999 rezultate për

skenderbej

Protesta e gjashtë: Nis grumbullimi i të rinjve në sheshin Skënderbej Ka nisur protesta e ditës së gjashtë për Klodian Rashës nga efektivi i policisë. Pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt, n
Tirana blindohet nga kullat! Gati gropa për gjigandin 25-katësh tek sheshi Skënderbej Qendra e Tiranës rreth e qark sheshit “Skënderbej” po kthehet në një zonë me ndërtesa të larta, dendësia e të cilave, nu
Nga "Sheshi Skënderbej" te "Pallati i Qeverisë", zbulohet plani rregullues i Tiranës për vitin 1953 Publikohet historia e panjohur e planit rregullues të Tiranës të cilën e kishte marrë përsipër arkitekti Grani Strazimir
Covid-19, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin Skënderbej Ndryshe nga vitet e kaluara, këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”. KMSH bën me dije se namazi i F
Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin ''Skënderbej'' Pas mbylljes si pasojë e koronavirusit, objektet e kultit kanë rihapur dyert dhe mirëpresin besimtarët, edhe pse në masa
Protestë në Sheshin Skënderbej, policia merr zvarrë "të pabindurit" Kanë dalë pamjet e momentit të shoqërimit të disa aktivistëve të shoqërisë Civile që kishin organizuar një protestë kund
Nga Sheshi "Skënderbej" te Bulevardi "Dëshmorët e Kombit", si dukej Tirana e komunizmit (FOTO LAJM) Publikohen fotot e rralla të kryeqytetit shqiptar, Tiranës, e cila këto ditë kremtoi 100-vjetorin e shpalljes së saj si
ALBtelecom ofron internet të sigurtë për fëmijët në sheshin Skënderbej (FOTO LAJM) ALBtelecom finalizon projektin e dytë të “Friendly Wi-Fi” në sheshin Skënderbej, pas atij në Liqenin Artificial të Tiran
Si pagëzoi Zhak Shirak një shesh në Paris me emrin "Skënderbej", në shenjë mirënjohje ndaj dy shqiptarëve “Mbas disa përpjekjeve disavjeçare që bëri vëllai im, Isa Ndreu, me mikun e tij, publicistin e njohur të mërgatës antiko
Sheshi "Skënderbej" mbushet plot, nuk mungojnë as fëmijët në faljen e Fiter Bajramit (FOTO LAJM) Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin. Mijëra besimtarë u mblodhën mëngjesin e sotëm për faljen e namazit të
Fifi sjell klipin "Zogo", e xhiron mes kureshtarëve në sheshin "Skënderbej" (VIDEO) Fifi publikon këngën më të re "Zogo" një ripërpunim i këngës së njohur popullore, "Oj Zogo". Videoklipi është xhiruar në
Rama në delir: Sheshin "Skenderbej" na e kanë zili e gjithë bota Gjatë fjalimit të Edi Ramës në Kongresën e PS-së kryeministri Edi Rama foli edhe për sheshin "Skenderbej" dhe për ndrysh
“Corriere della Sera” jehonë ndryshimeve në kryeqytetin shqiptar (FOTO LAJM) Mediat e huaja vijojnë t’i bëjnë jehonë ndryshimeve që kanë ndodhur 3 vitet e fundit në Tiranë, por edhe ta promovojnë a
A je gati për festën e Natës së Bardhë? Veliaj: Aurela Gaçe na pret të gjithëve te Sheshi Skënderbej E kthyer tashmë në një traditë, “Nata e Bardhë” do të vijë edhe në këtë fund nëntori me plot surpriza dhe më e zjarr
Si do lidhet sheshi “Skënderbej” me Pazarin e Ri dhe transformimi i Blv “Zogu i I” (FOTO LAJM) Pazari i Ri dhe zgjatimi i Bulevardit nuk do të jenë pjesë të ndara të qendrës së kryeqytetit. Urbanistët po shohin mund
Qytetarët mbushin sheshin “Skënderbej”, shfaqje muzikore dhe akrobaci në ajër Sheshi “Skënderbej” ia ka dalë të kthehet në një qendër të madhe eventesh artistike. Pas një vere të mbushur me spektakl
Pas sheshit “Skënderbej”, Bashkia e Tiranës ofron internet falas edhe te Pazari i Ri Nëse je turist apo një qytetar i Tiranës që ke vendosur të kalosh disa çaste pranë Pazarit të Ri, atëherë momentet e buk
Enca thumbon Noizyn në mes të koncertit në Tiranë Historia e sherrit të Noizyt me Encën tashmë dihet. Dyshja që dikur erdhën me bashkëpunime e bënë bujë, sot nuk i ka
Çoi Tiranën në këmbë, Eleni foli shqip mes sheshit Skënderbej (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira ngriti në këmbë të gjithë sheshin "Skënderbej" me pe
“Dy fierakë bashkë”, Eleni Foureiro takohet me Renaton Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira do të mbajë sonte një koncert në Tiranë, para publikut shqiptar në shes