999 rezultate për

sistemet

Studimi tronditës: Dy metra distancë duket se nuk mjaftojnë për koronavirusin Një studim i ri i realizuar nga Instituti prestigjoz i Teknologjisë në Massachusetts, MIT, doli në përfundimin se stërka
2 metra nuk mjaftojnë, a po qëndrojmë sa duhet larg njëri-tjetrit? Një studim i ri nga Massachusetts Institute of Technology (MIT) doli në përfundimin se distanca prej dy metrash që po mb
Dalin pamjet, stadiumi i Partizanit drejt përfundimit (FOTO LAJM) Vazhdojnë punimet për stadiumin e ri të Partizanit, të cilat vazhdojnë me ritme të larta, për të qenë i gatshëm sa më sh
Vrasin qindra kilometra larg, njihni sistemet raketore më të avancuara në botë (FOTO LAJM) Që prej luftës së Dytë Botërore, dominimi i qiellit është synimi kryesor i super fuqive, e cila sjell edhe fitoren në fu
Të vrasin qindra kilometra larg, njihni sistemet raketore më të avancuara në botë (FOTO LAJM) Që prej luftës së Dytë Botërore, dominimi i qiellit është synimi kryesor i super fuqive, e cila sjell edhe fitoren në fu
Vjen arma më e re me lazer (VIDEO) Dronët janë një faktor në rritje në fushën e betejës. Kompania e armatimeve Raytheon po punon në disa sisteme për të sh
Maqedonia do të shpenzojë mbi 10 milion euro për investime në sistemet e ujitjes Ministria për Bujqësi, Pylltari dhe Ujëra në bashkëpunim me Agjencinë për përkrahje financiare të bujqësisë, këtë vit pë
Kujdes! Apple lëshon alarmin për sigurinë Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et
Apple lëshon alarmin për sigurinë: Janë prekur të gjithë iPhone-t Apple ka thënë se të gjithë iPhone-t, iPad-et dhe kompjuterat Mac janë prekur nga dy probleme të rëndësishme me chip-et
Probleme me sistemet, kaos në shumë aeroporte të botës Sistemet e linjave ajrore anembanë botës janë ndërprerë shkurtimisht, duke shkaktuar probleme në një numër të madh të ae
Armatoset rëndë Turqia, blen sistemet anti-ajrore S400 nga Rusia Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në
Lufta për qiellin, njihni sistemet më të avancuara të mbrojtjes ajrore në botë (FOTO LAJM) Që prej luftës së Dytë Botërore, dominimi i qiellit është synimi kryesor i super fuqive, e cila sjell edhe fitoren në fu
OKB jep alarmin: Jemi në prag të një lufte katastrofike me armë bërthamore (FOTO LAJM) Instituti i Kërkimeve mbi Çarmatimin i OKB-së ka dhënë alarmin për mundësinë e madhe të një konflikti bërthamor mes fuqi
Turqia do të blejë sistemet mbrojtjese raketore nga Rusia (FOTO LAJM) Turqia është duke negociuar me Rusinë për të blerë sistemet e mbrojtjes raketore S-400, edhe pse ajo ështe antare e NATO
Erdogani i gatshëm të blejë sistemet e mbrojtjes raketore ruse Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë një prononcimi për gazetarët pas vizitës në Rusi, u shpreh se vendi i
Kujdes me biletat nga interneti, ja rreziku i madh që ju kanoset Ekspertët paralajmërojnë se hakerët mund të deshifrojnë kodet e biletave të prenotuara me internet. Çfarë mund të ndodhë
“WhatsApp” tashmë edhe me “video-thirrjet” në gjitha sistemet operative WhatsApp ka lëshuar më në fund tiparin e shumëpritur nga të gjithë, “video-thirrjet”. Në maj disa përdorues kanë pasu
Ja si punojnë sistemet e DSK-së për spiunim! Si duken sistemet për përgjim, çfarë pritet të zbulojë Prokuroria Speciale Publike (PSP) kur të ketë qasje dhe t'i anali
Krijohet dora false që mashtron sistemet e sigurisë Një grup studiuesish që synonin të përmirësonin sistemet e sigurisë për leximin e shenjave digjitale të gishtave, përfun
Moska bën gati sistemet mbrojtëse kundërajrore në Siri Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka bërë me dije se Rusia ka vendosur sisteme mbrojtjejae kundërajrore S-300 në qytetin br