999 rezultate për

skandalin

Skandal financiar në ministrinë e informatikës Zëvendës ministri i shoqërisë informatike Aleksandar Kicarovski publikon skandalin e rradhës të VMRO-DPMNE-së. Sipas
Arrestohet në SHBA personi kyç në mega-skandalin e korrupsionit në Turqi Reza Zarrab, një tregtar ari i akuzuar si i përfshirë nëmegaskandalin e korrupsionit të disa ish-ministrave të qeverisë
Komuna e Strugës denoncon skandalin: Parlamenti nuk e njeh dygjuhësinë (DOKUMENT) Të prekur rëndë nga sjellja dhe praktika sa absurde aq edhe ksenofobe Komuna e Strugës denoncon poshtërimin që i bëhet G
Nisma për Kosovën, prova për skandalin në Kuvend Nisma për Kosovën konsideron që në seancën e 14 dhjetorit të vitit të kaluar në Kuvendin e Kosovës, janë bërë shkelje gj
Arrestimi i shqiptarit vërteton skandalin e përgjimeve të NSA-së Përpara tre vitesh Agjencia Kombëtare e Sigurisë në SHBA - NSA u vu në qendër të kritikave nga ana e EduarD Snowden i ci
SHËNIM/ Shpëtoi edhe nga “CEZ-i”, tani Meta është gati për përplasjen e madhe me Ramën Nga Albeu.com Ilir Meta është mbajtur gjithnjë si një lojtar i fortë në skenën politike shqiptare. I tillë ka qe
Beqaj thellon skandalin, i jep Nushit 1 miliardë e 700 milionë lekë për “Check up”-in (FOTO) Në daljen e radhës për mediat, deputetja demokrate Albana Vokshi vijoi edhe sot serinë e radhës së akuzave ndaj ministri
Deputetët e PD kërkojnë llogari për skandalin e koncesionit të Spitallës Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese, deklaruan sot se qeveria nuk po bën asnjë reform
Beckenbauer përfshihet në skandalin e FIFA-së Presidenti i Federatës së Futbollit të Maltës, Norman Darmanin Demajo, ka thënë se Beckenbauer ka qenë i përfshirë në ne
Ruçi kundër hetimit ndërkombëtar për skandalin e CEZ Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, është kundër një hetimi ndërkombëtar për skandalin e CEZ.
Berisha: Skup mediatik afrimiteti me Metën Në një prononcim për mediat dhene jashtë sallës së Kuvendit, ish kryeministri Berisha ka sqaruar se marrëdhënia e tij me
Meta "malsori" e ka me “moçalorin” Dritan Prifti? Kreu i Kuvendit Ilir Meta pati një ditë të ngjeshur takimesh sot, ku fillimisht u prit nga Presidenti Nishani dhe më pas
Xhaferaj: CEZ-i po mbulon skandalin Tahiri, opozita të mos ndjekë axhendën e qeverisë Skandali i CEZ-it ka përfshirë të gjithë sferën publike të vendit duke nxitur edhe një shqetësim të qarqe të caktuara po
Ja çfarë shkruan Kim Mehmeti për skandalin "Magjar Telekom" Publicisti Kim Mehmeti ka komentuar rreth akuzave më të fundit ndaj drejtuesve të BDI-së, përfshirë edhe kryetarin Ali A
MPB konfirmon skandalin e 156 mijë pasaportave Me anë të një njoftimi zyrtar, Ministria e Brendshme bën të ditur se ky institucion propozoi në vjeshtën e vitit 2013, s
UEFA nis zyrtarisht hetimin për skandalin e kroatëve Institucioni më i madh i futbollit, UEFA, edhe zyrtarisht ka nisur hetim për kryqin nazist që u pa në fushë në ndeshjen
Berisha denoncon skandalin e barnave të rimbursueshme Në postimin e radhës në Facebook, ish kryeministri Berisha akuzon ministrin Beqaj se firmat pranë tij janë përgjegjëse p
Përjashtohen nga profesioni prokurorët që zbuluan skandalin e korrupsionit në Turqi 4 prokurorët që merreshin me hetimet e skandalit të korrupsionit të 4 ministrave të qeverisë turke dhe disa biznesmenëve
Gashi i kërkon EULEX të hetojë skandalin për rastin “Kleçka" Avokati i Fatmir Limajt në rastin ‘Kleçka’, Tomë Gashi, ka thënë se “EULEX-i duhet detyrimisht të hetojë atë që ka dalë
Korrupsioni në EULEX, hetimet mbyllen në fund të marsit Hetimet ndaj Misionit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë, EULEX, që po zhvillohen nga Bashkimi Evropian mbi skanda