999 rezultate për

skuadres

"Paqe" në ndeshjen e bamirësisë Xhaka vs Rashica në "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Ka përfunduar përballja bamirëse në mes të skuadrës së Granit Xhakës dhe asaj të Milot Rashicës, e quajtur ndryshe edhe
Conte kërkon yllin kroat, Interi hyn në bisedime Me ardhjen e tij te Inter, Antonio Conte ka vendosur kushtin e të bërit një merkato të fuqishme dhe sjelljen në San Siro
"Bashkëshorti im i jep më shumë rëndësi skuadrës së futbollit se shëndetit të fëmijës" Një grua është shumë e shqetësuar pasi bashkëshorti i saj është distancuar dhe nuk i flet. E gjitha ndodhi se i mallkoi
Milani mendjen te financat, sakrifikon yllin e skuadrës Milani e mbylli sezonin në vendin e pestë në Serie A, duke mbetur jashtë zonës që të çon në Champions League. Për këtë a
Zyrtare: Xabi Alonso merr drejtimin e skuadrës së njohur spanjolle Ish-futbollisti i Liverpool, Real Madrid dhe Bayern Munchen, Xabi Alonso nga sot ka marrë detyren e trajnerit. Ai do
Zyrtare: Xavi trajner i skuadres nga Katari Xavi është trajneri i ri i Al Sadd. Lajmi është konfirmuar zyrtarisht nga klubi i Katarit ku ish-legjenda e Barcelonës
Lopetegui shpreh dëshirën për të drejtuar Chelsea Ish-trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui, dëshiron ta marrë drejtimin e skuadrës së Chelseat, nëse Maurizio Sarrit
Lajme të mira për Sarrin, ylli skuadrës gati për finalen Skuadrat angleze janë të destinuara për të luajtur finalet e kupave të mëdha europiane dhe në këtë kontekst blutë e Lond
Nesta e mbyll aventurën me Perugian, ekipi i madh i Seria A mund ti hapë derën Alesandro Nesta nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Perugian. Eliminimi në ndeshjen e play-off ndaj Veronës solli që
Dësthtoi te Reali, Lopetegui pranë skuadrës së njohur spanjolle Pasi zyrtarizuan divorcin me Quique Setien, drejtuesit e Real Betis janë vënë në kërkim të një emri të ri për të marrë d
Kapiteni i Manchester City-t i thotë lamturmirë skuadrës Mbrojtësi i Manchester i Cityt, Vincent Kompany do të largohet nga Manceshter City pas 11 vitesh. Belgu ishte një ndë
Festa e çmendur e skuadrës së Lampard, 2800 paund për 209 birra dhe 75 Jagermeister (FOTO LAJM) Festa e lojtarëve ka kaluar çdo cak. Ata kanë konsumuar 209 birra, 75 shishe "Jagermeister", 65 "Shots" me "Grey Goose",
Xavi bëhet trajner, merr në dorë drejtimin e skuadrës nga Katari Xavi Hernandez i cili deklaroi pak ditë më parë se do të largohet nga futbolli tashmë ai do të nisë menjëherë punë si tr
Gjyqtari i Premier League feston si i tërbuar fitoren e skuadrës (VIDEO) Gjyqtari i Premierligës, Mike Dean është parë nga kamerat televizive duke festuar fitoren e Tranmere Rovers në fitoren n
Lucas Moura, "spiuni" që u kthye në hero të Tottenhamit Luante shumë pak, por mbi të gjitha fliste shumë. Kjo ishte historia e Lukas Mouras, të paktën ajo që raportohet nga “Le
Lajme jo të mira për Interin, dëmtohet ylli i skuadrës Kampionati Italian është drejt fundit dhe skuadrat janë duke tentuar sprintin final. Interi kërkon të mbajë vendin e 3-t
Klubi i njohur spanjoll i bën ofertë Xavit për të marrë drejtimin e skuadrës Pasi vendosi të lërë sportin e luajtur mesfushori spanjoll Xavi Hernandez mund të nisë shume shpejt një karrierë si traj
Brescia rikthehet në Serinë A me ndihmën e Emanuele Ndojit Ditën e djeshme pasi mposhti me rezultatin minimal 1-0 Askolin, Breshia siguroi matematikisht rikthimin në Serinë A. Pje
Atletico Madrid nxjerr në shitje yllin e skuadrës Diego Costa është pëzulluar me 8 ndeshje për shkak se ofendoi arbitrin duke humbur kështu ndeshjet me Atleticon. Spa
Një tjetër legjendë sulmon lojtarët e United Pas Gary Neville, është Roy Keane, një tjetër legjendë e Djajve të Kuq që “kryqëzon” futbollistët e skuadrës së Manchest