që besohet se ndihmoi al-Shabaab të vrasë pesë gazetarë të tjerë, është ekzekutuar me pushkatim
I jepet dënimi me vdekje ish gazetarit në Somali Një gjykatë ushtarake në Somali, ka dënuar me vdekje një ish gazetar që ndihmoi al-Shabab për t’i vrarë pesë gazetarë të
John Kerry viziton Somalinë John Kerry ka kryer një vizitë të papritur në Somali dhe kjo jo pa qëllim. Kjo është për të mbështetur tranzicionin e va
OKB shpreh shqetësimin për sulmin në Somali OKB ka dënuar sulmin në Somali. Raportohet se përfaqësuesi i posaçëm i OKB-së në Somali, Nicholas Kay, ka dënuar sulmin