999 rezultate për

sjelljet

Man.United shqetësohet për Greenwood, sjelljet e adoleshentit lënë për të dëshiruar Manchester United kanë nisur të shqetësohet seriozisht për situatën e Mason Greenwood, me adoleshentin anglez që po kalo
Sjelljet e një gruaje të suksesshme në karrierë Për shumë kohë gratë e kanë krijuar suksesin dhe karrierën e tyre duke u përshtatur në një kulturë të mbizotëruar nga bu
Zhvillohet proteza biomimetike që mund të kopjojë sjelljet e njeriut Dora ka tre rregullime për kapje të ndryshme, dhe lëviz bazuar në sinjalet eletrike në muskujt e përdoruesit. Një dor
3 sjelljet e prindërve që ndikojnë negativisht në të ardhmen e fëmijëve Ka katër sjellje me të cila një prind mund të ndikojë negativisht në jetën e fëmijës. 1.Krahasimi i fëmijëve: Siguri
Vajza vini re! Ekspertët ju tregojnë 10 sjelljet e meshkujve që tregojnë se nuk ju duan (FOTO LAJM) A keni hasur ndonjëherë në meshkuj me modele shumë të çuditshme sjelljeje? Vëmë bast se po. Shumica prej tyre sillen
3 sjelljet e prindërve që dëmtojnë të ardhmen e fëmijëve Ka katër sjellje me të cila një prind mund të ndikojë negativisht në jetën e fëmijës. 1.Krahasimi i fëmijëve: Siguri
Sjelljet e njerëzve që vuajnë nga ankthi Nëse prireni të shqetësoheni, ka shumë mundësi ta keni konsideruar tashmë nëse vuani apo jo nga ankthi. Por predispozita
Sjelljet tuaja të pazakonshme që tregojnë se jeni më inteligjent se sa që mendoni 1.Jeni shakaxhi Një studim i dalë nga Universiteti i New Mexico, njerëzit e zgjuar janë më shakaxhi se njerëzit mesat
Xhaka braktis Shqipërinë Taulant Xhaka nuk do t'i bashkohet Kombëtares së Shqipërisë për dy ndeshjet e fundit eliminatore për "Euro 2020". Shq
Lady Gaga deri më sot i ka lënë të dashurit për arsye të çuditshme Lady Gaga i ka dhënë fund lidhjes me Dan Horton pas disa muajsh romancë. Këngëtarja, duket se më në fund ka kuptuar që n
Thoni më shpesh "ne" apo "unë" në një lidhje? Nuk do t’a besoni se çfarë tregon për mardhënien tuaj E keni parasysh atë çiftin bezdisës që në çdo fjali thotë “ne”? “Ne na pëlqen ky gatim.” “ Do donim të vinim, por nuk mu
Sjelljet që ju ndajnë nga njerëzit Njerëzit që ju duan ose ju njohin do ju pranojnë gjithmonë për atë që ju jeni. Mirëpo ka disa sjellje negative ose jo sh
20 sjelljet më "të çmendura" të njerëzve (FOTO LAJM) Çdo ditë është e ndryshme nga ajo që lemë pas. Njerzit e guximshëm zgjedhin të "eksperimentojnë" dhe të bëjnë çudira në
Limaj: Pse BE po toleron sjelljet agresive të Serbisë? Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë,
7 sjelljet që zbulojnë njerëzit, që nuk kanë pasur kurrë dashuri në vegjëli Ka qëndrime, sjellje karakteristike që zbulojnë njerëz që nuk janë dashur si fëmijë. Angela Osvalt, Ph.D argumenton
7 sjelljet që shfaqin njerëzit, të cilët nuk kanë pasur kurrë dashuri në vegjëli Ka qëndrime, sjellje karakteristike që zbulojnë njerëz që nuk janë dashur kur ishin fëmijë. Angela Oswalt, Ph.D argument
3 sjelljet e prindërve që shkatërrojnë të ardhmen e fëmijëve Ka katër sjellje me të cila një prind mund të ndikojë negativisht në jetën e fëmijës. 1.Krahasimi i fëmijëve: Siguri
5 sjelljet që nuk duhen toleruar tek njerëzit me dy fytyra Ndonjëherë në aspektin e miqësisë, pavarësisht moshës që kemi, gënjejmë veten, sepse konsiderojmë miq të vërtetë ata që
Pesë sjelljet e përditshme që dëmtojnë shëndetin Pirja e duhanit, konsumimi i shpejtë i ushqimit ose shijimi i tepërt i alkoolit… edhe zogjtë në degë i dinë shprehitë e
Daut Haradinaj i ul mikrofonin Zemajt, LDK ndjehet e kërcënuar (VIDEO) Teksa po zhvillohet debat në seancën e Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj ka reaguar çuditshëm kur po e mbante fjalimin