999 rezultate për

sllave

Dëshmitarët shqiptarë rrëfejnë masakrat e kriminelëve serbë Sokol Morina kaloi një natë të gjatë dhe pa gjumë më 24 mars 1999, ditën kur NATO-ja filloi fushatën e saj të sulmeve aj
Kapen armë jugosllave në këtë qytet të Kosovës Policia e Kosovës gjatë një bastisje në Shtupel të Klinës ka gjetur dhe konfiskuar disa pushkë automatike, revole dhe fi
Shqiptarët të vrasin, sllavët të vjedhin: Shifrat tronditëse nga Ballkani Nëse krimi më i shpeshtë në vendet e rajonit është vjedhja, në Shqipëri peshën kryesore e të burgosurve e mbajnë ata që
Gruaja e diktatorit mbron burrin e saj: Nuk e shiti Kosovën te jugosllavët Gruaja e diktatorit tё tmerrshёm qё robёroi shqiptarёt pёr dhjetra vite nexhmije hox
Ishin të fortë kur tërhiqnin zvarrë Selën, shikoni si qajnë si fëmijë në gjyq nacionalistët sllavë (VIDEO) Autoritetet e drejtësisë në Maqdoni kanë dënuar me 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Zi
Momente kur serbët u gjunjëzuan ndaj gjermanëve (VIDEO) Këto janë pamje reale filmike të pushtimit të Mbreterisë Jugosllave nga ushtria gjermane në vitin 1941. Gjunjëzimi i
Cipras u jep mësim maqedonasëve: Jeni sllavë dhe shqiptarë Kryeministri grek, Aleksis Cipras tha në Selanik se Greqia në negociatat për çështjen e emrit të Maqedonisë synon të mar
Greqia i vendos kusht të sajin Maqedonisë për hapjen e negociatave Parakushtë për zgjidhjen e çështjes së emrit është që ish Republika Jugosllave e Maqedonisë të pranojë detyrimin për të
Ekstremistët sllave tentojnë destabilizimin e Maqedonisë, shpikin harta për ndarjen e saj Zvonimit Trajkovic, këshilltar i diktatorit Sllobodan Milosheviq dhe të dënuarit për krime lufte Radovan Karaxhiq, në nj
Çdo ngjasë me Jugosllavinë? Pyetja e Enverit që alarmoi ushtrinë ǒdo ngjasë në Jugosllavi pas Titos?!” Një pyetje e tillë që hodh publikisht nga ish-diktatori Enver Hoxha e fushën e ng
Baza sekrete e Gjadrit, prita e parë kundër avionëve jugosllavë Duke iu referuar dokumenteve ekzistuese, nga mesi i viteve ’60-të, për të përballuar më mirë shkeljet ajrore që vinin në
Familja me tre të vrarë në ish-Armatën Jugosllave Familja Hajrizi, nga Kotorri i Skenderajt, mbase është familja me më së shumti dëshmorë në rajonin e Drenicës pas familj
Britanikët: Rusia po forcon lidhjet sllave dhe Turqia po përhap neo-osmanizmin në Ballkan Gazeta e njohur britanike Thë Guardian i ka kushtuar një artikull ngjarjeve më të fundit në Ballkan. Ajo jep alarmin
ANALIZË/ Kosova, Katalonja, fantazma jugosllave dhe e drejta ndërkombëtare Nga Dr.Erjon Muharremaj Zhvillimet e fundit pas referendumit të Katalonjës kanë rindezur pretendimet serbe mbi
Njihni UDBA-n dhe operacionet e saj të errëta UDB-ja është ndoshta agjencia më pak e njohur e spiunazhit e Luftës sëe Ftohtë. Ajo mbetet influente, pavarësisht shpërb
Rama "vdes" për sllavët, kurse Mustafën e takon sikur të ketë kolerën (VIDEO) Gjatë katër viteve të qeverisjes së tij, Edi Rama ka treguar se nuk ka ndonjë ndryshim nga Sali Berisha kur ishte presid
Tronditën sllavët, 10 mijë ushtarë shqiptar i shërbejnë flamurit të Maqedonisë Marrëdhëniet etnike në Maqedoni vazhdojnë të jenë akoma shumë te tensionuara për shkak se VMRO ka kërkuar që bëhet një q
Ronaldo bën shqiponjën, "shuplakë" sllavëve që na diskriminuan mbrëmë (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo ka kwnaqur mbrwmw zemra e çdo shqipari. Fituesi i çdo trofeu individual ka në mes të Shkupit ka bë
Ish-gjenerali kroat: Jugosllavët shkaktuan zjarret masive, ata na urrejnë Ndonëse kompetentët kanë deklaruar se shkaqet e zjarreve duhet të analizohen, shumë qytetarë të Kroacisë janë të bindur
Nëna e Skënderbeut ishte serbe? Artan Shkreli kundërshton Nanon Deklarata e publicistit dhe analistit Mustafa Nano teksa shkruante se Skënderbeu ishte me nënë serbe shkaktoi një debat