999 rezultate për

sipĂr

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit çel siparin e shfaqjeve tek skena e re “arTurbina” Skena e re “arTurbina” hapi dje dyert për të mirëpritur Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit, ngjarja më e rëndësishme te
Çelin siparin e aktiviteteve "Netët e Letërsisë Austriake" IDMC - Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë, në bashkëpunim me Ambasadën Austriake çelën dje siparin e aktivitetev
Ngre siparin Festivali i 54-të i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar (FOTO LAJM) Nata e parë e Festivalit të Këngës në RTSH, do të ngrejë sot siparin në Pallatin e Kongreseve, ku pritet të ngjiten në s
Ja detajet e "Big Brother 8", spektakli hap siparin në 7 mars (FOTO LAJM) Ledion Liço do të moderojë edicionin e tetë të "Big Brother", pas tërheqjes së përkohshme nga ekrani të Arbana Osmanit,
Elbasani-Skënderbeu ngre siparin e Superiores Nëntë tituj kampion që do të zbresin në fushë që në ditën e parë të Superiores, me dy sfida që vendosin përballë emra të
Nis Bundesliga, Bayern-Wolfsburg ngre siparin Prej kohësh nuk mbahej mend që Bundesliga të startonte kaq vonë në kohë, megjithatë ankthi dhe përgatitjet marrin fund e
Salma Hayek e marrosur pas 7 vitesh Marrëdhënia e tyre është e shkëlqyer, aq sa duket se ende janë në muaj mjalti, ndonëse kanë plot 7 vite bashkë. Salma Ha
Basha çel siparin e aktiviteteve për Pavarësinë Në kuadër të 100 vjetorit të Pavarësisë është çelur sot aktiviteti “javët e biznesit shqiptar”. I pranishëm në këtë akti
100 vjetori i Pavarësisë, Basha çel siparin e festimeve në Shkup Kryetari i Bashkisë Lulzim Basha në vizitën e tij në Shkup ka celur siparin i manifestimeve për 100 vjetorin e Pavarësis
Bundesliga: B.Mynih-Koln hap siparin e javës së 16-të Bundesliga gjermane hap siparin e javës së 16-të me ndeshjen e Allianz Arena, ku përballë njëri-tjetrit do të përballen
Koncerti festiv, çelet sipari i 100-vjetorit të Pavarësisë Në Teatrin e Operas dhe Baletit është zhvilluar koncerti festiv për Pavarësinë, i emërtuar “Flaka e Jubileut”, që përbën