999 rezultate për

sistemin

Ka gol me penallti në Francë-Australi (VIDEO) Antonie Griezzman shënon golin e parë për Francën në këtë Botëror. Ai ekzekutoi në mënyrë përfekte gjuajtjen nga pen
Tirana, qyteti i parë në Ballkan që sjell sistemin e biçikletave pa stacion "Mobike" Pas revolucionit të gjelbër me mbjelljen e mbi 120 mijë pemëve, Tirana është gati të bëhet qyteti i parë në Ballkan që s
Shfaqet Jahjaga, shpreh zhgënjim për sistemin e drejtësisë Sistemi i drejtësisë ka dështuar të dënojë përgjegjësit e dhunës dhe vrasjeve në familje, prandaj kërkohet mobilizim i s
Tifozi “huligan” që ia doli të thyejë sistemin rus të sigurisë përpara Botërorit Një tifoz futbolli i përfshirë në “listën e zezë” të autoriteteve ruse për sjellje antisportive ka mundur të sigurojë nj
Serbët në Kosovë ende mësojnë të zeza për shqiptarët Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Bytyçi, ka deklaruar se shkollat serbe në vend edhe vazhdojnë të aplikojn
Serbia pretendon se Haradinaj dhe Thaçi do të jenë në sistemin e Interpol-it Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsa Stefanoviq, ka thënë se fletarrestet e gjykatave serbe për kosovarët,
Pagesa e taksës tek Rruga e Kombit, shënon konfliktin e parë Vënia në zbatim e pagesës prej 5 euro për kalimin në Rrugën e Kombit, ka ngjallur debat në rrjetet sociale por jo vetëm.
Alarm në Egje, një armë sekrete turke shkatërroi sistemin GPS të Qipros? Një pjesë e hapësirës ajrore të Qipros ka qenë mjaft e rrezikshme gjatë paradites së sotme raportojnë mediat e këtij ven
Kujdes, mos pini kafe kaq orë para gjumit Edhe pse shumica e njerëzve e dinë që kafja nuk bën mirë të konsumohet në orët e vona të mbrëmjes shumë prej tyre nuk e
A është i korruptuar sistemi i drejtësisë? Marku rrëfehet për presionet politike Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku ka folur në Real Story edhe për mendimin që ka për sistemin e drejtësisë dhe pres
VMRO: Zaev nuk e mbajti fjalën për pagat e mjekëve VMRO-DPMNE-ja opozitare kritikoi Qeverinë se nuk po përmbush premtimet parazgjedhore sa i përket reformave në sistemin S
Kjo është bisha e preferuar e bosave shqiptarë (FOTO LAJM) Ky supermjet, prodhim i “Mercedes-it” i cili preferohet nga të gjithë pasanikët nëpër botë, është pa dyshim edhe një mak
Aktorët janë të varfër? Romir Zalla thumbon me dy fjalë sistemin Duket se aktorët tashmë janë plotësisht të zhgënjyer nga sistemi dhe sigurisht fitimet që i sjell ky profesion. I pra
Joga për ekuilibër fizik dhe emocional: pozita në një këmbë Është ky ushtrim i shkëlqyeshëm dhe praktikohet në secilin stil të jogës. Ky variacion në një këmbë (Eka Pada Uttanasana
Përdorni vajin e rigonit në vend të antibiotikëve Benefitet e vajit të rigonit janë të mëdha kur bëhet fjalë për shëndetin, por ka më shumë përfitime në rrugët e frymëmar
Greqi, probleme në sistemin e lejeqendrimeve për emigrantët Në Greqi Sistemi kompjuterik për Emigracionin dhe Shtetësinë nukpo funksiononprej tre javësh. Zyrtarët grekë të Ministri
4 shenjat paralajmëruese që ju dërgon trupi kur është i mbushur me toksina Edhe pse përpiqeni të ushqeheni shëndetshëm, të bëni aktivitet fizik apo të shmangni ekspozimin në zona të ndotura, ësht
Bakteret, shkaktarë të lindjeve të parakohshme Gratë shtatzëna të cilat janë më të rrezikuarat për të lindur para kohe mund të identifikohen në bazë të mikrobeve që gj
Çfarë është fruthi, sëmundja që ka alarmuar sistemin shëndetësor në vend Fruthi është një infeksion viral i sistemit respirator, një sëmundje shumë ngjitëse që përhapet nga kontakti me pështymë
Politikanët e poshtërojnë sistemin shtetëror të shëndetsisë Besimi në institucionet publike shëndetësore në Kosovë mbetet jashtëzakonisht i vogël. Jo vetëm qytetarët, por edhe vetë