sistemi

Kosova merr energji në mënyrë të paautorizuar që t'i kënaqë serbët Për shkak se Serbia nuk e zbaton marrëveshjen për energjinë, Kosova vazhdon të tërheqë energji në mënyrë të paautorizuar
Australia ndan pikët me Danimarkën falë sistemit VAR (FOTO LAJM) Përballja mes Danimarkës dhe Australisë është mbyllur në barazpeshë 1-1, duke u ndarë kështu me pikë të barabartë për sa
Sistemi VAR barazpeshon pjesën e parë të Danimarkë-Australi Pjesa e parë midis Danimarkës dhe Australisë është mbyllur në barazpeshë 1-1. Goli i parë i këtij takimi ka ardhur s
Sistemi VAR bën për spital pjestarin e skuadrës Iraniane Sipas mediave sportive sistemi VAR ka dhënë "viktimiën" e parë pasi një anëtar i stafit teknik të Iranit është shtruar n
Sistemi VAR u jep fitoren nordikëve, koreanët i bashkohen në humbje Gjermanisë Sapo është mbyllur ndeshja e parë e ditës së pestë të Botërorit, ndeshje kjo që luhej midis Suedisë dhe Koresë së Jugut
Dy penallti, si sistemi VAR po dikton Botërorin (FOTO LAJM) Kur Antone Griezzman u shtri brenda zonës së rreptësisë, gjyqtari Andres Cunha nuk ishte i bindur përtë dhënë një penall
Sistemi VAR jep penalltinë e dytë në Botëror, ndëshkohen koreanët (VIDEO) Në minutën e 63' një moment i dyshimtë ka detyruar gjyqtarin e ndeshjes midis Suedisë dhe Republikës Koreane të ndërpres
Si bëhej Vettingu në drejtësi 100 vite më parë në Shqipëri Tashmë prej disa kohësh, Vettingu ka vënë në sitë prokurorët dhe gjyqtarët. Ka qenë studiuesi Hasan Bello i cili më a
Ka gol me penallti në Francë-Australi (VIDEO) Antonie Griezzman shënon golin e parë për Francën në këtë Botëror. Ai ekzekutoi në mënyrë përfekte gjuajtjen nga pen
Francë-Australi/ Sistemi VAR jep penalltinë e parë në Botëror (VIDEO) Sistemi VAR është futur për herë të parë në funksion për këtë Botëror duke dhënë një penallti për Francën. Në minutën
Dalin statistikat mbi gabueshmërinë e VAR Tashmë është zyrtare, FIFA ka vendosur që gjatë Botërorit "Rusia 2018" të përdoret teknologjia e VAR për ti ardhur në nd
Caktohet data, kur do të merret vendimi për Adriatik Llallën Ditën e sotme kolegji i Posaçëm i Apelimit vijoi me shqyrtimin e ankimimit të Komisionerit Publik i cili e cilësoi të pa
Tirana, qyteti i parë në Ballkan që sjell sistemin e biçikletave pa stacion "Mobike" Pas revolucionit të gjelbër me mbjelljen e mbi 120 mijë pemëve, Tirana është gati të bëhet qyteti i parë në Ballkan që s
Shfaqet Jahjaga, shpreh zhgënjim për sistemin e drejtësisë Sistemi i drejtësisë ka dështuar të dënojë përgjegjësit e dhunës dhe vrasjeve në familje, prandaj kërkohet mobilizim i s
Tifozi “huligan” që ia doli të thyejë sistemin rus të sigurisë përpara Botërorit Një tifoz futbolli i përfshirë në “listën e zezë” të autoriteteve ruse për sjellje antisportive ka mundur të sigurojë nj
Lajm shumë i keq për shoferët problematik, gati sistemi i ri i siguracioneve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka bërë gati tashmë projektligjin e ri për sigurimin e detyrueshëm të makinave, i ci
Këto bateri do të furnizojnë një qytet të tërë me energji Tesla po zhvillon projektin e fundit të baterive të mëdha që mund të furnizojnë një qytet me energji elektrike. Siste
Denoncimi: Shkarkohen 27 profesionistë të shëndetësisë Rreth 27 punonjës të sistemit shëndetësor, profesionistë me eksperiencë, janë shkarkuar me një urdhër të posaccëm nga Mi
Zbulohet një asteroid i ri pranë sistemit tonë diellor Një asteroid gjigant i quajtur 2004 EW95 dhe i pasur me karbon është shkëputur nga një tjetër sistem planetar dhe ka mbë
Flasin dëshmitarët për kurdisjen e disa lëndëve te disa gjykatës Prokurorët e Prokurorisë së Shkupit për parregullsitë në Gjykatën Themelore Shkupi 1 gjatë shpërndarjes së lëndëve te gj