999 rezultate për

situates

Shpërthen bombula, shkrumbohet banesa ku jetonte e vetme 48-vjeçarja Një bombul gazi ka shpërthyer në Përrenjas duke i dhënë flakën një banese. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kotodesh dhe
Meta kërkon institucione të huaja për të vlerësuar dëmet e tërmetit, nuk i beson atyre shqiptare Presidenti Ilir Meta pas situatës tërmeteve që tronditën vendin thotë se duhet ruajtur qetësia nga të gjithë, ndërsa vë
Situata në shkolla pas tërmeteve, Ministria e Arsimit jep njoftimin e rëndësishëm Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) dhe të gjitha institucionet e saj të varësisë në të gjithë vendin, që në
Kishte paralajmëruar tërmete, reagon Meta Presidenti i Republikes Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durre
Der Spiegel: Konflikti Meta-Rama thellon krizën politike në vend (FOTO LAJM) Gazeta gjermane "Der Spiegel" i ka kushtuar një artikull situatës politike në vend dhe vendimit të Presidentit Ilir Met
Tensionohet protesta, policia vendos maskat kundragaz Është tensionuar ashpër situata në protestën e opozitës, e cila ka lëvizur drejt parlamentit shqiptar. Një sërë kapsolla
Ka tension në Laç, tifozi gjuan me shishe Vangjelin (VIDEO) Laçi po fiton 1-0 në përballjen ndaj Skënderbeut në duelin vendimtar për një vend në Europë. Dhuna dhe sjellja jo nor
Ish-drejtori Policisë zbulon shkaqet e krimit në vend Ish-drejtuesi i Policisë së Lezhës, Arben Hadarmataj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora komentoi situatën kriminale
I bëri video Ermalit pas situatës në studio, si reaguan fansat Nuk ka mbaruar me aq situata në studion e Ermalit. Pas reagimit të indinjuar të Alyne gjatë pyetjes së Kejvinës, blog
Pas situatës së sikletshme në studio, blogerja bën një video vetëm për Ermalin Nuk ka mbaruar me aq situata në studion e Ermalit. Pas reagimit të indinjuar të Alyne gjatë pyetjes së Kejvinës, glog
Rrëfehet Olsi Rama, mësoni çdo gjë rreth situatës së tij Drejtori Sportiv i Partizanit, Olsi Rama është rrëfyer mbi gjithçka rreth pasionit të tij për sportin, por edhe projekti
Tare qartëson çdo gjë rreth situatës së Andersonit Tare në një intervistë për “Mediaset Premium” ka mohuar të ketë marrë ndonjë kërkesë për t’u nxjerrë në merkato nga Ande
Uji përmbyt çdo gjë në Vlorë e Fier, nisin me urgjencë evakuimet Shtabi i Emergjencave Civile në Vlorë dhe në Fier ka lajmëruar se ka nisur evakuimin e disa familjeve në Novoselë dhe në
Mirabelli merr pësipër fajet e situatës së Milanit: Gabova në merkato Masimiliano Mirabeli ditwn e djeshme pas ndeshjes ka folur për mediat dhe në deklaratat e tij ka marrë përsipër përgjegj
Masa për normalizimin e situatës rreth derdhjes së lumenjve Niveli i lumenjve është në rënie, ndërsa uji në vendet e dala nga shtrati tashmë fillon të tërhiqet. Nga ana e njësi
Pritet rëndim i situatës, 40 efektivë te FA në Fier Sic u lajmërua edhe nga Ermergjencat Civile, Situata në Fier vazhdon të jetë problematike dhe ka shumë mundësi që të për
Situata alarmante e përmbytjeve në Shqipëri, Lu takon Xhaçkën (FOTO LAJM) Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe ambasadori i SHBA-së Donald Lu vizituan sot sallën operative në QBO të Forcave të
Rama mbledh Komitetin e Emergjencave pas situatës shqetësuese në vend Gjendja kaotike për shkak të motit të keq dhe reshjeve që kanë të ndalur, ka bërë që Kryeministri Edi Rama të mbledhë K
Evakuohen 315 qytetarë në rrezik, ministrja e Ramës bën thirrjen e fortë Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka dalë me një deklaratë të fortë pas gjendjes së alarmit në Shqipëri në lidhje me pë
3 fshatrat e Vlorës në errësirë për shkak të situatës problematike të motit Kushtet ekstreme të motit kanë bërë që 3 fshatra të Vlorës të qëndrojnë në errësirë. Mungesa e energjisë ka sjellë