999 rezultate për

simptomat

Simptomat më pak të zakonta të Covid-19 Deri më tani simptoma si temperaturë, humbje e shijes/nuhatjes apo vështirësi në frymëmarje njihen si shenjat tipike të
Totti tregon simptomat: Koronavirusi nuk kalohet lehtë, më shteronin energjitë Françesko Toti ka mposhtur koronavirusin dhe pneumoninë që e kishte pushtuar prej kohësh. Këtë lajm e ka deklaruar ve
Simptomat që zakonisht i anashkalojmë, paralajmërojnë sëmundje të rënda Disa nga shenjat, që tregojnë se organizmi nuk po funksionon siç duhet janë: Barku i fryrë– për disa gra gjatë ciklit
Nga ndryshojnë: Hapat që ndjek Covid-19 dhe hapat që ndjek gripi Duke qenë së tani shpesh ngatërrohen simptomat e Covid-19 me atë të gripit një ekip studiuesish në Universitetin e Kalif
Shefja e Infektivit tregon 4 stadet e Covid dhe simptomat e tyre Shefja e infektivit Najada Çomo ka shpjeguar në emisionin “Opinion” se cilat janë katër stadet Covid. Duke sqaruar pr
"Dyshova kur më iku nuhatja", Alketa Vejsiu tregon simptomat e Covid-19 (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu zbuloi pak javë më parë se ishte infektuar me koronavirus dhe se tashmë gëzonte shëndet të plotë. Së fundm
"Mendoja se djali do më gjente të vdekur në dhomë", flet gruaja që ka 230 ditë me shenja të COVID-19 Një 42-vjeçare në Spanjë thotë që ndjen simptomat e koronavirusit që prej muajit Mars, kur nisën edhe rastet e para me C
Hernia diskale, simptomat dhe trajtimet natyrale Hernia diskale ndodh si pasojë e rrëshqitjes e një disku ndërvertebror që ndodhet mes rruazave të shtyllës kurrizore dhe
Simptomat e gripit sezonal, ja si ta luftojmë pa ilaçe Gripi është një infeksion akut viral, i cili shpërhapet në mënyrë të lehtë nga një person në tjetrin. Viroza qarkullon d
Sulmet e zemrës ju lajmërojnë një muaj para, ja si ta kuptoni Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kjo ësht
Vit i "zi" për Ronaldinhon, tani infektohet edhe me koronavirus Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinho ka konfirmuar se ai ka rezultuar pozitiv me koronavirusin. Ronaldinho i
Simptomat që njerëzit përjetojnë pas ndarjes nga partneri, si t'i përballoni Në ditët e sotme, ndarja duket si përfundimi më i parashikueshëm i një marrëdhënie në çift. Ndarja në një marrëdhënie ës
Tjetër lojtar me koronavirus te Torino Skuadra e Torinos ka lajmëruar tifozët e saj së në testet e bëra sot për Covid-19, një futbollist i skuadrës së parë ka
Disa nga simptomat që paralajmërojnë funksion të keq të veshkave Një nga simptomat më të zakonshme të sëmundjes së veshkave është dhimbje në shpinë . Veshkat luajnë një rol të rëndës
Ushqimet që duhet të konsumoni për të luftuar simptomat e gripit Në rast gripi, ilaçet e ndryshme natyrore mund të ndihmojnë në përmirësimin e gjendjes së përgjithshme duke kundërveprua
Simptomat që tregojnë se mëlçia është prekur nga një sëmundje e rëndë Kanceri në mëlçi është në rritje, duke lënë të vdekur mijëra njerëz në çdo vit. Por cilat janë simptomat? Kanceri
Mund të shkaktojë edhe pasoja fatale, kaq kohë mund të rrijë zgjuar një njeri Njeriu rri zgjuar mesatarisht për afro 16 orë e 10 minuta përpara se të bjerë sërish në gjumë. Ata që rrinë zgjuar s
Simptomat që tregojnë se keni mungesë të vitaminës C Vitamina C është e rëndësishme për forcën e kockave dhe dhëmbët e fortë, dhe është gjithashtu thelbësore për marrjen e h
Fibriomat e mitrës, 5 simptomat që çdo femër mbi 35 vjeç nuk duhet të neglizhojë Fibromat uterine, të njohura ndryshe si mioma ose leiomioma janë tumore beninje të cilat rriten në brendësi të murit të
Mëso të vërtetën për simptomat e diabetit, cilat janë shenjat që ta kuptosh Etje dhe urinim i shpeshtë. Një nga shenjat kryesore të diabetit është etja e dhe urinimi i vazhdueshëm. Kjo, për arsye