999 rezultate për

sirian

Rritet numri i azilkërkuesve në Kosovë, 649 sirianë hynë në mënyrë ilegale Më shumë se 1 mijë e 409 persona, shumica prej tyre nga Siria, gjatë vitit 2020 kanë kërkuar azil në Kosove. Nga gjit
Gjendet një gomone në bregdetin e Vlorës, për çfarë e përdorën trafikantët Një gomone është gjetur në bregun e Delisufit e cila dyshohet se është përdorur për transportimin e 50 shtetasve sirianë
Meta bën deklaratën e fortë: Shqiptarët janë më të pashpresë se sirianët dhe afganët Presidenti Ilir Meta ka bërë një reagim në rrjetin social Facebook ku shkruan lidhur me numrin e shqiptarëve të larguar
Arrestohet skafisti që tentoi të transportonte 50 sirianë drejt Italisë Një 26 vjeçar është arrestuar nga policia pasi pak javë më parë tentoi të trafikonte drejt Italisë rreth 50 emigrantë si
Strehonte sirianët në banesën e tij, lihet në burg 32 vjeçari Gjykata e Vlorës ka lënë në burg Qazim Ismajlajn me akuzën “dhënie ndihme të paligjshme për kalimin e kufirit”. 32-v
Strehoi sirianët që u kapën në Vlorë, arrestohet pronari i hotelit Fatos Dusha, pronari i një hoteli në Tiranë është arrestuar nga policia pasi dyshohet se ka strehuar sirianët që u shpët
"Gomonia po mbytet, ndihmë", flasin sirianët që luftuan me vdekjen për 3 orë në det të hapur Një prej sirianëve të kapur mbrëmjen e djeshme në grykëderdhjen e Vjosës ka treguar për mediat se destinacioni i tyre is
Shpëtimi i sirianëve nga mbytja, 9 persona u dërguan te Trauma: Mes tyre tre fëmijë Detaje të reja dalin nga ndalimi i 50 siriane të cilët rrezikuan jetën mbrëmjen e djeshme. Rreth 50 klandestinë nga Lin
Do të kalonin kufirin drejt Italisë, gjenden 50 sirianë në Vlorë Në Poro të Njësisë Administrative në Novoselës janë gjetur rreth 50 emigrantë sirianë. Raportohet se sirianët prisnin
Sherr me thika në Durrës, plagoset i riu Një 23-vjeçar, shtetas sirian, ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme në Durrës, pas një konflikti të çastit.
Prej 24 vitesh në Shqipëri, njihuni me kampionin sirian që ka dy gra dhe biznese (VIDEO) Shqipërinë e ka si shtëpinë e tij. Bëhet fjalë për sirianin, Abdyl Faaz, teksa 24 vite më parë e ka nisur nga zero,
Tentoi t’i shpëtonte ndjekjes policore, automjeti me sirianë përfundon i përmbysur Një aksident ka ndodhur në Korcë në afërsi të fshatit Lozhan, ku një makinë me 5 përsona ka përfunduar e përmbysur dhe e
Rama mbërrin në Liban, operacioni për kthimin e 4 fëmijëve dhe një gruaje shqiptare Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Liban për të sjellë në shtëpi 4 fëmijë dhe një grua shqiptare që ishin në kampin A
Lirohen nga kampi famëkeq sirian katër fëmijë dhe disa gra shqiptare (VIDEO) Gjysmë Hëna e Kuqe Siriane ka publikuar një video ku njoftohet lirimi i disa fëmijëve dhe grave shqiptare nga kampi Al H
25 sirianë në makinë, arrestohet 37 vjeçari nga Tirana Një 37 vjeçar është arrestuar nga Policia ditën e sotme. Shtetasi F.D. mësohet se po transportonte në mënyre ilegale,
Po transportonin 36 sirianë, arrestohen dy të rrij një doganën e Morinës Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona pasi u kapën në kufirin e Morinës duke transportuar në mënyrë të paligjshme 36
Nuk njihet më! Shihni ndryshimin e Alvin Berishës 1 vit pas kthimit nga kampi sirian (FOTO LAJM) Të gjithë e mbajmë mend historinë e 11-vjeçarit, Alvin Berisha, i cili doli nga “kampi i ferrit” Al Hol në Siri. Por
Ka të lënduar, taksia me 7 persona del nga rruga dhe përfundon në kanal Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë kryqëzimit të Borizanës. Një taksi me 6 emigrantë të paligjshëm sirian
Kapen 12 sirianë të paligjshëm në Gjirokastër, policia në kërkim të trafikantit Drejtoria e kufirit Gjirokastër ka kapur 12 shtetas sirianë të moshës 20 deri 40 vjeç. Mësohet se ata kanë hyrë në m
Plagoset siriani në Durrës, Policia sqaron ngjarjen Një sirian me inicialet A.A., i cili është në kujdesin e mjekëve dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën i ndodhur në kush