999 rezultate për

simptoma

KUJDES/ Këto simptoma paralajmërojnë depresion Nëse kërkoni të kuroheni nga depresioni, duhet që ta identifikoni në kohë. Lidhur me simptomat e depresionit, çrregullim
Këto simptoma të sëmundjeve seksualisht të transmetueshme mos i injoroni kurrë (FOTO LAJM) Një nga problemet që femrat hasin më shpesh janë sëmundjet apo infeksionet e transmetueshme seksualisht. Herë për faj
Sulmet e zemrës ju lajmërojnë një muaj para, ja si ta kuptoni Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjes në botë, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kjo ësht
Shenjat, a e dini se dielli mund t'ju helmoje? Qëndrimi për shumë kohë në diell mund të shkaktojë një sërë problemesh shëndetësore – nga një dehidratim i lehtë, në sfi
Këmbë dhe duar të ftohta gjithnjë? Kuptoni arsyen pse dhe si të mos ndodhë më Këmbët ose gishtat e ftohtë të duarve mund të jenë shenja për probleme serioze ose stres, sikurse edhe për mungesë të he
Nëse keni këto simptoma, ju mungojnë këto vitamina Një dietë e pasur ushqimore na mundëson të gjitha vlerat ushqyese, mineralet dhe vitaminat për të cilat organizmi ka nev
Këto janë shenjat e para të kancerit që shumë i injorojnë Llojet e ndryshme të kancerit vijnë me simptoma dhe trajtime të ndryshme. E përbashkëta e tyre është se simptomat e p
6 shenjat që paralajmërojnë se po kaloni menopauzë të hershme Kur je në të 30-tat ose në fillim të 40-ve dhe nuk të vjen cikli menstrual, arsyeja që të vjen ndërmend është vetëm një
Llojet e kancerit të lëkurës janë tre, mësoni simptomat Ka 3 lloje kryesore të kancerit në lëkurë, të cilat prekin pjesën më të madhe të njerëzve: 1- Tumori kanceroz në qeli
Nëse keni këto simptoma, vuani nga myku Ndonëse jo shumë e njohur, sëmundja e mykut është shumë e përhapur. Myku i shtëpise është i përbërë nga biotoksina q
Nëse keni këto simptoma, atëherë zorrët tuaja kanë parazitë: Si t’i largoni në mënyrë natyrale Teksa është e vërtetë që infeksionet e parazitëve kanë tendencë të prekin kryesisht fëmijët, ne ju sigurojmë se ka një p
Trupi sinjalizon nëse veshkat janë në rrezik, ja simptomat Veshkat parandalojnë grumbullimin e mbeturinave në trup, mbajnë të qëndrueshëm nivelin e ekeltroliteve dhe ndihmojnë koc
Po "merr" shumë burra në Shqipëri, këto janë shenjat e kancerit të prostatës Kanceri i prostatës është lloji më i përhapur i kancerit tek burrat në Britani të Madhe. 42 mijë veta diagnostifikohe
Si të dini nëse keni anemi ? Identifikoni simptomat e përgjithshme të anemisë përmes këtij artikulli. Anemia është një sëmundje që ka 400 tipe të an
4 simptomat e panjohura të kancerit të gjirit Shumë gra të diagnostikuara me kancer të gjirit ndajnë një përjetim të përbashkët: Ato kanë ndierë një gjëndër, e cila r
Shenjat që duhet t’i dini për tensionin e lartë të gjakut Tensioni i lartë i gjakut (hipertensioni) është i njohur edhe si “vrasësi tinëzar” vetëm për arsyen se nuk shkakton simp
Si ta kuptoni nëse vuani nga anemia Identifikoni simptomat e përgjithshme të anemisë përmes këtij artikulli. Anemia është një sëmundje që ka 400 tipe të
Këto janë shenjat që tregojnë se keni mungesë hekuri në gjak Brenda trurit të njeriut ekzistojnë shumë qarqe nervore që kontrollojnë lëvizjet. Të gjitha aktivitetet fizike dhe gjuhë
E BUJSHME/ Kanceri mund të zbulohet me këto analiza gjaku para shfaqjes së simptomave Nga Rory Smith, CNN Kërkime të reja shkencore duken premtuese për të dalluar disa lloje kanceri me analiza gja
Femra kujdes, këto janë simptoma që nuk duhet të injoroni kurrë (FOTO LAJM) Kanceri i vezoreve është një prej llojeve më të përhapura të kancerit, i cili prek femrat. Të paktën 31% të rastev