999 rezultate për

solemne

Qeveria mban mbledhje më nder të pavarësisë Në kuadër të shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë, Qeveria e Kosovës po mban mbledhjen festive. Pas gjysmë orë, bëhe
Akademi Solemne me rastin e Kongresit të Manastirit Sot me fillim në orën 15:00, në hapësirat e Muzeut të alfabetit shqip në Manastir do të mbahet akademi solemne me rastin
Kuvendi cakton datën e seances solemne Kuvendi i Kosovës me datën 5 mars, e hënë në rastin e 20 Vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të mb
Mbahet seanca solemne e Kuvendit të Kosovës Mbahet seanca për nder të 10 vjetorit të pavarësisë Sot do të mbahet seanca solemne e Kuvendit të Kosovës, për nder të 1
Seanca solemne e Pavarësisë shtyhet për të dielën Seanca solemne që ishte paralajmëruar të mbahej më 17 shkurt për nder të dhjetëvjetorit të Pavarësisë, nuk do mbahet kët
Kuvendi i Kosovës me seancë solemne për 10-vjetorin e pavarësisë Në 10 vjetorin e pavarësisë së vendit, Kuvendi i Kosovës do të mbajë një seancë solemne për të shënuar këtë përvjetori.
Lika realizon pritje solemne për doajenët e arsimit shqip në Maqedoni Me rastin e shënimit të 109 vjetorit të Kongresit të Manastirit, zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë përgjeg
Çfarë po kurdiset?! Nënkryetari i LSI takon Putin në Rusi Zv/kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka postuar një foto së bashku presidentin e Rusisë Vladimir Pu
Senatori amerikan John McCain sot viziton Kosovën Sot do të qëndrojë në Kosovë për vizitë zyrtare, senatori amerikan, John McCain, i cili do t’u adresohet deputetëve të K
Ngrihet flamuri në Chicago, shqiptarët në Illinois festojnë 28 Nëntorin (FOTO LAJM) Komuniteti Shqiptaro-Amerikan në Illinois (AACI), në bashkëpunim me organizatat shqiptare që veprojnë në Illinois, organ
Akademia solemne, Ahmeti mesazh paqeje pa harruar të kaluarën Ditën e sotme u mbajt Akademia solemne qendrore para një numri të madh të pranishëmve në Maqedoni ku u urua e përkujtua
Ministri britanik: Organizatat kriminale shqiptare janë problemi ynë Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, gjatë seancës solemne në Kuvendin e Kosovës, ka folur edhe për s
Presidenti Nishani shtron darkë solemne me rastin e Bajramit (FOTO LAJM) Presidenti Bujar Nishani me rastin e festës së Fitër Bajramit ka shtruar një darkë solemne në Pallatin e Brigadave, ku k
Mogherini në seancën solemne, bën bashkë VV, AAK e NISMA Rekomandimi pozitiv për liberalizimin e vizave dhe vizita e Frederica Mogherinit në Kosovë, ka bërë bashkë deputetët e t
Mogherini në Kuvend, opozita do të merr pjesë në seancën solemne Kuvendi i Kosovës pritet që ditën e nesërme në orën 16:00 të mbajë seancën solemne që ka të bëjë me rekomandimin nga Kom
Sot betohet Hashim Thaçi Sot zhvillohet seanca solemne për betimin e Hashim Thaçit si president i vendit. Ajo do të zhvillohet pa praninë e deput
Seanca e radhës të premten, nuk parashikohet zgjedhja e presidentit Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Kuvendit. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka propozuar që të ketë seancë për të premt
Ja "porositë" e presidentes në seancën solemne Presidentja Atifete Jahjaga në fjalimin e saj të fundvitit i bëri thirrje disa herë subjekteve politike që në Kuvendin e
Ahmeti: Koha e shqiptarëve, të punojmë për qëndrueshmëri, siguri dhe stabilitet Akademia solemne për shënimin e përvjetorit të Ditës së Flamurit dhe të Pavarësisë së Shqipërisë u mbajt sot në Shkup në
Kuvendi më 6 nëntor mban sencë solemne Kryesia e Kuvendit ka zhvilluar mbledhjen e radhës e cila ka nisur 40 minuta me vonesë dhe pjesë e saj kanë qenë nënkrye