999 rezultate për

sindikates

Dyshimet për të ardhurat e ndeshjes së bamirësisë, Sindikata e Futbollistëve sqaron gjithçka Në datën 10 janar u zhvillua një event bamirësie në stadiumin “Air Albania”, ku morën pjesë disa nga legjendat e Italisë
Nesër arsimi hyn në grevë por një shkollë del kundër sindikatës Nesër pritet të fillojë greva e përgjithshme në arsim, sipas vendimit të SBASHK-ut, por në shkollën fillore “Elena Gjika
Policët maqedonas ende pa uniforma të reja Sindikata e Pavarur e Policisë kërkon nga MPB të zbatojë furnizim urgjent të uniformave të reja. Siç deklaroi në kon
Vettingu në polici, 2 mijë punonjës rrezikojnë afatet Së paku 2 mijë punonjës policie të nivelit zbatues rrezikojnë të mos plotësojnë në kohë formularët e Vettingut. Në k
Përafrohen qëndrimet mes infermierëve dhe Sindikatës së Qendrës Klinike Unioni i Infermiereve dhe Sindikata e Qendrës Klinike kanë përafruar qëndrimet sa i përket rritjes se pagesës së kontrib
Gjermani, rrëzohet kërkesa për rritje pagash me 6% Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer, ka thënë të shtunën se ai do të vazhdojë të kërkojë për “rezultate më të a
Tmerri në Gjermani, njoftohet për 3 të vdekur dhe 300 të plagosur Një makinë kaloi në një grup njerëzish në qytetin perëndimor gjerman të Muensterit. Sipas njoftimeve paraprake bëhet fja
SBASHK zbulon ditën kur do të nisin grevën Pas grevave një dhe dyorëshe të mbajtura javët e kaluara, Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosov
KEK-u gjobit punëtorët me urdhër të Sindikatës Sindikata e Pavarur e Energjetikës e Kosovës (SPEK) ka përdorur instrumentet e KEK-ut për t’i shantazhuar anëtarët e saj
Mitrevski nënshkruan memorandum me Gruevskin Sindikata e organeve gjyqësore të pavaraura të Maqedonisë kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Zhivko Mitrevskit ose shka
Administratës gjyqësore protestoi para Ministrisë së Drejtësisë Anëtarë të Sindikatës së punëtorëve nga drejtoria, organet e jurisprudencës dhe të shoqatave të qytetarëve (DOJSH) dhe t
Kreu i sindikatës i vë flakën vetes (VIDEO) Kreu i një sindikate në Mongoli i ka vënë flakën vetes, për shkak të pakënaqësisë që ai kishte ndaj qeverisë. Qeveria
SASHK-u i vendosur për të vazhduar grevën Sindikata e arsimit është e vendosur të vazhdojë grevën deri në plotësimin e kërkesave ndërsa Ministria e Arsimit dhe Sh
Grevë e përgjithshme për arsimin në Maqedoni Punonjësit e arsimit në Maqedoni janë hedhur në grevë pas dështimit të negociatave me qeverinë për rritjen e pagave dhe
Anëtarët e SASHK të vendosur për grevën e 20 janarit Jakim Nedelkov, kryetari i SASHK-ut, shprehet i vendosur për mbajtjen e grevës së 20 janarit, duke thënë se vetëm pranim
Ademi kundër grevës së sindikatës së arsimit Ministri i Arsimit dhe Shkencës (MASH) Abdilaqim Ademi është shprehur kundër grevës të njoftuar nga Sindikata e Arsimit,
Ultimatumi i Sindikatës së Arsimit: Nëse nuk rriten pagat më 10 janar në grevë Sindikata e Arsimit i ka dhënë ultimatum qeverisë që deri më datë 10 janar të reflektojë për ngritjen e pagave për 25% d
Gjiknuri nesër në Bulqizë, takim me minatorët e ngujuar në grevën e urisë Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri njoftoi sot përfaqësuesit e sindikatës së minatorëve, Z.Kol Nikollaj
Breçani: Sindikata nuk po mbron policët e shkarkuar Ish-numri dy i policisë së Tiranës Erzen Breçani kriktikoi sot ashpër sindikatën e policisë. Në një deklaratë për mediat
Përfundon protesta e punëtorëve të KEK-ut Punëtorët e KEK-ut në minierën e Bardhit, Mirashit, Termocentralit Kosova A, Termocentralit Kosova B dhe sërviset e DPS-