999 rezultate për

socialist

Socialistët e Shkodrës i dërgojnë shkresë zyrtare Ramës dhe Ballës, ja kë duan kryetar Asambleja e Partisë Socialiste të Shkodrës, në një shkresë zyrtare i është drejtuar Kryesisë së PS, Kryetarit Edi Rama ,
Katër qese me "të bardhë" për policin zviceran, jepet vendimi për këshilltarin socialist Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të shkarkojë anëtarin e Këshillit Bashkiak të Kamzës, Mirush Dema, pasi ky
I ofroi 4 qese me "të bardhë" policit zviceran, prokuroria kërkon ndërprerjen e mandatit të këshilltarit socialist Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, që të ndërpresin mandatin e këshilltarit social
PS zgjedh kandidatët për anëtarë të Asamblesë Kombëtare, reagon Balla Sekretari i përgjithshëm i PS-së Taulant Balla, ka bërë me dije se Partia Socialiste ka nisur përzgjedhjen e kandidatëve
Ish-deputeti socialist sulmon ashpër Ermal Mamaqin e Edi Ramën pas filmit "I Love Tropoja" Ish deputeti i PS-së Taulant Dedja ka sulmuar ashpër aktorin Ermal Mamaqi, pas filmit të fundit "I love Tropoja". Me
Alla e quajti videon montazh, ish deputeti i bën "presion" të japë dorëheqjen Ish deputeti i LSI-së, Perparim Spahiu ka reaguar lidhur me pamjet ku kryebashkiaku Lefter Alla shfaqej hapur teksa mert
Kryebashkiaku socialist i Bulqizës u kap duke konsumuar kokainë, reagon ashpër Hajdari Ditën e sotme qarkulloi me shpejtësi videoja se si kryebashkiaku socialist i Bulqizës po konsumonte kokainë në një lokal
Zgjidhet emri, kush është socialistja që do të zëvëndësojë Arban Ahmetajn Ditën e sotme gjatë mbledhjes së PS, është marrë vendimi se Milva Ekonomi do të jetë kryetarja e Komisionit të Ekonomisë
Tokë, hotele e makina me vlerë 5 milion euro, çfarë po ndodh me "grupin" e Shijakut Rreth 300 mijë metra katrorë tokë dhe hotele e makina me vlerë 5 milionë euro janë sekuestruar paraprakisht nga pronat e
"Kush e ka radhën", PD publikon hartën e kryebashkiakëve me të kaluar kriminale Ditën e djeshme, PD denoncoi një tjetër kryebashkiak i Ramës, pasi sipas tyre ishte dënuar më parë për armëmbajtje pa le
As 1 e as 2 por 6 socialistë i kanë dalë kundër Ramës në Kuvend (FOTO LAJM) Instituti i Studimeve Politike ka bërë publike disa fakte interesante të seancave plenare të Kuvendit për periudhën shta
Plas në PS-në e Durrësit, tërhiqet nga gara kandidati e bën akuzën e fortë Ardit Kërtusha është tërhequr nga gara për tu bërë kryetari i PS në Durrës. Në një shkrim të gjatë për mediat, Kërtus
Kryemadhi hap LSI për të rinjtë: Bashkohuni me ne, do keni poste drejtuese! Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka bërë sërish një thirrje për të gjithë të rinjtë dhe të rejat që t’i bashkohen Lëviz
PD denoncon: Militantët socialistë po abuzojnë me bonuset e qerave për tërmetin Partia Demokratike ka bërë një deklaratë të gjatë ku shkruan se po abuzohet me bonuset e qerave për tërmetin. Në rrje
Politikani socialist i shtruar në spital: Kalova një situatë të vështirë Politikani socialist, Stefan Çipa ndodhet i shtruar në spital. Ai ka kaluar një periudhë të vështirë shëndetësore, ndërs
Kryebashkiaku socialist kundër Ramës: Media ka dhënë lajme për gjendjen reale ashtu siç është Kryeministri Edi Rama, gjithmonë ka hedhur "baltë" mbi median, madje ditët e fundit ka bërë paralajmërime edhe më të for
E deklaron publikisht! Deputeti socialist do të japë 100 milionë lekë për tërmetin Tërmetet në Shqiperi kanë shkaktuar dëme të medha materiale në njerëz, dhe demë të mëdha matëriale në banesa në Durrës,
Befason Berisha, tregon emrin e ministres socialiste që Rama ka frikë se i merr pushtetin (VIDEO) Teksa ka komentuar prezantimin e kryeministrit Edi Rama për paketën “ANTIKÇK”, ish-kryeministri Sali Berisha tha se Rama
Socialistët nuk i ndahen Metës, i shtojnë një tjetër akuzë për shkarkimin (FOTO LAJM) Socialistët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga kërkesa e tyre për të shkarkuar nga detyra presidentin Ilir Meta.
As 15 përqind pjesmarrje, socialistët e Shkodrës i japin shuplakë Ramës Ditën e sotme Partia Socialiste zhvilloi zgjedhjet për delegatët në Shkodër ku qendrat e votimit u hapën në orën 08:00 t