999 rezultate për

solidaritet

Tërmeti i fuqishëm në Kroaci, Rama shpreh solidaritetin dhe ofron ndihmën e Shqipërisë Kroacia është përballur me një tërmet të fortë ditën e sotme. Kryeministri Edi Rama ka shprehur solidaritetin për Kro
Ilir Meta: Shpreh solidaritet me rezolutën e Kosovës që dënon genocidin serb Presidenti Ilir Meta me homologen e Kosovës, Vjosa Osmani kanë dalë në një konferencë për mediat ku kanë folur për bashk
Tërmeti godet Turqinë, Basha: Solidaritet me popullin dhe autoritetet e Turqisë Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar me një mesazh ngushëllimi për familjet e viktimave të tërmetit të fuqishëm
50 viktima e 3000 të plagosur, Shqipëria shpreh solidaritet me Libanin Shqipëria zyrtare ka reaguar pas dy shpërthimeve në kryeqytetin libanez, Bejrut, të cilat u morën jetën 50 personave dhe
Skuadra e Serie A refuzon të marrë pagën e prillit Në Itali nuk u arrit një marrëveshje në lidhje me ndalesën e pagave të lojtarëve për muajt që nuk u luajt futboll, por d
Shqipëria pjesë e Studimit klinik të Solidaritetit, merr përgëzime nga OBSH Shqipçria ka marrç pjesç nç Studimin Klinik tç Solidaritetit dhe pçr kçtç çshtç pçrgçzuar nga Organizata Botërore e Shën
Pashkë me "dyer të mbyllura", Meta: Me solidaritet do t'ia dalim! Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përcjellë për të gjithë shqiptarët një urim për Pashkët. Kreu i Shtetit thotë s
Soreca i prekur nga solidariteti i shqiptarëve: Italia dhe Shqipëria janë shumë afër Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca është prekur nga solidariteti që tregoi Shqipëria me dërgimin e
Lajm fantastik: Shërohen 6 kosovarë nga koronavirusi Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se deri tani janë shëruar 6 kosovarë nga koronavirusi. Vitia ka bër
Fevziu kujton ndihmën e Italisë: Dërgimi i mjekëve ishte detyrim historik Moderatori dhe gazetari i njohur Blendi Fevziu e ka konsideruar jo vetëm solidaritet nga Shqipëria dërgimin e 30 mjekëve
TIRANË/ Një i infektuar me koronavirus në call-center, dhjetëra punonjës në karantinë Kompania e call-center-ave Teleperformanca u ka kërkuar dhjetëra punonjësve të mbyllen në shtëpi pasi një prej stafit ka
Rrëfime solidariteti nga vendi i goditur nga virusi Derisa numri i të prekurve nga koronavirusi vazhdon të ngrihet, miliona njerëz janë mbyllur në Vuhan – qendra e shpërthi
Punonjësit e prokurorisë së Tiranës japin rrogën mujore për të prekurit e tërmetit Prokuroria e Tiranës ka njoftuar se do të japë një rrogë mujore në shenjë solidariteti për të prekurit dhe familjarët e
Italianët kuq e zi për 3 ditë rresht në shenjë solidariteti për Shqipërinë (FOTO LAJM) Për shkak të situatës së krijuar në Shqipëri nga tërmetet, shumë vende janë solidarizuar dhe kanë ofruar mbështetjen e t
"Shpresojmë që miqtë tanë në Shqipëri të qetësohen", EMSC mesazh solidariteti Në këto momente dhimbjeje, Shqipëria ka marrë mbështetje nga të gjitha anët e botës. Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 4
Tifozët grekë: Dhimbja dhe solidariteti nuk njohin kufij! Kurajo popullit shqiptar Një solidaritet i jashtëzakonshëm ka ardhur nga Greqia, në këtë situatë të rëndë për popullin shqiptar, si pasojë e tërm
Alketa Vejsiu drejt Italisë, e ftuar në "Rai Uno" për solidaritetin pas tërmetit (FOTO LAJM) Ndihma të shumta kanë ardhur nga shtetet fqinje për qytetarët e prekur nga tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërin
Valë solidariteti me Shqipërinë nga Europa Pas tërmetit shkatërrues që goditi Shqipërinë vjen një valë solidariteti nga Europa. Kancelarja Merkel i ka ofruar ndih
“Çarçafi që mbulonte kufomën të trondiste”, polici italian prek me fjalët për të riun shqiptar që vdiq në aksident Të hënën në mëngjes Ledio Cërriku u nda nga jeta si pasojë e një aksidenti në Valverde di Cesenatico. Trupi i të ndj
Shpend Ahmeti, kundër fondeve të Kosovës për rindërtimin e Notre Dame Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar ndaj vendimit të kryeministrit, Ramush Haradinaj për ndarjen e parave ng