999 rezultate për

skuadrat

Këto janë skuadrat që kanë shpenzuar më shumë në Serie A Kampionati italian “Serie A” ka nisur të ndiejë efektin Cristiano Roanldo, duke bërë gjithashtu një hap më tej përpara d
Çmendet Perez, tregon shifrën që skuadrat e tjera duhet të paguajnë për shërbimet e Luka Modric Luka Modric mund të largohet nga Real Madrid dhe të bashkohet me Interin nëse ata paguajnë 750 milionë euro për mesfusho
Mustafi largohet nga Anglia, këto janë skuadrat që e kërkojnë Futbollisti me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi, është përfolur se do të largohet nga klubi i tij aktual, Arsenali.
Skuadrat angleze që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani në merkaton e transferimeve Për dallim nga afatet e tjera, këtë verë anglezët janë treguar më të kujdesshëm. Njëra prej skuadrave që ka qenë më a
Vinicius Jr mund të luaj për të tria skuadrat e Real Madridit Talenti më i fundit që i është bashkuar skuadrës së Realit të Madridit, Vinicius Junior, ka shkëlqyer në stërvitje me ek
Kroatët po bëjnë historinë, fotografitë magjike të mbrëmjes së djeshme Kroacia siguroi biletën për në finalen e Kampionatit Botëror për herë të parë në historinë e tyre. Kroacia ka mposht
Francë-Belgjikë, çfarë na pret sonte në finalen e parakohshme Kampionati Botëror rikthehet sërish sot me sfidën e parë gjysmëfinale, që do të shohë përballë njëra-tjetrës, Francën dh
Mourinho për ecurinë e Botërorit: Skuadrat e mëdha kanë shkuar në shtëpi Botërori i çudirave është cilësuar ky kompeticion në Rusi. Të shumta kanë qenë komente në lidhje me ecurinë e tij dhe el
Ky është Botërori i çudirave, por kush favorizohet mes Brazilit dhe Meksikës Në fillim Gjermani, më pas Argjentina dhe Portugali ndërsa mbrëmë edhe Spanja e madhe i dha lamtumirën Botërorit. Po
Rekordi negativ i Spanjës në Botëror me skuadrat pritëse Spanja po luan sot ndaj Rusisë, vendit pritës të Kupës së Botës në "Luzhniki Arena". Iberikët kanë një rekord negati
Ndeshjet me eliminim direkt, kjo është e risia nga FIFA për skuadrat në Kupën e Botës Sot është luajtur ndeshja e parë me eleminim direkt mes Francës dhe Argjentinës që përfundoi me kualifikimin e “gjelave”
Tifoz me Serbinë, reagon sërish Kosta Grillo: Pse të mos jemi tifoz me skuadrat ballkanase Komentatori Kostandin Grillo bëri bujë me deklaratën e tij ku tregoi se në këtë kampionat Botëror do të bëj tifo me Serb
Dramatike, skuadrat hyjnë dhe dalin nga 1/16 brenda pak minutash Është një dramë e vërtetë ajo që po ndodh në grupin H në dy ndeshjet Japoni-Poloni dhe Senegal-Kolumbi. Me golin e sh
Skuadrat do të luftojnë për humbje, a është kjo ndeshja më e çuditshme e Botërorit? Kjo pritet të jetë ndeshja më e mërzitshme e këtij Botërori. Bëhet fjalë për ndeshjen e mbrëmjes së sotme, mes Belgjikës
Goli i Polonisë përmbys gjithçka në grupin H, ja skuadrat favorite Polonia ka kaluar në avantazh ndaj Japonisë në minutën e 59' nga mbrojtësi Badnarek. Ky rezultat nuk i intereson asg
Ronaldo tradhëton Portugalinë, këto janë skuadrat që mund të përballen luzitanët për të arritur në finale Ronaldo e ka tradhtuar në ndeshjen ndaj Iranit skuadrën e tij pas asaj humbje të penalltisë. Nëse Ronaldo do të kish
"Shpërthen" Suarez, ndëshkon shumë shpejt të zotët e shtëpisë (VIDEO) Sapo kanë nisur sfidat e ndeshjeve të treta të Botërorit. Uruguaj ka kaluar në avntazh në minutën e 10' me anë të su
Rregullorja që përcakton skuadrat kualifikuese në Botëror Dy ekipet e para të grupit kualifikohen në fazën e 1/8-ave. Por çfarë thotë rregullorja e FIFA-s kur asgjë nuk është ven
Ndahen grupet para shortit, këto janë skuadrat që mund t'i bien Kukësi në Champions Ditën e sotme, UEFA ka bërë publike edhe ndarjen e skuadrave në grupe për shortin e Champions Leagues. Gjithsej janë 3 g
Historiku i shkurtër mbi skuadrat e përballjes së parë të grupi E Takimi i diës së katërt të Botërorit do të hapet me një ndeshje nga grupi E, midis Kosta Rikës dhe Serbisë dhe do të lu