999 rezultate për

solidaritetit

Shqipëria pjesë e Studimit klinik të Solidaritetit, merr përgëzime nga OBSH Shqipçria ka marrç pjesç nç Studimin Klinik tç Solidaritetit dhe pçr kçtç çshtç pçrgçzuar nga Organizata Botërore e Shën
Zbulohet shifra: Ja sa do marrin shpërblim pensionistët në fundvit Ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj ka zbuluar shpërblimin që do të përfitojnë pensionistët për festat e fundvitit. Ah
Haradinaj: Dita e Krishtlindjës, festë e solidaritetit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook u ka uruar Krishtlindjen të gjithë besimtarëve t
Urimi i Shpend Ahmetit për Bajram Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka uruar besimtarët mysliman me rastin e festës së Kurban Bajramit. Ai në një po
Kulmi i "solidaritetit", i moshuari humb ndjenjat por askush nuk afrohet ta ndihmojë (VIDEO) Një i moshuar ka humbur ndjenjat si pasojë e temperaturave të larta që kanë pushtuar Kosovën këto ditë. Por, sikur t
Jeni emigrantë në Greqi? Ja si të përfitoni kompensim social Autoritetet greke kanë njoftuar se në shkurt do të nisë kompesimi për Fondin e Solidaritetit, nga i cili përfitojnë edhe
Paketa e Solidaritetit, Koçi: Përfituan 643 mijë pensionistë dhe mijëra familje në nevojë Qeveria miratoi Paketën e Solidaritetit në fund të vitit 2016 duke akorduar rreth 4 miliardë lekë për shtresat në nevojë
Luan Rama: LSI ka detyrimin të udhëheqë integrimin europian të vendit Lëvizja Socialiste për Integrim e Shkodrës, ka organizuar një ceremoni festive në prag të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri
Fondi i Solidaritetit, disa klube kanë borxhe ndaj FSHF-së Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të tregojë edhe publikisht se si ka funksionuar shpërndarja e fondit të solid
Partizani kërcënon FSHF-n për fondin e Solidaritetit: Lekët ose ju padisim! Klubi i Partizanit ka reaguar për shpërndarjen e Fondit të Solidaritetit të dhënë nga UEFA-s Skuadra kryeqytetase, p
Meta: Evropën ta ndërtojmë këtu që të bëhemi pjesë e denjë e BE Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në hapjen e Kampingut e LRI-së në Jalë ose siç quhet
Jahjaga uron Pashkët: Festë e bashkimit dhe e solidaritetit Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga i dërgoi një mesazh urimi Ipeshkvit të Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji,
Bashkia lajmëron nisjen e Javës së solidaritetit dhe "Tirana dhuron" Bashkia e Tiranës ka nisuar sot javën e solidaritetit dhe e punës në komunitet, e cila do të kulmojë në 18 tetor, në dit
1 Maji, ja kush është historiku i kësaj dite (FOTO LAJM) Sot është 1 Maji, e cila shënon Ditën e Punëtorëve. Kjo ditë përkujtohet në forma dhe mënyra të ndryshme. Në qytete të n
Përmbytjet, Rama: Regjistër ndihmash me të gjitha familjet e prekura Plani i solidaritetit i bërë publik dje ka filluar të japë rezultate me qëllim rimëkëmbjen e zonave të përmbytura në ven
Presidenti i Çalik Holding nderohet me Çmimin e Solidaritetit Social Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë i ka akorduar Presidentit të Çalik Holding, z. Ahmet Çalik, Çmimin e Solidarit
Puna në komunitet, mishërim i solidaritetit dhe kulturës shoqërore Ministria e Shëndetësisë, në bashkëpunim me Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, me Zyrën e ODC-së o
Basha dhe Berisha ngushëllojnë familjarët e viktimave të shpërthimit në KEK Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha i shprehën sot ngushëllimet familjarëve të cil
Konferenca e tretë vjetore e QSA-së Më datat 18 dhe 19 maj 2013, në hotel Rozafa në Bujanoc, u mbajt Konferenca e tretë e rrjetit të Qendrës së Solidariteti
QSA-Kumanovë ndihmon invalidët e Hanit të Elezit Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit-Kumanovë prej me datë 25.01.2013 deri më datë 02.02.2013 realizoi me sukses projekt