999 rezultate për

skuadrave

Tragjedia që bashkoi tifozët e skuadrave rivale, shikoni karikaturën e ditës në Itali (FOTO LAJM) Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur ditën e djeshme në Xhenova të Italisë ku një urë është shembur duke i marrë jetën dhj
Formacionet zyrtare: Real Madrid - Milan Reali i Madridit dhe Milani do të përballen sot në stadiumin “Santiago Bernabeu” për trofeun që mban të njëjtin emër.
Formacionet zyrtare: Molde - Laçi Laçi do të luaj sot në transfertë ndeshjen e parë të turit të dytë të Europa Leagues kundër Molde. Takimi i parë mes
Lotëve të skuadrave i shtohet edhe shiu, politikanët e futbollistët bëhen qull Franca ka mbizotëruar në këtë Botëror duke mposhtur Kroacinë me rezultatin 4-2 në këtë finale emocionuese. Teksa në f
"Lufta" për vendin e tretë ja si pritet të luhet Belgjikë-Angli (FOTO LAJM) Ditën e sotme është rradha e skuadrave humbëse të gjysmëfinaleve që të përballen me njëra tjetrën. Në "Saint Petersb
Edhe shtesa mbyllet në barazim, fati i Rusisë dhe Kroacisë varet nga penalltitë Nga pika e bardhë e penalltisë do të përcaktohet skuadra e fundit gjysmëfinaliste ndërmjet Rusisë dhe Kroacisë. 120 m
Brazili i madh, sa i vogël përballë skuadrave europiane Brazili nuk ja doli dot mbrëmë kundër Belgjikës, edhe pse ishin favoritët kryesorë për të fituar trofeun. Që prej vit
Mallkimi i skuadrave të mëdha, Brazili ka frikë të luaj në "Kazan Arena" Në fillim Gjermania dhe më pas Argjentina. E përbashkëta e dy kombëtareve të mësipërme është fakti që u larguan nga kamp
Përfundon pjesa e parë, arenë boksi mes Kolumbisë dhe Anglisë Ka përfunduar pjesa e parë mes Kolumbisë dhe Brazilit në "Otkrytiye Arena". Ka qenë një 45 minutësh shumë i qetë, p
Brazili me mungesa kundër Meksikës, publikohen formacionet Brazili pritet të përballet me Meksikën në "Samara Arena" në orën 16:00. Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrt
Didier Drogba shpjegon dështimin e skuadrave afrikane në Botëror Në 16 ekipet më të mira të botës, të kualifikuara në Botërorin e Rusisë, nuk ka asnjë skuadër afrikane. Disa skuadra
Futbollisti zbulon se çfarë u tha Messi Marcos Rojo, mbrojtësi që ia siguroi Argjentinës kalimin në mesin e 16 skuadrave më të mira në Kupën e Botës me një gol
Ja sa kushtojnë lojtarët më të mirë të çdo ekipi në Botëror Ka filluar numërimi mbrapsht për nisjen e Botërorit "Rusia 2018" që fillon ditën e nesërme më një debutim të vendit prit
Nofkat e 32 skuadrave pjesëmarrëse në Botëror Nga Botërori “Rusi 2018” na ndajnë vetëm tre ditë, dhe në këtë kompeticion do të jenë 32 skuadra që do të zbresin në fus
32 "yjet" e skuadrave pjesmarrëse në "Rusia 2018" (FOTO LAJM) Botërori "Rusi 2018" pritet të nis më datë 14 qershor ku shmë prej skuadrave pjesëmarrëse kanë nisur ndeshjet e para për
Sloganët e 32 skuadrave pjesëmarrëse në Botëror (FOTO LAJM) Kupa e Botës po afron. Duhen edhe dy javë që të nisë “Rusi 2018”, me ndeshjen e parë që do të luhet mes vendit mikpritës
Ronaldo lëshon një ‘predhë’ (VIDEO) Në Kiev po luhet finalja e Champions Leagues ndërmjet Real Madridit dhe Liverpoolit. Deri në këto momente po zhvilloh
Fanellat e reja të skuadrave të mëdha për sezonin e ardhshëm (FOTO LAJM) Shumica e klubeve të mëdha evropiane i kanë zbuluar fanellat e reja për edicionin e ardhshëm. Klube si Barcelona, Ju
Thyen disiplinën, Liverpooli dhe Roma hetohen nga UEFA UEFA ka lajmëruar sot se ka hapur procedurë për thyerje të disiplinës kundër Liverpoolit dhe Romës pas skandalit të këty
Maurizio Sarri vendos të vazhdoj me Napolin Trajneri i Napolit, Maurizio Sarri pritet që ta rikonfirmojë përkushtimin e tij për skuadrën italiane pavarësisht intere