999 rezultate për

simptoma

Cila është simptoma më e zakonshme e njerëzve të prekur nga COVID-19 Njohja e simptomave kryesore të koronavirusit ka qenë thelbësore për të gjetur një trajtim mjekësor për pandeminë. Në
Sipas mjekëve italianë, këto janë shenjat më pak të zakonta të Covid-19 Simptomat e shfaqura deri tani që tregojnë infektimin me Covid-19 janë, humbje e shijes, nuhatjes apo vështirësi në frym
Edi Manushi infektohet nga COVID-19 Moderatori Edi Manushi ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë me dije gazetari Bledi Mane, i cili shkrua
Simptomat më pak të zakonta të Covid-19 Deri më tani simptoma si temperaturë, humbje e shijes/nuhatjes apo vështirësi në frymëmarje njihen si shenjat tipike të
Totti tregon simptomat: Koronavirusi nuk kalohet lehtë, më shteronin energjitë Françesko Toti ka mposhtur koronavirusin dhe pneumoninë që e kishte pushtuar prej kohësh. Këtë lajm e ka deklaruar ve
Simptomat që zakonisht i anashkalojmë, paralajmërojnë sëmundje të rënda Disa nga shenjat, që tregojnë se organizmi nuk po funksionon siç duhet janë: Barku i fryrë– për disa gra gjatë ciklit
Nga ndryshojnë: Hapat që ndjek Covid-19 dhe hapat që ndjek gripi Duke qenë së tani shpesh ngatërrohen simptomat e Covid-19 me atë të gripit një ekip studiuesish në Universitetin e Kalif
Do i riktheheni aktivitetit fizik pas infektimit me Covid? Mjekët japin disa këshilla Një studim i publikuar në New York Times, ka trajtuar situatën fizike të njerëzve pasi kalojnë Covid-19. Mjekët që kanë
Në pritje të ëmbël, Elita Rudi tregon rezultatin e testit të Covid-19 (FOTO LAJM) Moderatorja shumë e dashur, Elita Rudi ka bërë së fundmi testin për Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo, përmes
Shefja e Infektivit tregon 4 stadet e Covid dhe simptomat e tyre Shefja e infektivit Najada Çomo ka shpjeguar në emisionin “Opinion” se cilat janë katër stadet Covid. Duke sqaruar pr
"Dyshova kur më iku nuhatja", Alketa Vejsiu tregon simptomat e Covid-19 (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu zbuloi pak javë më parë se ishte infektuar me koronavirus dhe se tashmë gëzonte shëndet të plotë. Së fundm
Mund të jetë infektuar, mbyllet në karantinë kreu i OBSH-së Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, bën me dije se është karantinuar pas kontaktit
"Mendoja se djali do më gjente të vdekur në dhomë", flet gruaja që ka 230 ditë me shenja të COVID-19 Një 42-vjeçare në Spanjë thotë që ndjen simptomat e koronavirusit që prej muajit Mars, kur nisën edhe rastet e para me C
Hernia diskale, simptomat dhe trajtimet natyrale Hernia diskale ndodh si pasojë e rrëshqitjes e një disku ndërvertebror që ndodhet mes rruazave të shtyllës kurrizore dhe
Simptomat e gripit sezonal, ja si ta luftojmë pa ilaçe Gripi është një infeksion akut viral, i cili shpërhapet në mënyrë të lehtë nga një person në tjetrin. Viroza qarkullon d
Sulmet e zemrës ju lajmërojnë një muaj para, ja si ta kuptoni Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kjo ësht
Vit i "zi" për Ronaldinhon, tani infektohet edhe me koronavirus Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinho ka konfirmuar se ai ka rezultuar pozitiv me koronavirusin. Ronaldinho i
Simptomat që njerëzit përjetojnë pas ndarjes nga partneri, si t'i përballoni Në ditët e sotme, ndarja duket si përfundimi më i parashikueshëm i një marrëdhënie në çift. Ndarja në një marrëdhënie ës
Tjetër lojtar me koronavirus te Torino Skuadra e Torinos ka lajmëruar tifozët e saj së në testet e bëra sot për Covid-19, një futbollist i skuadrës së parë ka
Cristiano në superformë dhe pa simptoma, portugezi përshëndet fansat Cristiano Ronaldo rezultoi pozitiv me Covid-19 në testin gjatë grumbullimit me kombëtaren portugeze. Gjëndja e tij ës