999 rezultate për

simptomat

Simptomat në këmbët tuaja që nuk duhen injoruar Në përgjithësi shumë njerëz nuk i kushtojnë shumë vëmendje këmbëve si në kujdesin e tyre ashtu edhe simptomat që ato par
Këto janë simptomat e para të kancerit, ja çfarë duhet të dini Shumica nesh nuk i kushton mjaft kujdes kësaj pjese të trupit. Shuplakat janë ndër pjesët e trupit që i përdorim më së s
Agjentët nervor të frikshëm rus që të vrasin për 8 sekonda Një ish-spiun rus dhe vajza e tij u helmuan me një agjent kimik, që njihet si gazi nervor Novichok. Sergei Skripal d
Këto janë simptomat e kancerit në fshikëzën e urinës Qelizat në fshikëz mund të ndryshojnë dhe të ndalojnë së rrituri ose së bëri ashtu siç duhet. Këto ndryshime mund të rez
Nëse djersini natën, urgjent tek doktori. Vuani nga kjo sëmundje e rëndë Djersitja mund të jetë shenjë e temperaturave të larta po në të njëjtën kohë edhe shenjë që jeni duke vuajtur nga disbal
Simptomat e kancerit të hershëm që injorohen nga gratë dhe burrat Është e rëndësishme të mos shpërfillni simptoma të pazakonshme, të reja dhe të pashpjegueshme. Edhe pse ato mund të shka
Simptomat e kancerit të hershëm që injorohen Është e rëndësishme të mos shpërfillni simptoma të pazakonshme, të reja dhe të pashpjegueshme. Edhe pse ato mund të shka
Cila është ndihma e parë që duhet t’i jepni një njeriu që po pëson goditje në zemër Është e rëndësishme të njohësh simptomat e një infarkti, në mënyrë që më vonë të reagosh menjëherë, nëse ndihesh keq.
Njihni simptomat e hershme të diabetit Diabeti është një sëmundje që ndikon në aftësinë e trupit tuaj për të prodhuar ose për t’iu përgjigjur insulinës, duke r
Çfarë i dëmton valvulat e zemrës? Funksioni normal i valvulave lejon rrjedhën e gjakut në rrugën e duhur, me një shpejtësi të caktuar dhe në kohën e duhur
Simptomat e kancerit të vezoreve të cilat nuk duhet t’i neglizhoni kurrë Simptomat e hershme të kancerit të vezoreve janë të paqarta dhe mund të përfshijnë nevojën për të urinuar shumë dhe pare
Katër simptomat e mungesës së vitaminës D Vitamina D konsiderohet të jetë njëra ndër vitaminat më të rëndësishme për funksionimin e trupit të shëndetshëm. Kjo
8 simptomat që ju paralajmërojnë për gurët në veshka Ndonëse disa nga këto simptomat mund t’iu ngatërrojnë me sëmundje të tjera, nëse shfaqen dy ose më shumë prej tyre atëhe
Kujdes, këto shenja tregojnë se vuani nga kanceri i vezoreve Hulumtimet tregojnë se vetëm në Mbretërinë e Bashkuar 7300 gra diagnostikohen me kancer ovarial. Problemi është se si
Nëse keni këtë simptomë, shkoni menjëherë tek mjeku! 1% e grave nuk janë në dijeni se nevoja për të urinuar shpesh është një simptomë e kancerit të vezores, ka zbuluar një s
Dallimet kryesore mes gripit dhe ftohjes Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe njohi
Mbani shënime! Si t’i mbijetoni një infarkti nëse jeni të vetëm? Është e rëndësishme të njohësh simptomat e një infarkti, në mënyrë që më vonë të reagosh menjëherë, nëse ndihesh keq. Si
Polipet nazale në hundë, cilat janë simptomat e para Mishi i huaj në hundë, apo siç njihet ndryshe në gjuhën mjekësore polipoza nazale është një nga problemet më të shpeshta
Noizy shokon, publikon biseda private me pullë të kuqe! Është e rëndësishme të njohësh simptomat e një infarkti, në mënyrë që më vonë të reagosh menjëherë, nëse ndihesh keq.
Kujdes, pagjumësia rrit shanset për atak kardiak Pagjumësia rrit ndjeshëm rrezikshmërinë e një ataku kardiak – ka dalë përfundimi i një studimi norvegjez i universitetit