999 rezultate për

sistemit

Habit Taulant Balla: Më nxorën pistoletën, më mbajtën peng Taulant Balla tregoi në 'Real Story' në News24, një rast në vitin 2007 kur është marrë peng në Shijak ku ndodhej si vëzh
Vota pa ndryshim sistemi, si përgjigjet Rudina Hajdari Bashkëkryesuesja e Komisionit të Reformës Zgjedhore Rudina Hajdari në një komunikim që ka pasur me mediat pas mbledhjes
Intervista e Ramës, reagon Astrit Patozi Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi shkruan se është e kotë të presim zgjidhjen e krizës nga ndryshimi i si
Aleatët e Bashës propozojnë ndryshimin e sistemit Aleatët e Partisë Demokratike, Dashamir Shehi dhe Fatmir Mediu kërkojnë një ndryshim të sistemit zgjedhor. Sipas tyre, d
"Faji i sistemit, jo i Valdrin Pjetrit" Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari, ka reaguar pas akuzave të ngritura ndaj Valdrin Pjetrit, i cili pak m
Amerika i thotë stop shitjes së aeroplanëve ushtarak Turqisë Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kun
SHBA dhe Turqia pranë përplasjes prej raketave ruse Shtetet e Bashkuara dhe Turqia janë afër një krize të thellë, pasi Ankaraja tha të premten se ka pranuar pjesët e para t
Nga Durrësi, Basha listë me propozime për ndryshimin e sistemit politik Kreu i PD Lulzim Basha, nga Durrësi, ndërsa ka theksuar edhe njëherë se nuk do të ketë hapa pas, theksoi se beteja nuk p
Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vit
Erdogan: Askush nuk e dëmton bashkëpunimin tonë me Putinin Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, e ka përsëritur qëndrimin se vendi i tij do ta çojë deri në fund blerjen e sistemi
Rudina Hajdari: Do të ndryshojmë sistemin Rudina Hajdari, deputetja e mbetur në Kuvend e demokratëve theksoi gjatë fjalës së somte në seancë parlamentare se grupi
Rudina Hajdari tregon planet e opozitës së re Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ditëne sotme ka deklaruar në foltoren e Kuvendit se qëllimi kryesor i opozitës së r
Ndryshojnë siguracionet, nga 1 prilli fillon mbajtja e historikut për aksidentet Shoferët që sapo kanë marrë patentën dhe më tepër, ata që shkaktojnë aksidente rrugore do të duhet të paguajnë më shumë
Gjykata merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Ministrisë së Drejtësisë Gjykata Penale e Tiranës mori sot vendimin për ish-Sekretaren e Përgjithshme të Ministrisë së Drejtesisë, Juliana Hoxha
Furtunë arrestimesh në Ministrinë e Drejtësisë, pranga 4 zyrtarëve Pas një hetimi të gjatë në lidhje me procedurat e tenderimit në Ministrinë e Drejtësisë, ku një prej tyre ishte edhe ska
Haradinaj: Arritëm marrëveshjen, mësimi fillon të hënën Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se kanë arritur marrëveshjen me përfaqsuesit e SBASHK’ut, dhe se janë dakordua
Zbulohet "çelësi" kundër tumoreve Terapia nëpërmjet sistemit imunitar për të luftuar tumoret. Brenda 30 vitesh kjo do të jetë arma që do përdoret për t’i
Rakiç thotë se sot ishte fundi i sistemit të Kosovës në veri Në Mitrovicën veriore ka filluar një protestë e serbëve, sepse, për siç thonë ata, veprimet e Prishtinës dhe arrestimi i
500 ankesa ndaj mjekëve dhe sistemit shëndetsor në Kosovë Ankesat e pacientëve për mungesë të mjekëve në vendin e punës, nuk janë të rralla. Prej 500 të tilla sa janë adresuar në
Vetting në gjyqësor edhe në Kosovë? Bruksel është gati Komisioni Evropian shprehu gatishmërinë për të ndihmuar autoritetet kosovare me vetingun e zyrtarëve të sistemit gjyqëso