999 rezultate për

socialistet

Nuk do t'i pëlqejë Ramës! Safet Gjicit mbledh socialistët e "harron" maskën (FOTO LAJM) Masa për mbajtjen e detyruar të maskës e vendosur me 15 tetor nga qeveria Rama, nuk po respektohet as nga socialistët.
Çfarë po kurdiset?! Meta sulmon Ramën e drekon me socialistët e vjetër (FOTO LAJM) Prej disa ditësh, mes kryeministrit Rama dhe presidentit Meta është zhvilluar një "luftë e ftohtë" me tone të nxehta dhe
Lulzim Basha sapo bëri gafën e radhës dhe socialistët u "shkrinë së qeshuri" (VIDEO) Kryetari i opozitës Lulzim Basha tashmë është i njohur për marrëdhënien jo të mirë me matematikën. Ndërkohë që "7×7=42"
Socialistët shpërthejnë në të qeshura, Rama tall publikisht Bashën, Metën e Monikën(FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka shkrirë se qeshuri socialistët gjatë Asamblesë kombëtare e cila po mbahet në këto momente. Një p
Deputetja e opozitës: Kush janë dy socialistët e vjetër që do jenë viktimat e radhës së kryeministrit Deputetja e opozitës Fatjona Dhimitri ka thënë se kryeministri preu në besë opozitën, por jo vetëm. Ajo deklaroi se vikt
E bujshme! Ish-drejtoresha e Tatimeve braktis PS-në, Shehaj kandidon për LSI Drejtoresha e famshme e Doganave, Brisida Shehaj, ka braktisur PS. Pas kritikave të hapura, ish-drejtoresha e Tatimev
COVID-19 çfarë?! Baba Taku me socialistët organizojnë festë e nuk njohin virus (FOTO LAJM) Deputeti Spartak Braho është dekoruar dhe nuk ka nguruar aspak që të shtrojë një drekë mes miqsh në ambient të mbyllur,
Meta fut në debat socialistët: Na thoni të paktën a kemi pakt me të që të tërheqim firmat Kandidatura e Presidentit Meta për kreun e KLSH-së, Arben Shehu, ka nxitur diskutime dhe debate në Grupin Parlamentar S
Socialistët ia thonë në sy Sandër Lleshaj, kritika e ashpër e Damian Gjiknurit Ministri Sandër Lleshaj ka marrë kritikën e dytë në lidhje me aksionet e IKMT nga brenda "familjes" së tij. Ish-minis
Sali Berisha: Një socialist tha, mu thaftë dora që votova Edi Ramën I pranishëm në protestën kundër prishjes së Teatrit Kombëtar është edhe ish kryeministri Sali Berisha. Në fjalën e t
Socialistët i binden Ramës, sa para do të japin për ''betejën'' ndaj pandemisë Pas kërkesës publike të kryeministrit, deputetët e Partisë Socialiste kanë vendosur që të heqin dorë nga gjysma e pagës
Nuk "pi ujë" asnjë kritikë! Rama habit socialistët me veshjen e tij (FOTO LAJM) Ditën e sotme u mbajt dita e dytë e Kongresit të PS. Kryeministri Edi Rama tha me bindje të madhe, se PS do të marrë ed
Frikë nga koronavirusi? Pamje nga masat që morën socialistët në Kongres (FOTO LAJM) Ditën e sotme po mbahet Kongresi treditor i Partisë Socialiste në Pallatin e Kongresëve. Ajo që ra në sy në këtë akti
Rama thumbon socialistët e vjetër: Mos i dëgjoni, e kemi shtëpinë top! Ditën e djeshme 8 socialistë i dërguan Kongresit të PS propozim ndryshimet për drejtimin e Partisë. Një ditë më vonë
Socialistët e Shkodrës i dërgojnë shkresë zyrtare Ramës dhe Ballës, ja kë duan kryetar Asambleja e Partisë Socialiste të Shkodrës, në një shkresë zyrtare i është drejtuar Kryesisë së PS, Kryetarit Edi Rama ,
Socialistët nuk i ndahen Metës, i shtojnë një tjetër akuzë për shkarkimin (FOTO LAJM) Socialistët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga kërkesa e tyre për të shkarkuar nga detyra presidentin Ilir Meta.
As 15 përqind pjesmarrje, socialistët e Shkodrës i japin shuplakë Ramës Ditën e sotme Partia Socialiste zhvilloi zgjedhjet për delegatët në Shkodër ku qendrat e votimit u hapën në orën 08:00 t
Socialistët që "tradhëtuan" e nuk votuan sot kundër Metës Pas shumë përplasjeve për në Kushtetuese, ditën e sotme u votua rezoluta e parashtruar në Parlament. Rezoluta e Parla
Rezolutë për në Kuvend, nesër pritet qëndrimi i PS për Kushtetuesen Ditën e nesërme pritet që në orën 10:00 Kuvendit të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar mbi funks
Krah për krah me socialistet, Murrizi i qeshur pozon sportiv krah deputeteve (FOTO LAJM) Deputeti Myslim Murrizi është një ndër demokratët i cili ka marrëdhëniet më të mira me deputetët e PS. Fotografi Agim