999 rezultate për

sllovakise

Edhe Sllovakia që nuk e ka njohur Kosovën është kundër ndryshimit të kufijve Kryeministri Ramush Haradinaj, është takuar sot me ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, Mirslav Lajçak me të cilin tha se
Lojtarët e Sllovakisë festuan pas humbjes, trajneri jep dorëheqjen Duket e çuditshme, por është e vërtetë. Sllovakia humbi në sfidën ndaj Çekisë, por lojtarët fituan pas ndeshjes. Trajner
Skriniar me shokë festojnë pas humbjes, trajneri i Sllovakisë jep dorëheqjen Kemi parë skenare nga më të ndryshmet dhe largime nga më të çuditshmet të trajnerëve. Një nga largimet më të habitshme k
Skriniar merr kritika të ashpra nga trajneri Sllovakia humbi ditën e djeshme me shifrat 2-1 përballë Cekisë në ndeshjen e vlefshme për Grupin 1 të Ligës B të Nations
Sllovakisë i pengon flamuri i Kosovës në samit Sllovakia është për atë që samiti në Sofje të mbahet pa flamuj dhe simbole kombëtare, për shkak të pjesëmarrjes së shtet
Panucci për të nxjerrë veten nga situata, i krijon probleme Bushit Sabien Lilaj do ta humbasë miqësoren ndaj Norvegjisë, për shkak të një dëmtimi të pësuar, por Panucci e ka gjetur menjëh
Bushi: Ndaj Sllovakisë nuk na lejohet asnjë rezultat tjetër përveç fitores Trajneri i ekipit Kombëtar U-21, Alban Bushi, doli në konferencën për shtyp para ndeshjes me Sllovakinë U-21, ditën e ne
E FUNDIT / Norvegjia nuk planifikon që të luaj miqësore me Shqipërin (FOTO LAJM) Sot u zyrtarizua se Shqipëria do të zhvillonte një ndeshje miqësore për muajin nëntor, ku më saktësisht në datën 14 të m
Maqedonia mund të përballet me një valë të re emigrantësh Në periudhën e institucioneve jofunksionale, paralajmërohet për valë të re nga emigrantësh në vend. Maqedonisë i bëh
Anglia fiton në sekondat e fundit ndaj Sllovakisë (VIDEO) Anglia ka fituar në sekondat e fundit shtesë ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionatin Botërorë “Rusi 2018” ndaj Sllo
Thaçi i kërkon Brazilit, Argjentinës dhe Sllovakisë të njohin Kosovën Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me presidentë dhe liderë shtetëror gjatë qëndrimit
Gotze feston suksesin me super bukuroshen gjermane (FOTO LAJM) Mario Gotze mesa duket është më i suksesshëm jashtë fushave të lojës. Pasi dështoi të shfaqte vlerat e tij më të mira në
Lëv nuhat sërish, ja ku e fut dorën këtë herë (VIDEO) Trajneri i Gjermanisë, Joakim Lëv duket se e ka një zakon të pariparueshëm futjen e duarve në vende aspak të përshtatshm
Gjermania zhbllokon rezultatin, Boateng shënon super gol (VIDEO) Gjermania ka zhbllokuar shumë shpejt rezultatin në ndeshjen ndaj Sllovakisë. Pancerat shënojnë që në minutën e 8-të
Trajneri i Sllovakisë: S’kemi frikë, dimë si ta mposhtim Gjermaninë Sllovakia nuk e shikon një mision të pamundur sdidën me Gjermaninë në 1/8-tat e Europianit. Trajneri Jan Kozak beson se
Anglia lë pushim 6 yje sonte ndaj Sllovakisë Pas fitores kundër Uellsit, që ka mjaftuar për të kaluar në turin tjetër, duket se Anglia nuk e ka prioritet fitoren nda
Mustafa: Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, zhvilloi një takim me zëvendëskryeministrin, njëherësh ministër i Pun
Sejdiu pret njohje nga Sllovakia Ish presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu takoi sot udhëheqësin e Zyrës së së Sllovakisë, L'ubomir Batary,ku si temë bisede
Vuçiç falenderon Sllovakinë që nuk e njeh Kosovën Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka pritur sot në takim lamtumire ambasadorin e Republikës së Sllovakisë në Beogr
Kosova "thyen" kufijtë, përfaqësohet edhe në Bratislavë Në Bratisllavë të Sllovakisë sot fillon mbledhja dyditëshe e ministrave të jashtëm të Grupit të Vishegradit dhe vendeve