999 rezultate për

simmons

Hapi dritaret dhe ndezi qirinj, 56-vjeçari jeton me kufomën e gruas 1 muaj (FOTO LAJM) Një burrë nga Miçigani ka jetuar me kufomën e të gruas së tij për rreth një muaj para se policët ta gjenin gjatë kryerje
Gjyqtari britanik është i gatshëm të dëshmojë për shkeljet e EULEX-it As Misioni i BE-së për Sundim të Ligjit (EULEX) e as zyrtarë të Bashkimit Evropian nuk i kanë hedhur poshtë të gjeturat
BE ka filluar hetimet kundër EULEX-it Pretendimet e ngritura kohëve të fundit për përfshirjen e EULEX-it në afera korruptive nga ish-kryetari i gjyqtarëve të
EULEX të burgosurit e Drenicës i quante kafshë Ditë më parë dha dorëheqje kryetari i gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons, duke akuzuar këtë mision për korrupsion d
Simmons hetohet për rastin “Kleçka”, “Medicus”, “Drenica 2” dhe të Naser Kelmendit Klauss Weisst është person fiktiv. Emri i tij dyshohet se është përdorur nga Malcolm Simmons, ish-kryetar i gjykatësve n
KMDLNj kërkon rishikimin e gjykimeve politike të EULEX-it Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut nëpërmjet një reagimi ka thënë se dorëheqja e fundit e kryeta
E FUNDIT/ Haradinaj komenton deklaratat e Simmons-it për EULEX-in Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është intervistuar nga Politico për deklarimet shokuese të ish-kryetarit të Gj
Dyshime për biografinë e gjyqtarit që akuzon për korrupsion në EULEX Një avokat i njohur pak në Britani u ngrit aq shumë në detyrë, sa u bë një nga gjykatësit më të fuqishëm të Kosovës, pav
EULEX reagon pas akuzave për korrupsion EULEX ka reaguar përmes një komunikate për media për rastin e gjyqtarit të tyre, Malcolm Simmons, i cili ka dhënë dorëhe
Gjyqtari i dorëhequr: EULEX kërkonte rrëzimin e Limajt Një skandal i ri ka plasur në Misionin Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë. Është Malcolm Simmons, gjyqtari që ka d
Dorëhiqet gjyqtari i EULEX, flet për afera korruptive Ka dhënë dorëheqjen kryetari i Gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons. Lajmin e ka publikuar e përditshmja franceze “Le
Vdekja e një qyteti, Detroit pa energji (FOTO LAJM) Qyteti i madh i Detroit ka mbetur për një ditë pa energji elektrike dhe kjo u bë shkak që i gjithë qyteti të zhytet në n
Kardashian kërkesë Obamës: Ndrysho ligjet për drogën Kim Kardashian, eshte bashkuar me grupin e më shumë se 100 artistëve që i bënë thirrje presidentit të Shteteve të Bashku
Martini: Nuk jam në lidhje me Simmons Nga fotot duket se ka një afërsi fizike mes vajzës bukuroshe dhe biznesmenit që duket shumë më i madh në moshë sesa shqi