999 rezultate për

skuqur

Kruja e "skuqur", konfirmohet edhe një rast tjetër pozitiv Një rast i ri me koronavirus është konfirmuar në Krujë këtë të premte. Burime për Abc Neës bëjnë me dije se nga 22 te
Këmbë të skuqura dhe pickim, simptomat e rralla të koronavirusit që duhet t'i ruhemi Organizata Botërore e Shëndetit rendit simptomat më të zakonshme të Covid-19 si ethe, lodhje dhe kollën e thatë. Sipmtom
Nëse keni sy të skuqur këto ditë duhet të shqetësoheni Chelsey Earnest, një infermiere në Qendrën e Kujdesit të Jetës në Uashington, pretendon se sytë e kuq janë shenja ‘e vet
"Kjo është simptoma tipike që tregon se mund të jesh infektuar me koronavirus" Një infermiere që po trajton pacientë me koronavirusin e ri është shprehur se sytë e skuqur mund të jenë një shenjë para
PD: 10 gënjeshtrat më të mëdha të Edi Ramës sot pa u skuqur fare Pas deklaratave të sotme në seancën plenare të kryeministrit, PD ka vendosur të listojë sipas saj gënjeshtrat më të mëdh
Infeksion apo alergji e stinës, çfarë fshihet pas syve të skuqur dhe që lotojnë Sytë e kuq, që ju kruhen janë një shenjë treguese e alergjive ose një infeksioni të cilat mund të jenë shqetësuese kur p
Sanduiç me djathë për 30 vjet: Më kap paniku kur tentoj të ha diçka tjetër Ajo gjithmonë ka ngrënë të njëjtën gjë për tridhjetë vjet. Për mëngjes, drekë dhe darkë; sanduiçe me djathë. April Gr
Çfarë ndodh nëse hani patate të skuqura më shpesh nga sa duhet? Përgjigjja do t’ju tmerrojë Patatet e skuqura janë një ushqim shumë i pëlqyer, pasi gatuhen shpejt dhe janë shumë të shijshme. Të gjithë e dimë që n
Ky shef kuzhine ka krijuar vaktin "për një atak zemre perfekt" (FOTO LAJM) Një kuzhinier skocez po ofron një përvojë të paparë ndonjëherë në restorantin e tij në Australi. Ka ‘ndërtuar’ vaktin vd
LIVE/ Rrugët e Liverpool janë skuqur, mijëra tifozë po festojnë me skuadrën Liverpool është duke festuar fitimin e titullit më prestigjoz të Europës për klube. The Reds arritën të mposhtin skuadrë
Cilat ushqime krijojnë varësi Në listën e ushqimeve të preferuara sigurisht keni nga ato që sado që hani nuk ngopeni, e që kjo është arsye e mirë për
A e dinit se patatet ju ndihmojnë për rritjen e flokëve? Shkencëtarët në Japoni thonë se mundësia për të rirritur flokët mund të gjendet në kimikatin që përdoret për gatimin e p
Lazanje me kungullesha Përbërësit 3-4 kungullesha mesatare 3-4 thelpinj hudhre 300 gr file pule vaj vegjetal kripë Biber i zi
Jeni me diabet? Mos i konsumoni këto ushqime Për ata persona që vuajnë nga diabeti, gëlltitja e një ëmbëlsire ose patateve të skuqura mund të jetë një problem i madh
A ka ndikim negativ në shëndet peshku i skuqur Sipas rezultateve të fundit të një studimi, ata njerëz të cilët hanë peshk të skuqur dy herë në javë kanë gjasa më të më
Panucci nuk e lejoi lojtarin e kombëtares të ushqehej me patate të skuqura në Spanjë “Me dorë të hekurt”. Kështu ka parashikuar Christian Panucci të drejtojë Kombëtaren shqiptare, duke shkaktuar jo pak hab
Ky është ushqimi më toksik në botë dhe të cilin ne e konsumojmë shumë Njerëzit sot konsumojnë ushqim të helmuar, ndonjëherë në sasi të mëdha dhe zakonisht e nuk kanë idenë se çfarë hanë në t
Patatet e skuqura, vendi ku ato bëhen më të shijshme (VIDEO) Patatet e skuqura janë një ushqim që shoqëron shumicën e menuve "fast food" në kulturën kulinare europiane. Edhe pse
Helmimi në miting, Basha shfaqet me sy të skuqur (VIDEO) Pas lëndimit të mbështetësve të PD në bulevard, ka ardhur dhe reagimi nga ana e Lulzim Bashës. Edhe vete kreu i PD k
Përse na pëlqejnë kaq shumë ushqimet e skuqura ndonëse i dimë rreziqet Shumica prej nesh edhe pse i dinë rreziqet e të ngrënurit ushqime në Fast Food, sërish vazhdojnë dhe i konusmojnë. Janë