999 rezultate për

smartphone

Pa kuptuar, si po shkatërrojnë smartphonët lidhjen tuaj (FOTO LAJM) Roli që telefonat inteligjentë luajnë në jetën tonë është i madh duke pasur parasysh që personi mesatar kalon mbi katër
9.4 miliardë dollarë vetëm në janar, 10 videolojrat më fitimprurëse për smartphone Sipas kompanisë kërkimore SuperData, fitimi i lojrave dixhitale arriti në 9.4 miliardë dollarë në janar të këtij viti, q
Ky është smartphone më i shitur i 2019-ës Apple dhe Samsung kanë dominuar edhe një herë shitjet globale të telefonave të mençur. Këtë herë, megjithatë, Apple p
Këshilla si të mbroni sytë nga kompjuteri dhe telefoni Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër, “smartphone”-t dhe ‘iPad’-t, që na dety
5 gabime që i bëjmë të gjithë kur përdorim "smartphone-t" 1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon
Ky shtet ndalon përdorimin e smartphone-ve, zbuloni arsyen Rusia miratoi ligjin për të mos lejuar përdorimin e smartphone-ve të cilat nuk janë të pajisura me software-n Rus. Ky
Momenti i çuditshëm bëhet viral, vajza detyron me dhunë të dashurin të hapë celularin (VIDEO) Ok, sot çmenduritë që njerëzit arrijnë të bëjnë për teknologjinë janë vërtete të një niveli që ndoshta as nuk ishte imag
Në 2019 do të bëhet nami, kompanitë e smartphonëve paralajmërojnë ardhjen e “bishave” Teknologjia po përparon gjithnjë e më shumë. Por mesa duket viti i ardhshëm do të jetë një vit i fuqishëm për kompani
Larg smartphonëve, rritet ndjeshëm shitja e celularëve "budallenj" Shitjet e “telefonave budallenj” janë rritur, ndërsa gjithnjë e më shumë njerëzit po përpiqen që të arratisen nga “smart
I dyti më i shitur në botë, Huawei lë pas gjigandin Apple Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Apple e duke u bërë “smartphone” i dytë më i shitur në bot
Huawei ia kalon Samsungut, planifikon smartphone që paloset Huawei po përpiqet që të prodhojë një smartphone të palosshëm përpara Samsungut.Samsung po ruan shfaqjen e inovacionit t
Një eksperiencë disa ditore me Samsung Galaxy S9 Samsung erdhi në fillim të këtij viti me Galaxy S9 dhe S9+ duke mos bërë shumë ndryshime në raport me paraardhësit e S8-
Tabletat dhe smartphone, shkaktarë të kancerit të lëkurës Telefonat celularë, tabletat apo edhe laptopët në rast se janë në kontakt me diellin, shkaktojnë kancer në lëkurë, paral
2025 me 5 miliardë përdorues interneti në celular Pesë miliardë persona pritet të përdorin internetin përmes telefonave të tyre celular deri në vitin 2025, duke përfshirë
FBI: Mos përdorni smartphone-t kinezë! Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet d
Një në 10 grekë fle me celular te koka Rreth 53% e grekëve e marrin telefonin e tyre celular në shtrat, ndërsa një në 10 persona fle me të, sipas një hulumtimi
Tabletat dhe smartphone, shkaktarë të kancerit të lëkurës Telefonat celularë, tabletat apo edhe laptopët në rast se janë në kontakt me diellin, shkaktojnë kancer në lëkurë, paral
Aplikacionet që duhen shkarkuar në një smartphone të ri Smartphonet Android, siç ju e dini, përbëjnë shumicën, nëse ju sapo e keni marrë një të tillë aplikacionet që duhet të s
Tabletat dhe smartphone, shkaktarë të kancerit të lëkurës Telefonat celularë, tabletat apo edhe laptopët në rast se janë në kontakt me diellin, shkaktojnë kancer në lëkurë, paral
Truke për smartphonet që do t'ju ndihmojnë të kurseni para (FOTO LAJM) Të gjithë e dimë se telefonat inteligjentë janë shumëfunksionalë dhe të aftë për shumë gjëra të ndryshme. Sidoqoftë,