999 rezultate për

socialiste

Dacici po mendon të largohet nga politika Shefi i diplomacisë serbe dhe lideri i Partisë socialiste serbe (SPS) Ivica Dacic ka paralajmëruar tërheqjen nga pozita
Qytetari s’ia përton Ramës: Duhen 10 socialistë për të zëvendësuar Tahirin Ka nisur seanca e Kuvendit për ditën e sotme ku fjalën e ka marrë kryeministri Edi Rama. Si gjithmonë kryeministri R
Do të shkriheni gazi! Ja pse djali i socialistes do të bëhet deputet Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti dje ishte e ftuar në TV Klan tek "Rudina". Gjatë intervistës ajo f
Kryesia e PS-së mblidhet për të gjetur zëvëndësuesin e Saimir Tahirit Pasditen e sotme është mbledhur Kryesia e Partisë Socialiste për të diskutuar mbi ndodhitë e ndodhura sëfundmi në parti.
E FUNDIT/ Katalonja shpall pavarësinë nga Spanja Parlamenti rajonal i Katalonisë ka shpallur pavarësinë nga Spanja. Votimi për ndarje nga Spanja do të deklarohet ileg
Shehi plas "bombën": 15 deputetë socialistë kanë mbjellë hashash Prej disa ditësh në vend akuzat për trafik droge kanë përfshirë politikën shqiptare duke e rikthyer sërish në vëmëndje k
I rrezikuan "kokën" Tahirit, kush janë socialistët që nuk votuan në Kuvend Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është votuar mbi kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për arrestimin e depu
Basha akuzon rëndë Tahirin: Na trego për darkën e luksit të 2 socialistëve Lulzim Basha ka marrë fjalën në Kuvendin e Shqipërisë pas votimit që hodhi poshtë kërkesat e Prokurisë për ish-ministrin
Kush janë 5 deputetët jo socialistë që i shpëtuan "kokën" Tahirit Maxhoranca mbrojti Saimir Tahirin me 75 vota kundër kërkesave të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Pavarësisht se 5 d
Sot vendoset fati i Tahirit! Socialistët e tensionuar nuk i zë vendi (FOTO LAJM) Vazhdon seanca në Kuvendin e Shqipërisë ku pritet të vendoset mbi fatin e Saimir Tahirit. Fjalën e ka marrë përfaqë
E FUNDIT/ Tahiri përjashtohet nga grupi i PS Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupit Parlamentar të Partisë Socialiste tha se do i shkojë deri në fund gjetjes së
Socialistët mbrojnë Tahirin: Arrestimi është kërkuar pa prova "Ishte e natyrshme që do kishte dy qëndrime", kështu deklaroi deputeti socialist, Ulsi Manja, menjëherë pasi doli nga sa
ME DYER TË MBYLLURA/ Plas sherri mes demokratëve dhe socialistëve në Komisionin për Tahirin Po vijon me tone të larta mbledhja me dyer të mbyllura e Komisionit për Mandatet në Kuvendin e Shqipërisë. Mbledhja
EKSKLUZIVE/ PS, urdhër bazës socialiste: Mbroni Saimir Tahirin! Mëngjesin e ditës së sotme në orën 11:00 ka nisur mbledhja e Këshillit të Mandateve në Kuvendin e Shqipërisë ku u diskut
Socialistët në sulm për Tahirin: Po e arrestoni bazuar në akuza gazetash Vazhdojnë debatet në Këshillin e Mandatëve ku do të vendoset edhe fati i Saimir Tahirit. Pala e Partisë Socialiste j
Socialistët “kryqëzojnë” Raman: O kriminel, dili për Zot Saimir Tahirit Ditën e sotme pas orës 11:00 ku pritet ti hiqet mandati deputetit Saimir Tahiri, pritet edhe arrestimi i tij me urdhër n
Këta janë socialistët që do të vendosin sonte për arrestimin e Saimir Tahirit Prokurorët e Prokurorisë së Krimeve të Rënda kanë dorëzuar tashmë zyrtarisht në Kuvend kërkesën për heqjen e mandatit të
"Do të të hanë m....", reagimi socialistëve pas konferencës së Tahirit (FOTO LAJM) Saimir Tahiri ka marrë mijëra komente në profilin e tij në Facebook pas konferencës për shtyp të orës 16:00 ku pjesa dër
Basha hidhet në sulm ndaj socialistëve: O kukulla të Ramës, pse qeshni? Pas Ramës, fjalën në Kuvendin e Shqipërisë e ka marrë kreu i opozitës Lulzim Basha i cili menjëherë ka sulmuar deputetët
Kur Dritan Prifti bëhej armiku nr.1 i Ramës dhe miku i besuar i Berishës Dritan Prifti ka qenë një aktor i rëndësishëm i politikës shqiptare që prej vitit 2005 kur themeluan LSI-në me Ilir Metë