999 rezultate për

skemĂ

Zbardhet skema si shfrytëzohen femrat në Shqipëri: 50 € ora, lekët para se të mbarosh punë! Emisioni investigativ “Stop” në Tv Klan ka denoncuar një tjetër skandal. Përmes kamerës së fshehtë ka zbuluar se si funk
Arrestohet biznesmeni i 16 i "Informalitetit", pjesë e skemave mashtruese të TVSH-së Policia e Tiranës ditën e sotme ka arrestuar një tjetër biznesmen, të 16 në rradhë përsa i përket informalitetit. Bëh
Zbardhet skema e grabitjes, si u bë vjedhja e 405 mijë eurove me 8200 rimbushje celulari Plot 11 persona,që punonin si operatorë pranë një kompanie të njohur “Call-Centër” në Tiranë janë marë të pandehur dhe ç
Bomba nga Franca: Coutinho do të rikthehet te Liverpooli Një lajm bombë vjen nga francezja, "Le10Sport", cila shkruan se Jurgen Klopp po mendon seriozisht të rikthejë në skuadër
Berisha: Pranoj përgjegjësinë për skemat piramidale Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora iu përgjigj zërave mediatik të cilët thonë se ai
Balaj: Skema me dy sulmues perfekte, me Rejën jemi OK Bekim Balaj është gati për ndeshjet me Islandën dhe Moldavinë. Sulmuesi shkodran ka dalë në konferencë për shtyp, du
Trukimet në Spanjë: Gjithçka filloi te Real Madrid, zbulohet skema si manipuloheshin ndeshjet Lajmi se policia spanjolle ka zbuluar një organizatë të mirëfilltë kriminale me qëllim trupimin e ndeshjeve në favor të
Skema si i vidhnin valixhet dhe i fusnin në mbathje sendet me vlerë punonjësit e Rinasit Detaje të reja kanë dalë nga vjedhja e kryer në mënyrë të vazhdueshme të valixheve në aeroportin e Rinasit. Policia arre
Vetëm një ndeshje në gjithë sezonin, Gatusso i jep shansin qendërmbrojtësit 20 shtator 2018... Ndeshja e parë dhe e vetme zyrtare me fanellën e Milanit. Mattia Caldara u transferua nga Juventusi t
Admiri i grabiste, gruaja i "pastronte": Skema si u investuan miliona euro të bankave shqiptare I arratisur nga një burg grek në vitin 2013 dhe prej gjashtë vitesh në ilegalitet në Shqipëri, Admir Murataj akuzohet se
Shehaj: Kjo është skema e vjedhjes në aeroportin e Vlorës Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj shprehet se koncesioni i aeroportit të Vlorës është një skemë gjigande
Skema e grabitjes, pse mbahej hapur dera e furgonit Në emisionin “Opinion” gazetari Arsen Rusta ka shpjeguar skemën e grabitjes së miliona Eurove, që ka zgjatur 90 sekonda.
SKEMA/ Kurthi që grabitësit e Rinasit i bënë policisë në 20 km katrore (FOTO LAJM) Detaje të reja kanë dalë në dritë nga super grabitja e më shumë se 10 milion eurove pasditen e djeshme në aeroportin e R
38 mijë e 345 persona përfituan nga skema për veteranët e luftës Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Mirëqenies Sociale” për vitin 2018. Ky publikim
Arabi nga Tirana shiste pasaporta shqiptare, skema që zbuloi policia Polica e Tiranës ka vënë në pranga një shtetas arab, i cili në bashkëpunim me dy shtetas shqiptar, u premtonin shtetasv
Skema e TVSH: Si po groposet bujqësia dhe industria e qumështit Ndryshimi i skemës së TVSH-së për fermerin po vë në ngërç të gjithë industrinë agropërpunese në vend. Ndonëse jemi ndër
500 kriminelë shqiptar morën nënshtetësi në Angli, zbulohet skema Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasa
Skemat e fshehta të Ramës dhe Bashës për protestën e sotme Të dyja palët që u konfrontuan në boulevard në protestën e 16 shkurtit kanë pasur një skenar të përcaktuar mirë. Nga një
Lojërat e fatit po "maskohen", skema si do të funksionojnë pas 1 janarit Nga 1 janari 2019 nuk do të shihni më pika bastesh dhe kazino elektronike të loguara, që ftojnë lojtarët të bëhen pjesë
10 000 familje u nxorrën nga skema e asistencës sociale në 6 vjet Bazuar në të dhëna zyrtare, numri i përfituesve të Skemës së Asistencës Sociale (SAS) në Kosovë gjatë vitit 2008, 2009,