999 rezultate për

sllavo-shqiptare

‘No comment’ për Maqedoninë sllavo-shqiptare Ambasadori grek në Maqedoni, Haris Lalakos nuk dëshiron të japë asnjë koment, por thekson se beson që mund të arrihet nj
Papulias mbështet idenë "Maqedonia Sllavo-Shqiptare" Presidenti grek Karolos Papulias, ka mbështetur propozim emërtimin “Maqedonia Sllavo-Shqiptare”, si zgjidhje për kontes
Maqedonia Sllavo-Shqiptare? Greqia kërkon konflikt ndëretnik Edhe pse nuk është zyrtar dhe gati-gati një spekulim, propozimi “Maqedonia Sllavo-Shqiptare” është bërë objekt analize i
"Ethnos": "Maqedonia Sllavo-Shqiptare" nuk është propozim konkret Emri “Maqedonia sllavo-shqiptare” është e vërtetë që është përdorur në takimin me Nimic në Athinë, por jo si propozim ko
BDI kundër emrit "Maqedonia Sllavo-Shqiptare" Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) është shprehur kundër propozimit “Maqedonia Sllavo-Shqiptare”. Në një deklara
Greqia propozon emrin "Maqedonia Sllavo-Shqiptare" E përditshmja maqedonase “Dnevnik” shkruan se në raundin e fundit të bisedimeve të zhvilluar fundjavën e kaluar në Neë Y
Greqia propozon emrin "Maqedonia sllavo-shqiptare" Negociatori grek Adamantios Vasilakis ka propozuar emrin "Maqedonia sllavo–shqiptare", si zgjidhje kompromisi për kontes