999 rezultate për

sizmike

I gjithë planeti u shkund për 20 minuta, por askush nuk ndjeu gjë Më 11 Nëntor, i gjithë planeti u shkund përreth 20 minuta, por asnjë njeri nuk ndjeu asgjë. E ndonëse shkencëtarët j
Nuk ndalen tërmetet, 580 lëkundje kanë tronditur Shqipërinë Lëkundjet sizmike kanë vazhduar edhe mëngjesin e kësaj të diele, duke e çuar në 580 numrin e tyre që nga lëkundja e parë
Italia goditet nga disa tërmete Disa tërmete kanë goditur Italinë paraditen e sotme. Lëkundjet sizmike ishin me epiqendër në rajonin e Emilia, në një th
Pamjet e frikshme të tërmetit që tronditi Turqinë dhe Greqinë (VIDEO) Një tërmet i fuqishëm ka zgjuar nga gjumi orët e para të mëngjesit banorët në brigjet e Turqisë dhe Greqisë. Lëkundje
Lëkundje të forta sizmike, tërmet në Tiranë Lëkundje sizmike janë regjistruar në Tiranë vetëm pak sekonda më parë. Lëkundjet ishin të forta dhe janë ndjerë në t
E pabesueshme, festimi i golit te 6-të të Barcelonës shkaktoi tërmet (FOTO) Përmbysja madhështore që Barcelona bëri ndaj PSG-së në Ligën e Kampionëve shkaktoi emocione të papërshkrueshme në radhët
Deliron kryebashkiaku i Ankarasë: Tërmetet në Turqi u shkaktuan nga armiqtë, me anije sizmike (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë së Ankarasë Melih Gokçek, ka thënë për mediet tyre se dyshon se forcat armike të Turqisë kanë shkakt
A do të ketë tërmete të tjera në Shqipëri? Ja çfarë thotë sizmiologu Rexhep Koçi Lëkundjet e fundit sizmike që prekën vendin tonë, kanë shkaktuar jo pak panik tek qytetarët. Përgjegjësi i departam
Lajm i mirë për Maqedoninë/ Pllakat sizmike të Shkupit janë drejt qetësimit Tërmet i vogël të cilin qytetarët nuk do ta ndjenin nëse nuk do të kishte epiqendër të cektë, ishte lëkundja vetme që ë
Italia vazhdon me lëkundjet sizmike, sërish frikë nga tërmetet Mediet italiane kanë raportuar se lëkundje të forta të tokës janë ndjerë në Italinë qëndrore. Mes lokaliteteve Amat
Tërmet në Shkup, Strumicë dhe qytetete të tjera! Rrjeti telemetrik sizmologjik i Maqedonisë në Shkup, sot, në ora 13:10, ka regjistruar tërmet, epiqendra e të cilit ka q
Dy tërmete të fuqishme pranë Athinës Kryeqyteti i Greqisë, është tronditur nga dy tërmete të fuqishme të verifikuara pasditen e së hënës. Lëkundja e parë
Anija e tsunamit përfundon për skrap (FOTO-LAJM) Anija e peshkimit e cila ishte bërë simboli i tsunamit shkatërrues të vitit 2011 do të shitet për skrap. Banorët në Kese
Greqi: Në detin Jon dhe Kretë ka naftë dhe gaz Të dhënat e rezultateve të anketave sizmike të anijes “Nordic Explorer” të kompanisë norvegjeze “Petroleum Geo Services”
Lekundje sizmike ne Kosove Një termet me magniturë 2.7 dhe intensitet 4 ballë ka lëkundur sot rreth orës 6:00 të m&eu
Indonezi: Lekundje sizmike 5 vjet pas cunamit Një lëkundje e fuqishme sizmike, 6.7 ballë e shkallës Rihter është regjistruar sot në
Serish lekundje sizmike ne Indonezi Lëkundje sizmike prej 6.1 ballë të shkallës Rihter janë ndjerë rreth orës 02:30 ( 20: