999 rezultate për

sllovake

Nënkampionët e botës befasonhen nga Sllovakia (VIDEO) Befasohen nënkampionët e botës. Kroacisë i duhet një barazim në ndeshjen shtëpiake kundër Sllovakisë për t’u kualifikuar
Ish e dashura e Skriniar, "turbullon" Instagramin (FOTO LAJM) Lucia Javorcekova u bë e famshme vetëm vitin e kaluar, teksa mediat folën për një marrëdhënie më shumë se miqësore mes s
Ishi i Skriniar, i vë flakën ‘Instagramit’ (FOTO LAJM) Lucia Javorcekova bë e famshme vetëm vitin e kaluar, teksa mediat folën për një marrëdhënie më shumë se miqësore mes saj
Nuk përmbahet modelja sllovake, i heq të gjitha në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Lucia Javorcekova u bë e famshme vitin e kaluar për shkak të lidhjes me mbrojtësin e Interit Milan Skinjarin. Ajo ta
"Ujqërit e Putinit" alarmojnë Sllovakinë Ministria e Jashtme sllovake thotë se është e shqetësuar nga fakti që “Ujqërit e natës”, një bandë nacionaliste motoçikl
Sllovakisë i pengon flamuri i Kosovës në samit Sllovakia është për atë që samiti në Sofje të mbahet pa flamuj dhe simbole kombëtare, për shkak të pjesëmarrjes së shtet
Shqipëria ngjall interes tek sllovakët Shqipëria si një destinacion atraktiv turistik po ngjall interes edhe për sllovakët. Kjo bëhet e ditur në një artikul
Kjo është bukuroshja sllovake që çmendet për Milanin (FOTO LAJM) Modelja Martina Stetiarova është një tifoze e çmendur e Milanit dhe këtë gjë e vërtetojnë edhe fotot e hedhura në llogar
Edhe policë sllovakë në kufirin Maqedoni-Greqi. Me kërkesë të ministrit të Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë kanë mbërritur 25 anëtarë nga njësiti policor
Zbulohet pllaka përkujtimore për ushtarët sllovakë të KFOR-it Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga pret sot në një takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme dhe
Kompania sllovake shpik makinën fluturuese (FOTO-LAJM) Një kompani sllovake ka shpikur makinën fluturuese, e aftë të udhëtojë në rrugë dhe të fluturojë në qiell. Mjeti hibrid
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Parlamentit sllovak në forcimin e bashkëpunimit Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka shtruar një drekë pune për nder të vizitës në Kos
Integrimi në BE, Krasniqi takon deputetët sllovakë Rruga e Kosovës drejt BE-së ishte tema kryesore e diskutimeve që kreu i Kuvendit, Jakup Krasniqi pati me një delegacion
Mediat sllovake: Bashkëshorti i Jahjagës, sikur po shkon të luajë golf Bashkëshorti i Presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga është kritikuar nga mediat sllovake pasi nuk kishte një veshje ser
Radiçova: Pas marrëveshjes Sllovakia do të njohë Kosovën Kosova do të marrë miratimin e njohjes nga Sllovakia kur të nënshkruajë marrëveshjen me Serbinë për normalizimin e marr
Nëse pajtohet Serbia, Sllovakia pranon Kosovën Shefja e diplomacisë sllovake, Iveta Radiçova, ka deklaruar se vendi i saj do të njohë pavarësinë e Kosovës nëse parapra
Sllovakia mund të ndryshojë qëndrim për njohjen e Kosovës shtet Kryeministrja sllovake Iveta Radiçova nuk e ka përjashtuar mundësinë e ndryshimit të qëndrimit aktual të Sllovakisë për