999 rezultate për

skelet

E rëndë në Greqi, një banor gjen kafkë dhe skelet njerëzor në fushë Një krim i rëndë është zbuluar nga një banor i zonës së Ano Gouves në Heraklion. Ndërsa ecte në mesditën e së dielës,
Skeleti i kafshës misterioze gjendet në bregdet Skeleti i një kafshe të panjohur u gjet pranë Aberdeen në brigjet e Skocisë të dielën, dhe befasoi madje edhe biologët d
"Si flini i qetë, nuk ju kujtohen skeletet në dollap?", Berisha i përgjigjet gazetari Ish kryeministri Sali Berisha, duke komentuar videon e publikuar nga Artan Hoxha, ku duket kryetari i Bashkisë së Bulqiz
"Skelet", fotot e këtij luani po bëjnë xhiron e botës (FOTO LAJM) Pamjet e një luani të dobësuar kaq shumë, sa i duken vetëm kockat dhe lëkura, po bëjnë xhiron e botës. Luani ndodhet në
Arkivole, skelete e qindra gjëra të çuditshme, këto vende janë vetëm për guximtarët (FOTO LAJM) Para se të shkojmë me pushime, ne planifikojmë gjithçka me kujdes, duke menduar edhe detajin më të vogël. Persona të
Gjendet skeleti që tregon për torturat në antikitet (FOTO LAJM) Praktika barbare të mesjetës i thyenin krahët dhe këmbët aq shumë sa kjo gjë edhe mund të kuptohej përmes zhurmës kur at
Skelet i tëri, gjendet i gjallë burri që ariu e fshehu 1 muaj për ta ngrënë më vonë (VIDEO) Një burrë, i cili duket si një kufomë e gjallë, është shpëtuar nga një gropë ariu pasi ai pretendon se kafsha i theu shp
Gjendet pas dy vitesh skeleti i magjistarit rus i lidhur me pranga në mes të pyllit Ivan Klyucharev, 30 vjeç, iluzionisti rus, i quajt me nofkën “Harry Houdini” është gjetur i vdekur në një pyllë të Rusis
Si u eliminua shqiptari i murosur në vilë me urdhër të ish të dashurës 64-vjeçare Astrit Lamaj e pagoi me jetë vendimin për t’u ndarë nga partnerja Carmela Sciacchitano, 64-vjeçe, për një grua më të re.
Kishte jetuar gjithë kohës poshtë një varri, burri merr vesh të vërtetën shokuese Një burrë nga Kazakistani është shokuar, pasi ka zbuluar një skelet njeriu në bodrumin e tij. Eltay Bazarbaev e ka bë
Skeleti që u gjet në këtë varr të lashtë, fsheh një të vërtetë të tmerrshme Zbulimi i mbetjeve të një fëmije 10-vjeçar në një vend të lashtë romak në Itali është dëshmi "jashtëzakonisht e frikshme
Shkencëtarët në shok, gjendet një dragua në Kinë (VIDEO) Një dragua rreth 18 metra (60 këmbë), është gjetur në qytetin e Zhangjiakou, në provincën Hebei të Kinës. Banorët ka
Hapet varri egjiptian, nuk kishte magji dhe mallkime por vetëm kocka Ministria e Egjiptiane e Antikave ka publikuar detaje të reja rreth skeleteve të gjetura brenda sarkofagut misterioz të
Zbulohen skeletet e 56 fëmijëve të cilët u sakrifikuan ‘për të qetësuar Zotat’ (VIDEO) Skeletet e 56 fëmijëve që besohet se janë sakrifikuar për të qetësuar perënditë janë zbuluar në Peru. Besohet se fëmi
Skeleti i një dinozauri shitet dy milionë euro Skeleti i një dinozauri 8,7 metra i gjatë që mendohet se i përket llojit “ferocious carnivore” u shit sot për dy milionë
Skeleti i gjetur në Lezhë, zbulohen dyshimet e para Një skelet njeriu është zbuluar në Lezhë. Mësohet se skeleti i njeriut është zbuluar në sheshin e qytetit të Lezhës
Parisi shet skeletin e dinozaurit për miliona euro Çdokush që ka kursyer disa miliona euro do te ketë mundësinë që ta posedojë skeletin të species unike – një dinozaur që
E FUNDIT/ Gjendet një skelet njeriu në Lezhë Një skelet njeriu është zbuluar në Lezhë. Mësohet se skeleti i njeriut është zbuluar në sheshin e qytetit të Lezhës
Gjendet një "anije fantazmë" me tetë skelete në brigjet e Japonisë Një anije e vogël prej druri që përmbante tetë trupa të cilëve u kishin mbetur vetëm skeletet, është gjetur në brigjet e
E frikshme, uragani Ophelia nxjerr një skelet njeriu në breg të detit (FOTO LAJM) Uragani Ophelia ka zbuluar një skelet të lashtë njerëzor i cili kishte disa pjesë të lëkurës akoma të paprekur pasi urag