999 rezultate për

socialiste

Rama me “dorë të hekurt”, përjashton LIVE këshilltarët socialistë të Kukësit Pretesta e sotme në Kukës ka përshkallëzuar nga një protestë paqësore, në një të dhunshme duke u bërë kryetemë e ditës.
Të gjithë emrat VIP, kush do të pyetet për Tahirin? Komisioni Hetimor për çështjen Tahiri ka përcaktuar tashmë edhe emrat që do të merren në pyetje gjatë ditëve në vijim.
Lidhja me trafikun e drogës, zbulohen emrat që kanë në dorë fatin e Tahirit Komisioni hetimor i propozuar nga opozita për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri është miratuar rreth dhjetë ditë m
Publikoi foto nga pushimet në shkretëtirë, ish-deputetja socialiste pendohet Esmeralda Shkjau, ishte një nga deputet më bukuroshe të parlamentit shqiptar. Tashmë ajo i ka lënë angazhimet e saj s
Pranë motorit dhe e veshur në të zeza, ish deputetja socialiste shijon pushimet Esmeralda Shkjau, ishte një njëra ndër deputet më bukuroshe të parlamentit shqiptar. Tashmë ajo i ka lënë angazhimet
Artan Hoxha: Kush janë socialistët që priten të arrestohen së shpejti? Gazetari i njohur Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me arrestimet e disa ish-drejtorëve të ARRSH-së, lidhur me abuzime në
Zbardhet sherri, pse këshilltarët e PDIU-së bëjnë për spital socialistët Ditën e sotme në Bashkinë e Dibrës ka plasur sherri mes këshilltarëve të PS-së dhe PDIU-së në këtë institucion. Rapo
Plas sherri në Kuvend, Grida Duma shan keq burrat socialistë Debate të ashpra kanë ndodhur sot në Komisionin e Punës Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë ku po diskutohej drafti për s
Çfarë po ndodh?! Ministrat e deputetët e PS-së braktisin Kuvendin Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është mbajtur seanca e dytë për vitin 2018. Ndryshe nga seacat e një viti më
Rinia e Nismës për Kosovë bashkëpunim kombëtar me Rininë e PS-së nga Shqipëria Rinia e Nismës priti në vizitë Rininë nga Shqipëria, atë të Partisë Socialiste, ku si qëllim dhe agjendë ishte nëshkrimi
Deputetja socialiste kërcënon me jetë gazetarin: Do të të tërheq zvarrë! Dhuna ndaj gazetarëve dhe mediave në Shqipëri, tashmë nuk është më një çudi. Duke nisur nga kryeministri Edi Rama, d
Plani i Bashës dhe Kryemadhit, ja kur nisin protestat Mbrëmjen e djeshme, Monika Kryemadhi dhe Lulëzim Basha zhvilluan një takim kokë më kokë, për të bashkuar forcat për një
Momente pikante, socialistët e lumtur para nisjes së Asamblesë (FOTO LAJM) Ditën e sotme po mbahet Asambleja e PS-së për të diskutuar rreth 100 ditëve të para të qeverisjes së Rama 2. Kjo ësh
Balla e nis me kritika për socialistët: Të dashur shokë e shoqe Ditën e sotme ka nisurb punimet Asambleja e Socialistëve ku pritet të bëhet analiza e 100 ditëve të para të qeverisjes.
Basha kërkon arrestimin e dy socialistëve të rëndësishëm Ditën e sotme në selinë e partisë Demokratike u zhvillua një takim urgjent mes Lulzim Bashës dhe ambasadorit amerikan në
Pas Bashës, ambasadori Lu po qetëson edhe Kryemadhin Ndërkombëtarët kanë filluar takimet për qetësimin e klimës politike në vend pas acarimit me zgjedhjet e kryeprokurores s
Olti Curri i turret deputetes: Ty të njeh veç Rama se i dukesh si Majko Ka kaluar vetëm një ditë që kur deputetja socialiste Ermonela Felaj, tha se deputeten e LSI-së, Floida Kërpaçin, nuk e n
Kryemadhi humb kontrollin në Kuvend, i merr si e tërbuar kartonët deputetëve Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, gjatë protestave të sotme, ka humbur disa herë kontrollin dhe është kapur
Gazetarja nxjerr emrin e kryeprokurorit: Është një grua, mbështetet nga socialistët Zgjedhja e kryeprokurorit të ri ka nxehur edhe më shumë situatën politike në vend. Ndërkohë që Këshilli i lartë i Pr
Situata emergjente prej reshjeve, Rama urdhëron deputetët të dalin në terren Situata kaotike në të gjithë Shqipërinë ka vënë në lëvizje edhe Qeverinë. Në përfundim të seancës Parlamentare, kreu