999 rezultate për

sjellje

Lojtarët e Realit të befasuar me sjelljen e Zidane pas eliminimit nga Kupa e Mbretit Lojtarët e Real Madrid u kthyen në qendrën stërvitore në Valdebebas të enjten në mëngjes për seancën e tyre të parë stër
Fonseca: Kurrë më si në derbi, duhet të ndryshojmë sjellje Humbja me rezultatin e pastër 3-0 në derbin kryeqytetas ndaj Lazios, "djeg" jo pak te verdhekuqtë e Romës, të cilët do t
Sekretet e sjelljes që do t'ju bëjnë të dukeni si një princeshë e vërtetë (FOTO LAJM) Ka shumë raste kur pyesim veten pse i bëjmë gjërat në një farë mënyre, dhe zakonisht, ka një arsye shumë racionale pas s
Media serbe "kapet" me gazetaret shqiptare: Sjelljet e tyre promovojnë dhunën (FOTO LAJM) Të dyja gazetaret bën një "rrëmujë" të vërtetë në ndeshjen Tirana - Crvena Zvezda, ndeshje e cila u zhvillua këtë vit në
Federata Angleze, akuzë zyrtare Edinson Cavanit për sjellje raciste Edinson Cavani është akuzuar zyrtarisht nga FA (Fedarata Angleze) për sjellje raciste për një term të përdorur në profil
"Shpërthen" Gattuso: Nëse nuk ndryshoni sjellje, unë jap dorëheqjen Napoli humbi 1-3 përballë Milanit në "San Paolo" të dielën në mbrëmje, ndërsa trajneri Gennaro Gattuso u shfaq mjaft i z
3 frazat që nuk duhet t'ua thuash kurrë fëmijëve dhe 3 alternativa në vend të tyre Në mes të një debati, pavarësisht nëse është me një fëmijë apo me adoleshent, ka disa fraza të cilat mund të mos jenë sh
Sherr e xhelozi në studio, Ana qëllon me shuplakë Fatjonin në mes të emisionit (FOTO LAJM) Ana dhe Fatjoni, dukeshin si dyshja që nisi shkëndijat e para të një pëlqimi. Dyshja e deklaroi hapur pëlqimin për nj
Nuk i keni vënë re, por këto sjellje zbulojnë nëse një person ka interes për ty (FOTO LAJM) Për të kuptuar se si ndihet një person në lidhje me ju, nuk është e nevojshme të jeni të drejtpërdrejtë dhe t’i pyesni m
Man.United shqetësohet për Greenwood, sjelljet e adoleshentit lënë për të dëshiruar Manchester United kanë nisur të shqetësohet seriozisht për situatën e Mason Greenwood, me adoleshentin anglez që po kalo
Sjelljet e një gruaje të suksesshme në karrierë Për shumë kohë gratë e kanë krijuar suksesin dhe karrierën e tyre duke u përshtatur në një kulturë të mbizotëruar nga bu
Tre sjellje të miqve që parashikojnë "thikën pas shpine" Miqtë që zhduken kur keni probleme Janë ata persona që janë gjithnjë gati për të na shoqëruar nëpër festa, në
Zhvillohet proteza biomimetike që mund të kopjojë sjelljet e njeriut Dora ka tre rregullime për kapje të ndryshme, dhe lëviz bazuar në sinjalet eletrike në muskujt e përdoruesit. Një dor
Voltana Ademi pozitiv me COVID-19, Veliaj surprizon me sjelljen ndaj saj "I uroj Voltanës shëndet të plotë, asaj dhe familjes, jetë të paqtë. I këshilloj që të marri shumë vitaminë C dhe D, të
3 sjelljet e prindërve që ndikojnë negativisht në të ardhmen e fëmijëve Ka katër sjellje me të cila një prind mund të ndikojë negativisht në jetën e fëmijës. 1.Krahasimi i fëmijëve: Siguri
Vajza vini re! Ekspertët ju tregojnë 10 sjelljet e meshkujve që tregojnë se nuk ju duan (FOTO LAJM) A keni hasur ndonjëherë në meshkuj me modele shumë të çuditshme sjelljeje? Vëmë bast se po. Shumica prej tyre sillen
Nuk i keni vënë re, por këto sjellje zbulojnë nëse një person ka interes për ty (FOTO LAJM) Për të kuptuar se si ndihet një person në lidhje me ju, nuk është e nevojshme të jeni të drejtpërdrejtë dhe t’i pyesni m
Sjellje hipokrite që prindërit ua kalojnë fëmijëve të tyre pa e kuptuar (FOTO LAJM) Prindërit duan më të mirat për fëmijët e tyre, por ndonjëherë, ata pa dashje i dëmtojnë ata me dashurinë dhe mbrojtjen n
3 sjelljet e prindërve që dëmtojnë të ardhmen e fëmijëve Ka katër sjellje me të cila një prind mund të ndikojë negativisht në jetën e fëmijës. 1.Krahasimi i fëmijëve: Siguri
Aulona Musta akuzon mbarë prindërit shqiptar: Kjo sjellje e juaja është pedofili! "Kjo mënyra e shëmtuar që ne kemi, që realisht për mua është pedofili ajo që bëjnë edhe prindërit vetë..." Moderatorj