999 rezultate për

siri

Burri i saj shkoi në Siri dhe u vra me snajper, gruaja dhe fëmijët kthehen nesër në Shqipëri Floresha Rasha së bashku me fëmijët e saj nesër pritet që të rikthehet në shtëpi në Tiranë pasi u nxor nga kampi i ferri
Rama mbërrin në Liban, operacioni për kthimin e 4 fëmijëve dhe një gruaje shqiptare Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Liban për të sjellë në shtëpi 4 fëmijë dhe një grua shqiptare që ishin në kampin A
Lirohen nga kampi famëkeq sirian katër fëmijë dhe disa gra shqiptare (VIDEO) Gjysmë Hëna e Kuqe Siriane ka publikuar një video ku njoftohet lirimi i disa fëmijëve dhe grave shqiptare nga kampi Al H
25 sirianë në makinë, arrestohet 37 vjeçari nga Tirana Një 37 vjeçar është arrestuar nga Policia ditën e sotme. Shtetasi F.D. mësohet se po transportonte në mënyre ilegale,
Po transportonin 36 sirianë, arrestohen dy të rrij një doganën e Morinës Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona pasi u kapën në kufirin e Morinës duke transportuar në mënyrë të paligjshme 36
Nuk njihet më! Shihni ndryshimin e Alvin Berishës 1 vit pas kthimit nga kampi sirian (FOTO LAJM) Të gjithë e mbajmë mend historinë e 11-vjeçarit, Alvin Berisha, i cili doli nga “kampi i ferrit” Al Hol në Siri. Por
Ka të lënduar, taksia me 7 persona del nga rruga dhe përfundon në kanal Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë kryqëzimit të Borizanës. Një taksi me 6 emigrantë të paligjshëm sirian
Gazetari zbulon detaje për nënën që shkoi në Siri pranë nipit dhe mbesës: Më dogjën për ujë! "Më dogjën për një pikë ujë dhe ka lënë amanet që të mos kryen ritet fetare..." Gazetari Julian Kasapi në studion e "
Sandër Lleshaj në Liban, kërkon ndihmë për shpëtimin e fëmijëve shqiptarë në Siri Protesta e zhvilluar disa ditë më parë në Tiranë përpara Kryeministrisë dhe apelet e familjarëve drejtuar shtetit për të
SHBA shton forcat ushtarake në Siri plas përplasjes me Rusinë Shtetet e Bashkuara kanë shtuar prezencën ushtarake në Siri, pasi disa forca ushtarake rusë kanë intensifikuar tensionet
Kapen 12 sirianë të paligjshëm në Gjirokastër, policia në kërkim të trafikantit Drejtoria e kufirit Gjirokastër ka kapur 12 shtetas sirianë të moshës 20 deri 40 vjeç. Mësohet se ata kanë hyrë në m
Plagoset siriani në Durrës, Policia sqaron ngjarjen Një sirian me inicialet A.A., i cili është në kujdesin e mjekëve dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën i ndodhur në kush
Mijëra xhihadistë në Siri, gati për luftë kundër Greqisë (FOTO LAJM) "Në rast lufte me Greqinë, jemi gati që të shlyejmë borxhin tonë ndaj Turqisë". Kështu janë shprehur krerët e Ushtri
Çfarë po ndodh mes Turqisë dhe Greqisë? Ushtria turke dërgon tanke në kufirin grek Forcat e Armatosura Turke filluan të transportojnë tanke në kufirin Grek. Dy autokolona kamionësh të ngarkuara me rr
Nuk iu bind urdhrit të policisë, 35 vjeçari i rrezikon jetën 10 sirianëve Policia e Elbasanit ka arrestuar një 35-vjeçar pasi është kapur duke transportuar emigrantë të paligjshëm. Sipas uniform
Mbushi makinën me sirianë, policia i prish planet 68 vjeçarit Një 65 vjeçar është arrestuar nga Policia e Kukësit pasi akuzohet për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit k
Forcat amerikane sulmojnë ushtrinë e Asadit Dy helikopterë të forcave ajrore amerikane sulmuan pak më parë një pikë kontrolli të ushtrisë së Presidentit Asad në Sir
​Dy mumie befasojnë shkencëtarët: Në formë njerëzore, por pa mbetje njerëzore Dy mumiet miniaturë, të cilat u zbuluan në Egjipt, u përshkruan për herë të parë me një skaner CT, imazhi i të cilit tre
Gratë shqiptare në Siri në alarm: Ushtarët kurdë po na rrëmbejnë fëmijët Fëmijët shqiptarë të mbetur në kampin Al-Haël në Siri po rrëmbehen nga çadrat. Për rikthimin e tyre autoritetet shqiptar
Makina aksidentohet pas aksionit me policinë: Plagosen 4 persona Një aksident ka ndodhur pranë Pogradecit pasi një makinë nuk i është bindur urdhrit të pòlicisë për të ndaluar. Gjatë nd