999 rezultate për

siriane

Kapen 12 sirianë të paligjshëm në Gjirokastër, policia në kërkim të trafikantit Drejtoria e kufirit Gjirokastër ka kapur 12 shtetas sirianë të moshës 20 deri 40 vjeç. Mësohet se ata kanë hyrë në m
Nuk iu bind urdhrit të policisë, 35 vjeçari i rrezikon jetën 10 sirianëve Policia e Elbasanit ka arrestuar një 35-vjeçar pasi është kapur duke transportuar emigrantë të paligjshëm. Sipas uniform
Mbushi makinën me sirianë, policia i prish planet 68 vjeçarit Një 65 vjeçar është arrestuar nga Policia e Kukësit pasi akuzohet për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit k
Makina aksidentohet pas aksionit me policinë: Plagosen 4 persona Një aksident ka ndodhur pranë Pogradecit pasi një makinë nuk i është bindur urdhrit të pòlicisë për të ndaluar. Gjatë nd
I dënuar për vrasje dhe me 5 sirianë në makinë, kapet i shumëkërkuari Një 44-vjeçar, i dënuar më parë me 16 vjet burg, për veprën penale "Vrasja me paramendim" është arrestuar nga Policia në
Kalonte sirianët në kufi, si u arrestua në Morinë 21 vjeçari Në pikën kufitare të Morinës në Kukës është kapur në flagrancë një 21-vjeçar nga Tirana që kundrejt pagesës ndihmonte sh
Tentoi të kalonte ilegalisht jashtë kufirit 9 sirianë, arrestohet 21-vjeçari dhe e dashura e tij Një 21-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Elbasan, pasi akuzohet se ka ndihmuar për kalim të paligjshëm të kufijve,
Sirianët vjedhin në mes të ditës dyqanin e parfumeve në Tiranë (VIDEO) Prej ditësh bizneset e Tiranës kanë ngritur shqetësimin për vjedhjet dhe kërcënimet që shtetasit sirianë të ardhur ilega
Trafikonte arabë e sirianë drejt Perëndimit, pezullohet drejtoresha e Kufirit Enkelejda Toska Pas denoncimit në media se drejtoresha e Kufirit ishte e përfshirë në trafikimin e arabëve dhe sirianëve drejt Perëndimi
Mbërrijnë në Shqipëri refugjatët e parë sirianë Pesëdhjetë refugjatë sirianë kanë mbërritur gjatë natës në qytetin e Gjirokastrës. Refugjatët janë nga Siria ndërsa u
Shqipëria plan për të pritur 30 mijë sirianë, gjashtë qendra pritëse Pas krizës në Evropë me refugjatët nga Siria, Shqipëria po parapërgatitet për të qenë gati në rast se do të përballet me
Në rresht me sirianët e afganët, sa shqiptarë kërkuan azil në BE në vitin 2019 Dëshira e shqiptarëve për të ikur nuk ndalet. Krahas atyre që po kërkojnë të largohen përmes kontratave të punës, kryesi
Pamje të rënda në kamp, vajza siriane gjendet e vdekur me sytë hapur nga i ftohti Foshnja siriane 1 vjeç e 5 muaj, Iman Ahmed Leyla e cila kishte mbetur pa shtëpi për shkak të sulmeve të regjimit të Asa
Mjerimi në kampet siriane, si vuajnë fëmijët mes të ftohtit dhe acarit (FOTO LAJM) Fëmijët sirianë dhe familjet e tyre që janë larguar nga vendlindja për shkak të bombardimeve dhe përparimit të trupave s
Kishin 10 sirianë klandestinë në autobuz, kapet shoferi dhe faturino në Lezhë Pas një 44 vjeçari që u arrestua në Lezhë pasi kishte në makinë 4 marokenë klandestinë, janë arrestuar edhe dy shtetas t
Katastrofë në kampet e sirianëve në Greqi (FOTO LAJM) Pas pamjeve dramatike të reportazhit të fundit të BBC që zbuloi se shumë prej fëmijëve të refugjatëve, të cilët jetojnë
Sistemi izraelit çorienton predhat siriane, i bën të kthehen e të shpërthejnë në bazë Diçka shumë e çuditshme ka ndodhur gjatë sulmit të forcave ajrore izraelite kundër shënjestrave siriane dhe iraniane në
Po transportonin 12 shtetas sirianë, në pranga dy persona në Kukës Policia e Kukësit ka arrestuar dy persona që u kapën duke transportuar 12 shtetas sirianë me furgon. Në pranga ranë:
Ndalohen 7 sirianë në Dibër, po tentonin të kalonin kufirin Policia ka ndaluar 7 sirianë në Dibër. Burime nga policia bëjnë me dije se qytetarët kishin denoncuar pasi po përpi
DETAJET/ Asnjë përfaqësues nga qeveria Rama, kush e bëri të mundur dorëzimin e Alvinit Ditën e sotme republika Arabe Siriane ka reaguar lidhur me dorëzimin e të miturit shqiptaro-italian Alvin Berisha.