999 rezultate për

skuadra

Skuadra e Kukësit ia marrin valles pas kualifikimit në Champions Kukësi ka festuar gjatë kthimit pas ndeshjes me Valetën. Verilindorët arritën të kualifikoheshin me golin që Dzaria shën
Kukësi beson te kualifikimi, Drita e Shkëndija udhëtojnë për shëtitje Pas barazimit 0-0 në “Loro Boriçi” të Shkodrës, Kukësi do të udhëtojë në Maltë, kudo të luajë mbrëmjen e sotme aktin e d
Lëvizje të mëdha, Manchester United njofton se ka shitur këtë lojtar Manchester United ka rënë dakord për ta shitur mbrojtësin Daley Blind. Klubi anglez ka hequr dorë nga shërbimet e hol
Lotëve të skuadrave i shtohet edhe shiu, politikanët e futbollistët bëhen qull Franca ka mbizotëruar në këtë Botëror duke mposhtur Kroacinë me rezultatin 4-2 në këtë finale emocionuese. Teksa në f
E mahnitshme, festa e kroatëve para finales do ju lërë pa fjalë (VIDEO) Kroacia do të përballet me Francën për të vendosur se cila do të jëtë skuadra që do të ngre lartë Kupën e Botës. Tifo
James Rodriguez rikthehet përsëri tek Real Madrid ? Sipas së përditshmes spanjolle “Marca”, mesfushori i bavarez, James Rodriguez, është shumë pranë rikthimit te skuadra e
"Lufta" për vendin e tretë ja si pritet të luhet Belgjikë-Angli (FOTO LAJM) Ditën e sotme është rradha e skuadrave humbëse të gjysmëfinaleve që të përballen me njëra tjetrën. Në "Saint Petersb
Katastrofë për Luftëtarin, mposhtet thellë nga skuadra letoneze Luftëtari është mposhtur thellë në ndeshjen e parë në turin e parë eliminator në Europa League. Ekipi gjirokastrit h
Kroatët po bëjnë historinë, fotografitë magjike të mbrëmjes së djeshme Kroacia siguroi biletën për në finalen e Kampionatit Botëror për herë të parë në historinë e tyre. Kroacia ka mposht
Hazard: Më mirë humbje me Belgjikën se fitore me këtë Francë Belgjika u mund nga franca mbrëmjen e djeshme me një rezultat minimal. Edhe pse loja u dominua nga Belgjika ata kanë
Francë-Belgjikë, çfarë na pret sonte në finalen e parakohshme Kampionati Botëror rikthehet sërish sot me sfidën e parë gjysmëfinale, që do të shohë përballë njëra-tjetrës, Francën dh
U eliminuan nga Botërori, Sampaoli nuk dorëzohet që të largohet nga Argjentina Pavarësisht se dështoi në Botëror, Jorge Sampaoli nuk e dha dorëheqjen dhe tha se do të vazhdonte të qëndronte në krye t
Prezantohet Emre Can: Jam shumë i lumtur që zgjodha Juventusin Mesfushori gjerman, Emre Can u prezantua sot si lojtar i Juventusit. Në konferencën për mediat ai u shpreh shumë i lu
9 lojtarë në gjysmëfinale të Botërorit, skuadra angleze vendos rekord Do të jenë dy gjysmëfinale që do të mbledhin të gjithë ndjekësit e futbollit përpara ekranit dhe shesheve për të parë sp
Balotelli mbetet në Francë, mbërrinë te skuadra e re për testet mjekësore Mario Balotelli ka mbërritur për testet e tij mjekësore te Olympique Marseille dhe për të nënshkruar kontratën dyvjeçare
Edhe shtesa mbyllet në barazim, fati i Rusisë dhe Kroacisë varet nga penalltitë Nga pika e bardhë e penalltisë do të përcaktohet skuadra e fundit gjysmëfinaliste ndërmjet Rusisë dhe Kroacisë. 120 m
Mposhtën Brazilin, kjo është vlera e lojtarëve të Belgjikës (FOTO LAJM) Belgjika mposhti mbrëmë Brazilin me shifrat 2-1 duke u kualifikua në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Të inspiruar nga
Brazili i madh, sa i vogël përballë skuadrave europiane Brazili nuk ja doli dot mbrëmë kundër Belgjikës, edhe pse ishin favoritët kryesorë për të fituar trofeun. Që prej vit
E frikshme, kaq vlen skuadra që çoi Brazilin në shtëpi mbrëmë Belgjika arriti mbrëmjen e djeshme të eliminojë Brazilin pasi e mundi me rezultatin 2-1 duke u kualifikuar në gjysmëfina
Mallkimi i skuadrave të mëdha, Brazili ka frikë të luaj në "Kazan Arena" Në fillim Gjermania dhe më pas Argjentina. E përbashkëta e dy kombëtareve të mësipërme është fakti që u larguan nga kamp