999 rezultate për

sirise

Forcat amerikane sulmojnë ushtrinë e Asadit Dy helikopterë të forcave ajrore amerikane sulmuan pak më parë një pikë kontrolli të ushtrisë së Presidentit Asad në Sir
Arrestohet shtetasi i Maqedonisë, tentoi të merr pjesë në luftën e Sirisë Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion ka hapur procedurë hetimore kundër një personi i cili dyshohet se ka kr
Shuhet toga turke në Siri, fregatat ruse futen në Stamboll (FOTO LAJM) Turqia i ka shpallur objektiva armiqësor që mund të goditen kurdoherë të gjitha bazat dhe mjetet ushtarake të Presidenti
EMRAT/ Kush janë gratë dhe fëmijët shqiptarë që ndodhen në kampin e Sirisë Në kushte konfidenciale, një burim i departamentit të Antiterrorit në Policinë e Shtetit ka treguar për “Top Channel” se
Historia e vogëlushit shqiptar në kampin e Sirisë: Më solli babi, se di ku është (VIDEO) Nuk e ka humbur buzëqeshjen dhe flet shqip shumë mirë. Por nuk e di fare se kur ka mbërritur në Siri. E di që babai
"Le Iene" nxjerr pamjet: Si e shpëtuam Alvinin nga ferri i Sirisë Drama e 11-vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha në kampin e ISIS në Siri pushtoi mediat e huaja. 11-vjeçari shqiptar, u r
8 humbën jetën dhe 20 u plagosën, çfarë ndodhi në Siri? Ministria e Mbrojtjes së Turqisë ka bërë të ditur lajmin për shpërthimin e një makine-bombë. Sipas njoftimit mësohet se
Dalin pamjet, momentet e shpëtimit të Alvinit nga kampi në Siri Alvin Berisha tashmë është një duar të sigurta jashtë Sirisë dhe sipas mediave italiane pritet të niset nga Libani për n
"Minierë ari", kapet motra e Al Baghdad Turqia thotë se ka arrestuar motrën e liderit tashmë të vdekur të grupit militant, Shteti Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi
30-vjeçari kurd i vë flakën vetes para ndërtesës së UNHCR-së Një burrë kurd sirian në të 30-at e tij i vuri zjarrin vetes para selisë së agjencisë së refugjatëve të Kombeve të Bashk
Vëllai kërkon rikthimin e motrës nga kampi i Sirisë: Këtu duhet pare e madhe Florini është një vëlla, i cili kërkon rikthimin e motrës së tij nga kampet siriane. Në Open ai tha se motra e tij,
Teologu vë me shpatulla pas murit zv/ministren: Alvini mund të vritet në kamp Alvin Berisha është 11-vjeçari shqiptar që ka mbetur peng në kampet e Sirisë. Para 5 vitesh nëna e Alvinit, rrëmbeu
"Është vetëm, i trembur dhe i plagosur": Babai i Alvinit kërkon ndihmë për kthimin e djalit nga kampet e Sirisë Babai i Alvin Berishës, 11-vjeçarit të zhdukur në Siri ka bërë një letër publike, ku i kërkon shtetit dhe çdokujt që ta
Tensioni SHBA-Turqi në kulm, Erdogani nis luftën Turqia do të zhvillojë një operacion ushtarak në lindje të lumit Eufrat, në veri të Sirisë dhe në një zonë të kontrollua
Vritet një shqiptare e ISIS, dy fëmijët e mitur i ngelin rrugve të Sirisë Një grua nga Kosova ka vdekur në vatrat e luftës së Shtetit Islamik (IS) gjatë javës që e lamë pas. Bëhet fjalë për Fill
Kurdët e Sirisë kërkojnë ndihmë për tu mbrojtur nga Turqia Udhëheqësja e kurdëve të Sirisë, Ilham Ahmed, ka kërkuar që një grup i vogël ndërkomëbtar të vendoset në kufi mes Sirisë
Trump kërcënon Erdoganin: Ju shkatërrojmë ekonomikisht po prekët kurdët Wshtë rikthyer gjuha e fortë mes SHBA-ve dhe Turqisë, kësaj radhe për çështjen e kurdëve në veri të Sirisë, të cilët jan
Rusia paralajmëron Turqinë: Mos ndërhy në Siri Rusia ka paralajmëruar Turqinë që të mos e pengojë Qeverinë e Sirisë që t’i kthejë prapa territoret që ishin marrë nën k
Lufta sekrete mbi qiejt e Sirisë (FOTO LAJM) Prej disa muajsh në qiejt e Sirisë po mbizotëron një "paqe", e cila rrezikon të thyhet nga momenti në moment për shkak s
Shitja e armëve Sirisë, Izraeli kërcënon Rusinë Kujdes me shitjen e armëve! Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka paralajmëruar presidentin rus, Vladimir Putin